Проблеми с бъбреците и пикочните пътища 2

  • 80 175
  • 571
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 531
Почти две години я следят на ехограф след прекаран остър цистит с усложнения, и периодично се вижда задържане на урина в десния бъбрек.Гледали са я различни лекари-Гайтанджиев, Панчев, Анадолийска и всички виждат едно и също.Имаме си и ехографски снимки.Последният път беше миналият месец когато Мария след като се изпишка на няколко пъти каза че и текат капчици от шушето, и беше много смутена.Веднага отидохме до Пирогов и доктора каза- пак има остатъчна урина в бъбрека.Една седмица по-късно я гледа Анадолийска на ехограф и тя го потвърди без да и казваме за предишния преглед.И двата пъти Мария беше пишкала точно преди прегледа и на ехографа се ижда че пикочния мехур е празен. newsm78

# 76
  • София
  • Мнения: 7 097
Елеонора, същото се чудя и аз! Ще видим какво ще каже Кюркчиева, като отидем другата седмица.
На всичкото отгоре вече сме без микционна снимка - изгубиха ни я в Пирогов, като я оперираха. Толкова ме е яд - ако се наложи да отидем при Анадолийска и компания или при Минков или който и да било друг, какво ще показвам?! А нова микционна за нищо на света не искам да правим. Калина откакто й я правиха не мога да я накарам по никакъв начин да легне в лекарски кабинет - изпада в истерия и трябва да я държим няколко човека, за да я прегледат. Като ходим по прегледи винаги сме или с мъжа ми или с майка ми.

Меричери, и Калина направи тежка алергична реакция към Сумамеда - даже искаха да ни приемат в Пирогов в детската токсикология, едвам се размина. Оттогава, като пие антибиотик, винаги взима и нещо противоалергично, задължително.

# 77
  • Мнения: 5 531
Ще си носиш епикризата от болницата, там би трябвало всичко да е описано.Дано не се налага да се стресира повече детенцето.А за антибиотика, ние задължително пием Зиртек с антибиотик.И въпреки това прави алергична реакция.

# 78
  • Мнения: 1 802
 Добро утро, момичета!  Hug
От вчера насам се чудя нещо...нали сме на профилактика със Сумертолим, прочетох в упътването че лекарството е с антимикробиален ефект, което ме наведе на мисълта че не е антибиотик...попитах в една аптека, там ми казаха че ''не знаят, но май е антибиотик''...Мисълта ми е дали трябва да се пие паралелно с някакви витамини? Аз за всеки случай купих Animals, но малката не иска да ги приеме! Какви други витамини мога да и давам толкова продължително време?
Успешен ден на всички ви!  newsm10

# 79
  • Мнения: 5 531
На нас щом Мария не е добре ни казват витамин C, сега съм намерила витамин С за деца(100мг витС, 1мг вит В2) с ягодов вкус.Иначе и аз купувам  Animals.

# 80
  • Мнения: 430
Eleonora,  Суметролим е антибиотик (от групата на Бисептолите, ако не греша). Очевидно обаче е доста щядащ за организма, защото масово го изписват за деца. И Маги го е пила два пъти и нямаше никакви странични реакции.
Бих ти препоръчала продуктите на Аквасорс. Има голям избор, но не мога да ти помогна с конкретен съвет. Маги пие Коластра и зелена енергия, но може би за вас ще бъдат по-полезни Бифидус и Ацидофилус (бактерии, възстановяващи чревната флора). Ако искаш, мога да те свържа с дистрибуторката ни. Тя може да те посъветва. Аз също имам дистрибуторски договор, но го сключих само за да мога да и взимам на по-добра цена. А ако искаш мога аз да я попитам и да ти ги взема на дистриб. цена.

