Въшки

  • 300 414
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 48 004
Целта ми беше да призова да се успокоят паникьосаните майки, да си проучат методите за третиране и превенция и да ги приложат разумно, без паника, без да предизвикват раздразнения на скалпа и прочие
Достатъчно страници са изписани по темата, мисля че който е имал желание, е намерил отговори на въпросите си.

# 241
  • Мнения: 513
Здравейте, днес ми откриха гниди в скалпа и просто адски много се отчайвам, като чета как не ви помагат купешките неша  Shocked изписа ми Нedrin treat & go лосион+спрей, искам да попитам обаче мога ли освен тези два продукта да си мажа на главата и маската от мас, газ и оцет, или ще стане пренасищане и още по-зле? Много ми е важно да знам, преди да започна каквото и да е лечение, а знаете, то трябва да е много скоростно, че плъзват бързо..

И другото нещо, което искам да ви попитам- от кой от предлаганите продукти на пазара сте видяли НАЙ-ГОЛЯМ ефект срещу гниди и въшки?  Sad

# 242
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Не се плескай с много неща наведнъж защото може да си съсипеш скалпа (най-малко)Срещу гнидите купешки препарат няма да помогне. При нас единственото, което им подейства беше една рецепта с оцет и етерично масло. Някъде по-назад я има.

# 243
  • Мнения: 1 153
Аз гнидите лесно ги отстраних, след като намазах косите с олио и стояхме час и нещо с найлонови шапки за баня. Гнидите се отстраняват ръчно, косъм по косъм. С олиото по-лесно се виждаха и махаха. За въшките ползвах Виприн, а също и разредена вода с оцет.

# 244
  • Мнения: 513
Имам няколко въпроса към вас:

1. Аз не искам да си мацам хиляди неща, но просто чета много положителни мнения за маската с газ, мас и оцет, и ми се иска да я пробвам, но само ме е страх дали мога паралелно с купешки препарат да си правя и тази смес или ще дойде много на скалпа?

2. Искам да си намеря отделно гребенче, както и газ, но навсякъде ми казват, че нямат.. имате ли идея къде ПО-ТОЧНО продават такива гребенчета поотделно, и в коя железария газ?  Confused

# 245
  • София
  • Мнения: 38 604
С газта въобще не бих рискувала, тъй като тя гори кожата.
Ако все пак държиш - маска само с течна мазнина /например зехтин/ задушава въшките.

# 246
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
А гребенчетата са в комплект с препарат само.
На Паранита гребенчето е с дълги зъбци и метално. Освен това макар да е с цена 20 лева, шампоана е много икономичен и стига за 7-8 пъти.

# 247
  • Мнения: 513
Направо съм луднала, въобще не знам кое трябва да пера и кое не, дайте ми съвет, момичета, защото майка ми на всичко ми казва, че нямало нужда, а аз сигурно страхова невроза ще си докарам вече.. лекарката ми каза само всички калъфки и кърпи да изпера, или нещо такова.

Аз изпрах калъфката на възглавницата, с която последно съм спала, одеалото, чаршафът и юргана, с които се завивам. Изпрах си също дрехите, които съм носила през последната седмица, палтото и якето, купих си нова четка за коса. НО много ме човърка отвътре и ме притеснява дали няма да ми прецака цялото лечение, това, че самият ми дюшек, който седи под чаршафът, както и самата възглавница няма как да се изперат просто, а ме е страх да не би по някакъв начин да има и там гниди/въшки... но просто няма как да хвърлиш дюшека и възглавницата си в пералнята...как мислите вие, какво да правя, имам ли основания да се притеснявам за това?  Confused

# 248
  • София
  • Мнения: 38 604
Не параноясвай толкова. Въшките почти не могат да живеят без човешка глава. Аз първия път прах почти всичко, втория, третия вече - само калъфка и шапка.

# 249
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Не параноясвай толкова. Въшките почти не могат да живеят без човешка глава. Аз първия път прах почти всичко, втория, третия вече - само калъфка и шапка.

Така е, да.

# 250
  • Мнения: 513
Дали е сигурно обаче така? Аз се чудех междудругото кого да питам за шапката, понеже ми се налага да пътувам в автобуса, чудя се, носенето на вълнена шапка особено на това време дали ще ме предпази от повторно заразяване, или напротив- ще създаде много благоприятна среда за развъждане на още гадини, заради запаряването, знаете ли?

L'Agent, може ли само ако не си заета да си погледнеш последното съобщение  Hug

# 251
  • Мнения: 1
Здравейте,имам същия проблем. Моят брат , който е ученик ме зарази с въшки. Въпросът ми е: понеже съм бременна,мога ли да си направя тази маска с газ,мас и оцет?

# 252
  • София
  • Мнения: 38 604
20 пъти повтаряме - трудно се намира газ, миришр и може да си изгориш косата.
Маста е скъпа.
Аз лично утре ще забъркам нещо със зехтин, оцет и масло от чаено дърво /става и за бременни/, че дъщерята пак си донесе.

# 253
  • Мнения: 4 210
Как разреждате Неостомозан-а?

# 254
  • София
  • Мнения: 38 604
Как разреждате Неостомозан-а?

В шише с пръскалка с 500мл вода.

Общи условия

Активация на акаунт