Въшки

  • 299 874
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 491
10 капки розмарин на 100мл шампуан.

# 226
  • Мнения: 199
От началото на тази година 4 път детето ми има въшки.За пръв път в живота му до сега се случва.Явно имат в класа деца,които ги носят постоянно.В аптеката  ми дадоха Виприн лосион с гребенче.Супер евтино и веднага изчезват.Но може би трябва защитно да купя и аз.

# 227
  • Мнения: 46 511
...В аптеката  ми дадоха Виприн лосион с гребенче.Супер евтино и веднага изчезват...
При нас хич не изчезнаха с него Confused

# 228
  • Мнения: 4 292
А прочетохте ли какви са съставките на въпросното кучешко? И изобщо с каква смелост го слагате на главите си, че и на главите на децата си?
Намирам въшките за далеч по-безвредни от някои тук препоръчани методи за премахването им Confused
Дъщеря ми има коса до кръста, моята също не е никак къса. От две години винаги има деца около нея, които са с въшки - и в градина, после в училище, близки приятели, голяма напаст. Намерих веднъж няколко гниди, може и повече да е имала, сливаха се с косата ѝ. Никой друг в семейството нямаше, явно съм я хванала навреме.
Първото, което направих беше да се информирам за препарати, естествено. Второто, да сравня съставките в различните видове, да ги проверя, да видя какви са страничните ефекти от химиите.
Не ми се наложи много да мисля.
Първо намазах всички ни с Виприн, без изобщо да имам очаквания да умрат гнидите, достатъчно ми беше да премахна въшките, в случай, че ги имаше. Гребени не съм ползвала, няма шанс да влязат в косите ни. След това купих хининова вода под формата на спрей и добавих вътре по 10 капки от натурални, 100% чисти масла (лавандула, чаено дърво и розмарин), пръскам всяка сутрин преди училище, както и поне веднъж през деня.
На третия ден разтопих на водна баня студено пресовано кокосово масло, добавих по 15 капки от останалите три и направих маска на косите ни, с която стояхме три часа.
На шестия ден отново намазах с Виприн, с идеята ако има нещо излюпено, да го премахна. На десетия ден пак направих маската и я повторих след още десет.
Според мен можех спокойно да  спестя Виприна, съдейки по състава му, но пусти страх...
Резутатът от всички тези действия беше - чисти коси, чудесна превенция, и страхотно подхранване като бонус.
Понеже никак не съм привържених на хинина, малко след това го смених с дестилирана вода и сега си ползваме нея. В шампоана също съм добавила масло от чаено дърво и се надявам гадините да продължават да ни заобикалят. Всъщност много по-важно е да си намерите ваш, работещ и удобен метод за превенция, вместо после да се чудите какво и как.
Надявам се постът ми да е от полза за някого и призовавам да бъдете разумни с разни знайни и незнайни препарати.

# 229
  • Мнения: 46 511
А прочетохте ли какви са съставките на въпросното кучешко? И изобщо с каква смелост го слагате на главите си, че и на главите на децата си?
За четене, четох, но като не разбирам... Доверявам се на лекарката, все пак смятам, че е по-наясно от мен, а и го е прилагала на много деца, моят опит е само с едно Peace

# 230
  • Мнения: 4 292
Не искам да коментирам професионализма на твоята лекарка, само ще кажа, че всеки един препарат за животни е значително по-концентриран от човешките, дори и състава му да е наглед безобиден. И има защо.

# 231
  • Мнения: 46 511
Има. Но затова са учили, за да знаят кое може, и кое не. Разбира се всеки сам преценява натам  Peace

# 232
  • Мнения: 47 981
Аз лично съм го направила по съвет на ветеринарен лекар, който има голям опит, и който го е прилагал в/у собствените си деца, както и много други. Смятам, че е достатъчно компетентен и е наясно кое става и кое не Simple Smile
То си е написано, от там насетне всеки си преценява  Peace Четете!
Иначе единственото хубаво нещо е, че въшките не пренасят никакви болести, слава Богу. Та колкото и да ги хващаме, няма нищо по-страшно от срама и дискомфорта. Мрат гадините, но си трябва постоянство и в чистенето, и в превенцията.

# 233
  • Мнения: 199
...В аптеката  ми дадоха Виприн лосион с гребенче.Супер евтино и веднага изчезват...
При нас хич не изчезнаха с него Confused

Може би защото малкият е с доста къса коса и многооо рус,та всичко се вижда.Една-две гниди съм махнала после.А може и да съм ги хванала съвсем в началото Simple Smile

# 234
  • Мнения: 568
Аз лично съм го направила по съвет на ветеринарен лекар, който има голям опит, и който го е прилагал в/у собствените си деца, както и много други. Смятам, че е достатъчно компетентен и е наясно кое става и кое не Simple Smile
То си е написано, от там насетне всеки си преценява  Peace Четете!
Иначе единственото хубаво нещо е, че въшките не пренасят никакви болести, слава Богу. Та колкото и да ги хващаме, няма нищо по-страшно от срама и дискомфорта.

Това не е съвсем така. Въшката е кръвосмучещо насекомо и като такова е възможно да пренася съответните болести. Ето какво пише в края на тази статия:
http://ddd-control.eu/vushki.htm

# 235
  • Мнения: 47 981
Източник на статията е Уикипедия,  а и статията е рекламна.  Въшките могат да пренасят някои болести в Африка,  които ние тука ги нямаме,  ни в Европа,  ни в Америка.  Не се шашкайте.

# 236
  • Мнения: 568
Наличието на кръвосмучещи гадинки, които живеят върху един човек, а после се прехвърлят на друг, хич не ме успокоява в днешния свят на свободно движение на хората.  Peace  
В интерес на истината, същите неща, ги пише и в учебника ми по кожни болести, но това няма как да го докажа тук...Все едно, бъдете здрави.

# 237
  • Мнения: 4 204
от справочника по инфекциозни болести:
 
петнист тиф- дрешна въшка, рикетсия, по кръвен път

епидемичен, /въшков/, възвратен тиф- въшки/вероятно всякакви/, входна врата през кожата, смачкване на инфектирани въшки и втриване от хемолимфата им, оттам в кръвта

# 238
  • Мнения: 47 981
Не ми се спори  изобщо Grinning
Въшков тиф не се среща у нас, и въшките не се считат за опасни заразоносители
За кърлеж разбирам да има паника, но за въшките не е нужно да всявате излишно паника, не стига че някои майки тук са изсипали буквално всичко по главите на децата си в рамките на ден, а сега ще ги притесните допълнително

# 239
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Не ми се спори  изобщо Grinning
Въшков тиф не се среща у нас, и въшките не се считат за опасни заразоносители
За кърлеж разбирам да има паника, но за въшките не е нужно да всявате излишно паника, не стига че някои майки тук са изсипали буквално всичко по главите на децата си в рамките на ден, а сега ще ги притесните допълнително
Хепи, не е нужно да се всява паника, когато 50 буболечки ти лазят по главата и скоростно отиват и се размножават в главата на друг?! Стига бе ...
Само се надявам никой родител и учител в нашето училище да не мисли така, защото никога няма да се изчистим.

Общи условия

Активация на акаунт