# 81
  • Мнения: 1 802
Благодаря, mumi! Ako реша нещо за тези витамини ще ти кажа. Засега намерих решение как да ги давам на малката, счуквам ги и ги разреждам с вода и няма проблеми Simple Smile Питах и в една аптека и ми казаха че стават за пиене всеки ден и за по-продължителни периоди, така че засега ще и давам от тях, аз се притеснявах точно от дългия период който ще трябва да ги пие, но явно вече и аз започвам напразно да се притеснявам  newsm78

# 82
  • Мнения: 382
Здравейте, а мойто бебче снощи беше с 39.3 температура. Много се изплаших. Завивахме го в чаршафи с оцет и вода и поспадна... А и не знам как да му давам този антибиотик и за температурата сиропите... щом му ги дам, той повръща Sad След колко ли време ще подейства този антибиотик... Амоксиклав пие...
Ходим при д-р Буева иначе. Определено ми вдъхва много доверие. Вие какви впечатления имате от нея?

# 83
  • Мнения: 430
Иник, много съжалявам, че бебчо е болничък. От какво е Т? Да не е пипнал нещо вирусно? Щом повръща, може би трябва свещички Ефералган, но пък не знам дали са подходящи за такова малко човече. Антибиотика би трябвало за 2 дни да подейства.
А относно Буева - аз съм с много добри впечатления от нея. Много е внимателна, не ни претупва и много обстойно преглежда и разпитва. Вие къде ходите? В поликлиниката на "Н.Геров" или в частния и кабинет? Ако не знаеш, има кабинет във 2-ра Градска. Прегледа е 20 лв. Аз предпочитах там, защото в поликлиниката има ужасно много народ и винаги има поне 5-6 кихащи/кашлящи деца в коридора.
Дано бебко се чувства по-добре днес.

# 84
  • София
  • Мнения: 7 097
Буева ни я препоръчаха и още преди да направим микционната, тя гледа Калина на ехограф - каза, че има рефлукс 2-ра степен, а микционната показа 1-ва, т.е. може да се каже, позна /ох, прозвуча, все едно е гледачка.../. Добър диагностик е.

Все се каня да питам - в обикновената й урина всички показатели, освен левкоцитите са или отрицателни или в норма, само има едни нитрити, срещу които пише положително. Имате ли идея какво значи това?

Последна редакция: чт, 08 юни 2006, 15:44 от naty_sk

# 85
  • Мнения: 1 802
nati_sk, аз доколкото знам от нещата които съм прочела, нитритите са разпаден продукт от бактериите и косвено ги доказват (бактериите имам предвид). Освен това наличието на нитрити говори за възпаление на отделителната система... Попитай все пак лекаря като отидете на преглед, за да не те подведа нещо  Rolling Eyes

# 86
  • Мнения: 542
А относно Буева - аз съм с много добри впечатления от нея. Много е внимателна, не ни претупва и много обстойно преглежда и разпитва.
newsm10
На нея поверих следоперативното лечение на дъщеря ми и контролните прегледи - много ясно и категорично ми каза какво да правим и как да променим навиците и режима й. Отначало се постреснах, но после установих, че това е правилния начин и няма място за шикалкавене и глезотене, когато става въпрос за здравето на детето.

# 87
  • София
  • Мнения: 7 097
Елеонора, благодаря за инфото! Видях, че си писала в темата за консултацията с логопед. Калина също има универсална дума - "тъш", която повтаря доста често, особено, когато се вълнува или иска непременно да каже нещо, което не може. И на мен ми е много странно и не знам на какво се дължи, защото не съм чувала другите деца около нас да имат такива думички?!

# 88
  • Мнения: 1 802
Наталия, явно с вас имаме доста сходни проблеми  Grinning
Иначе и аз не съм чувала някое дете от тези покрай нас, да има универсална думичка...само моето, и точно това ме притеснява...  newsm78

# 89
  • София
  • Мнения: 7 097
Елеонора, не ми се иска да водя Калина на психилог само заради това, защото друго не ме притеснява в поведението й, освен, че на моменти иска да си играем по-грубичко /разхожда се върху мен; прегръща ме, но стиска зъбки и притреперва/. Всъщност това не, че толкова ме тревожи, колкото изнервя на моменти, защото не винаги ми е до борби. Добре, че поне не скубе и хапе толкова, като преди. Лека-полека намаляват тези издевателства /основно върху мен/.
Ох, тези от Цибалаб ще ми докарат някой инфаркт  #Cussing out трябваше още в 3 ч. да е готова стерилната, а още я няма...

Общи условия

Активация на акаунт