Въшки

  • 300 262
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 4 393
И малката е с въшки. Отново. Миналото лято ми отне около месец мъки, докато я изчистя. Сега взех Неостомозан, но ветеринарният лекар ме наплаши ужасно, че това било за животни, не за хора, какво остава пък да го сложа на дете и пр.
Нали 1 ампула разредена с 500 мл вода, в пулверизатор и се пръска?
Има ли някой с неприятна случка покрай третирането с този препарат?

# 331
  • Мнения: 8 944
Леко се обели скалпа след второто третиране с Неостомозан. Но нищо по-сериозно.

# 332
  • Мнения: 2 774
При нас всичко беше ок, без проблеми.
Не пръсках, направих тампон от памук и мазах.... както при боядисване на коса, слагане на маски и др такива.Мазах косата на кичури и едновременно сресвах с много ситен гребен. Накрая сложих по една найлонова шапка (от тези за баня) за  час. Измих косите на др вечер.
Успех.

# 333
  • Мнения: 46 535
Ние се поливахме полека, главата назад в мивката и помощник излива по малко.
При мен и детето скалпът беше възпален преди него от многото препарати, не забелязах да се е увеличило възпалението.
При мъжа ми, майка ми и баща ми нямаше никаква реакция, те си сложиха профилактично, на здрава кожа.

# 334
  • Мнения: 4 393
Благодаря за отзивите.
Намазах първо себе си да проверя как стоят нещата. Нямаше парене или щипане, въпреки че малко мирише като газ. При мен със ситния гребен нищо не излезе.При нея паднаха няколко малки въшки, но интересното е, че паднаха и гниди. Сега тя стои с шапка, ще я къпя утре. И почвам с пощенето, дано с това си приключи.

# 335
  • Мнения: 8 944
Няма да има нужда от пощене. Ще се изненадаш.

# 336
  • Мнения: 46 535
Без пощене, да, това му е най-хубавото  Simple Smile

# 337
  • Мнения: 4 393
Без пощене, да, това му е най-хубавото  Simple Smile


Тоест, всичко умира?!
Утре ли ще видя резултата или и сега вече трябва да са умрели гадовете?

# 338
  • Мнения: 1 759
И ние с този досаден проблем, вече ,..няма да казвам колко време. Тъкмо я изчистя и след седмици две айде пак...проверявам я през ден,чак вече започнах несъзнателно да проверявам и другите деца.
Миналия ден открили на едно дете в градината и моята хоп...
Това кучешкото ми казаха обаче ,че не е безопасно. Това ме притеснява.

# 339
  • Мнения: 46 535
Кой ви каза, че не е безопасно и каква е опасността?
Бях спокойна, че съм открила най-сетне спасение, ако се случи пак...  Tired

# 340
  • Мнения: 1 759
Ветеринаря каза така. Не знам каква е опасността,защото не аз ходих да го купувам  Tired

# 341
  • Мнения: 46 535
Странно, на мен точно ветеринар ми го препоръча...

# 342
  • Мнения: 1 759
Не знам,но го купихме де и понеже се чувствам в безизходица може би ще пробвам.

И да кажа на дамата,която казва да не се ходи на работа докато не се изчисти и с профилактичното пръскане и всичко е готово. Е,да ама не. Защото аз дори останах без работа(уволниха ме,без да преувеличавам) за взет болничен лист за гледане на дете,т.е.за да изчистя дъщеря си. Още при първия досег с въшките....Ммда,освен че проверявам косъм по косъм,мажа непрестанно и профилактично,в градината няколо пъти апелирах и нищо...една да са изпуснали и всичко отново . От април месец сме така. Един месец беше ок(даже не съм сигурна дали се събра токова) и сега отново има.
А митът за боядиснаите коси е тотално разбит. Лично хванах въшка на една такава коса. Ходят просто навсякъде.
И хигиената- няма общо,освен че всъщност ходят на чисто...

# 343
  • Мнения: 8 944
И на мен ветеринарят ми каза, че е опасно, но не намерих друго спасение от тази напаст. Sad

# 344
  • Мнения: 1 759
Намазахме се, утре ще го измием,но кога и как ще видя реално дали са останали щом механично няма нужда да чистя?

Общи условия

Активация на акаунт