Въшки

  • 300 265
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 30 802
Опитът показва, че всеки се оправя сам и превенцията е в ресането- ако е хванала, поне навреме да се изчистят, преди да са се размножили. Има огромна разлика между една инцидентна въшка, която се хваща веднага с гребенче и добре опаразитена глава, която иска много чистене.

Няма начин да кажеш на родителите, че проблемът е общ, ще ти се обидят. Пробвано-проверено. Че и форумът ме оплю за това иначе смислено нещо.

# 736
  • Мнения: 8 944
Опитът показва, че всеки се оправя сам и превенцията е в ресането- ако е хванала, поне навреме да се изчистят, преди да са се размножили. Има огромна разлика между една инцидентна въшка, която се хваща веднага с гребенче и добре опаразитена глава, която иска много чистене.

Няма начин да кажеш на родителите, че проблемът е общ, ще ти се обидят. Пробвано-проверено. Че и форумът ме оплю за това иначе смислено нещо.

Абсолютно всеки път им казвам и изобщо не ми пука дали ще се обидят. Не съм видяла всъщност такава реакция досега. Имаме фейсбук група и винаги се обсъжда, родителите са загрижени, но явно не всички се заемат сериозно с чистенето на време.

# 737
  • Мнения: 30 802
Ами точно във ФБ групата писах и да не ти разправям каква експлозия причиних. После разрових и други ФБ групи в същата градина и политиката е- всеки си мълчи, вкл. и директорката, пълна омерта.

# 738
  • Мнения: 8 944
Много хубаво си направила, че си писала. Ще се научат с времето и ще видят, че това е правилния начин.

# 739
  • Мнения: 30 802
Ами да се надяваме, засега детето ми не посещава градини, отписах я, ще видим в бъдеще. Но ще се научат, Неволята учи. Както всички се правят на важни, че тяхното дете не хваща въшки, така ще се усетят. Между другото, много е трудно да подозираш, че има въшки- при цяла пламнала градина учителките буквално не знаеха, че има проблем, всички си мълчат, да не им се разсърдят. И детето ми носеше по 4-5 въшки на ден, чисто новички.

# 740
  • Мнения: 8 944
При такова положение, бих вдигнала много шум.
Добре, че имате вариант и не ходи на градина.

# 741
  • Мнения: X
При нас не се е повтарял инцидента с въшките от миналата година. Аз пък бях заклеймена, че го мазах и пощих бе да го спирам Simple Smile (и не само аз, бай дъ уей). Обаче е факт, че след като всички бяха надлежно информирани от персонала и се изчистиха децата. Аз научих сама, че детето има въшки от собствената си глава де, та малко позакъсняха със сигнала, но нейсе. За да не ме линчувате пак ще кажа, че моят син имаше дълга коса, която беше надлежно подстригана, та не е мятал много въшки.

# 742
  • Мнения: 30 802
Няма смисъл чак да се спират за седмица. То ако спреш твоето, но друго е опаразитено и не знае- каква е файдата? Пак може да те обвинят, че не си го доизчистила.

Споко, оказа се, че преди години всички са лекували както могат тихомълком и детето пак на градина- кой ще стои у дома една седмица със здраво и буйно дете заради примерно една забравена гнида?

Да не говорим колко и гледат сестрите- при градина с ежедневни проверки нищо не видяха, защото то с поглед е трудно да се открият, трябва вече да са станали стотици. Ама ако са 1-2, шансът да ги видиш в косата е нулев.

# 743
  • Мнения: X
Аз лично се погрижих да няма нищо на главата си моят син, най-вече заради собствения си комфорт. Голям шок и ужас беше да намеря на главата си 2 въшки, както си лежах с измита глава и мислех да си заспивам. От 25 годни не бях се сблъсквала с тая напаст и определено бях по-въшлясала от детето..

# 744
  • Мнения: 30 802
Мен не ме притесняват самите въшки, в смисъл не ме плашат, чистят се сравнително лесно. Притеснява ме, че е още едно нещо, за което трябва да следя и да мисля и понеже някой друг е нехаен, да ми се постави още една задача за деня. Всички сме заети, обаче аз честно накрая избеснях, аз ли съм най-големия балама да чистя косъм по косъм, а някой да се прави на света вода ненапита и да носи нови, без да знае.

# 745
  • Мнения: X
Стига, Сирен, имаш още две деца, ами ако и те ги прихванат. Аз бях в ужас как ще чистя малкото си бебе, ако въшляса, че имаше бая коса. И хич не ми беше приятно да знам, че имам въшки на главата си. Отделно и мъжът ми е с буйни къдри и ги постригва два пъти в годината, че го мързи. Най-вече заради комфорта на семейството изчистих всичко до основи. Но, аз имам момчета и определено не съм си счупила ръцете от пощене. Намазах го няколко пъти и на фризьор. Чистих го съвсем малко, защото детето не съдействаше. Но, съм сигурна, че в градината вече няма въшки, защото косата му отново порасна, а вече си имам едно наум и го преглеждам.

# 746
  • Мнения: 30 802
Едното дете е момче и е лесен, другото е с тънка коса и не хваща. Общо взето само едното ми дете е с гъста и трудна коса. Да, не е приятно, но явно правилото трябва да е- винаги да се подозират въшки и да се проверява. Ако трябва- през ден.

# 747
  • Мнения: 333
Ами не знам какво се засягат толкова хората от това, че има въшки. Много ясно, че по-добре да се каже, вместо да става епидемия. И двете ми деца са с тънки косици, повече ме е страх аз да не хвана хаха. Че още имам травми от детството как седя и рева, а майка ми ме скубе ли скубе с най-гъстия гребен на света. Брррр..

# 748
  • Мнения: 30 802
За мен цитираният по-рано френски подход- една бележка на входа- е идеален. Или в някаква затворена група. Но сега в момента идеята е, че ако някой каже, то той е мърльото, а детето му е някакво дефектно. Въшките НИКОГА не са от градината или групата, винаги са отнякъде другаде.

# 749
  • Мнения: 1 705
Да, не е приятно, но явно правилото трябва да е- винаги да се подозират въшки и да се проверява. Ако трябва- през ден.
Ей така живея аз от миналата година  Tired Като се сещам какво беше чудо, а аз как се чистих, как ме преглеждаха колежките, как молих и сестрата в градината да ме прегледа...  ooooh! И все някакво гадно чувство, че нещо лази.
А Хедрин не ни помогна изобщо, само постоянно преглеждане на главите, имаше период, когато детето не влизаше у дома, преди да огледам косата му  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт