Въшки

  • 299 599
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 46 492
Зависи от гъстотата на косата. И с масло, шампоан и парфюм (това е съдържанието му) + гребече би имало ефект при по-нормални коси. Просто моята е ужасно гъста и трябваше нещо, което да ги умори. Без никакво ресане, с/у 2 лв. (за тримата вкъщи) всичко изчезна  Peace 

# 61
  • Мнения: 47 963
Най-добре е да си определите ден от седмицата, в който се прави ресане с прословутия гребен+ третиране със средство по избор, и да правите това поне 5 седмици подред, през 7 дни.
Така ще унищожите както новоизлюпените си въшки, така и тези, които вероятно лепвате постоянно от съученици и познати, които все още са опаразитени....

# 62
  • Мнения: 46 492
Ние през 5-6 дни се мазахме и ресахме като бяхме вече разделени, т.е. нямахме контакт, за да си ги предаваме, и бяхме в различни градове от този, в който се заразихме. Моята коса отнемаше към 3 часа и пак не можеше да се мине като хората. Това е лудост и губене на време.
Така и никой в аптеките не ми обясни защо няма активно вещество дори в шампоанчетата от 20-30 лв.
Единствено в шампоан Хигия пише, че има, но не намерих препарат, а шампоанът е с много по-слабо действие.

Спряха единственото, което вършеше работа! Никс. По нета виждам, е си го има в другите страни. И оставиха само такива, с които се налага многократно повтаряне и пак не е сигурно, че си изчистен.
Единственото ми обяснение е финансова изгода...

Иначе племенниците ми се изчистиха с Паранит, но тяхната коса е малко и нямаше проблем за ръчно чистене.

# 63
  • Мнения: 4 192
Разчита се на мазнината да издуши гадовете- да им запуши трахеите и трахеидите и да изпукат. Каква да е, може газ, може и чисто розово масло Crazy. Препарат,  в който има инсектицид е наистина май само хигия- 1% перметрин. Активна съставка с подобно име има в препаратите против хлебарките, вероятно са сходни вещества.

# 64
  • Мнения: 47 963
И във Виприн има перметрин, а в Хедрин съставката ги души ,но не чрез мазнина

# 65
  • Мнения: 46 492
И във Виприн има перметрин...

Няма.
Състав:
Aqua; Isopropyl Alc.; Glycerin; Cocos Nucifera Oil; Parfum; Dimethicone.
http://apteka.framar.bg/03005035/%D0%B2%D0%B8%D0%BF%D1%80%D0%B8% … 100-%D0%BC%D0%BB-

Разчита се на мазнината да издуши гадовете- да им запуши трахеите и трахеидите и да изпукат...

Но това не помага за гнидите, което налага неколкократно повтаряне на процедурата и яко ресане + заразяване на още народ през това време.

П.П. Извинявайте за честото включване, но много им бях набрала  Embarassed #2gunfire Mr. Green

# 66
  • София
  • Мнения: 1 966
По мои наблюдения Паранит си убива и гнидите  Peace При дъщеря ми след първото третиране намерих само една жива гнида, след второто нито една жива, всичко което излизаше с гребенчето съм проверявала пука ли или не. А гниди имаше мнооого, ръчно не съм я пощила кой знае колко, ясно ви е колко е търпението на 2 годишно. Мен пък изобщо нямаше кой да ме пощи, изчисти се, а съм с доволно дълга и гъста грива или поне бях  Mr. Green с гнидите ме беше срам и да отида да се постижа, изчаках месец преди да свърша и тази работа, че да изпадат и умрелите, в случай, че са се намирали още.

# 67
  • Мнения: 2 613
Ние се мазахме с газ, зехтин и оцет всяка неделя в продължение на месец и към сегашния момент сме чисти. Но си беше дълга и упорита борба. Не като да се намажеш 2 пъти и да ги умориш, както пише на шампоаните.

# 68
  • Мнения: 46 492
Да, упорита борба си е с газ, мас и оцет. Освен това боли, поне по мои спомени от детството. Много ме бяха наяли и аз много си бях разранила главата, кошмарно беше.

...Не като да се намажеш 2 пъти и да ги умориш, както пише на шампоаните.

Онова за кучетата, за което писах напред ги маха точно с едно мазане. няма ресане, няма нищо  Laughing точно затова ме е яд на "човешките", така са направени, че хем не действат от 1 път и сеем заразата навън, хем иска много усилия с ръчно ресане, хем иска повтаряне и оставяне на солидна сума в аптеката.

# 69
  • Мнения: 47 963
Може да има причина да не се ползва от хора.  Синът ми и аз сме с астма и избягвам доста химикали.  Иначе си права принципно

# 70
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
Чувала съм,че въшките не се качват на боядисана или къносана коса.
Достатъчно е един кичур да се боядиса.
Но е неприложимо при малки деца.

# 71
  • Мнения: X
Чувала съм,че въшките не се качват на боядисана или къносана коса.
Достатъчно е един кичур да се боядиса.
Но е неприложимо при малки деца.
Не е вярно, поне при мен се оказа така. На близо 30 години бях ги развъдила като във ферма, тогава се къносвах.

# 72
  • Мнения: 46 492
И аз така бях чувала, но също като Анонимен си развъдих завидна ферма  Mr. Green двете сестри на мъжа ми също.

Renni4ka, металният гребен се разчекваше от косата ми. Гъста е, но чак пък толкова... С пластмасовия на евтините препарати нямаше проблем. Но след като пробвах кучешкото вече не ме интересуват тези с цени по 20 лв. А и най-вече че няма нужда от пощене, защото мъжът ми вече искаше да ме остриже 0 номер  Mr. Green не знам колко е нещадящо, но нямаше никаква негативна реакция, включително при детето  Peace при мъжа ми също, а той дава реакция даже от обикновен слънцезащитен  крем...

# 73
  • София
  • Мнения: 38 431
И ние се срещнахме с гадинките. Два пъти третирах с Виприн косата на дъщеря ми, като че ли всичко измря, но останаха бели гниди, които почти не можем да махнем.

Аз се третирах един път, но почти нямах и след това се боядисах, че и без това ми беше време.

Как се казва кучешкия препарат?

# 74
  • Гр. Пещера
  • Мнения: 49


Как се казва кучешкия препарат?
[/quote]

И аз питам? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт