Въшки

  • 297 504
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 1 705
Сърбежа не е фактор при борбата с въшките, мен ме сърбя главата от препаратите, половин година след като се изчистих. Мазане, пощене и ресане.

От препаратите и от нерви. И сега да си помисля за въшки, пак ме засърбява ужасно главата  Embarassed Аз разчитах на приятелка да ме преглежда, все не ми се вярваше, че няма, въпреки че с гребена не хващах.

# 1 036
  • Мнения: X
Как така не виждаш нищо - търси гниди, не въшки. Може би е трудно в началото, ако не знаеш как изглеждат. Аз се информирах от интернет как изглежда въшката, след като си я открих с косата и после понеже нямаше кой да ме чисти, се изчистих сама с различни гребени. Мазах се 3-4 пъти, през няколко дни.

Само докато го пишех това и почна да ме сърби главата...

# 1 037
  • Мнения: 8 905
Как така не виждаш нищо - търси гниди, не въшки.

Ами ей така не виждам нищо. Ни едното, ни другото.
Търся основно зад ушите и по врата - така ми каза медицинската сестра.
Но и изобщо в цялата коса на дъщеря ми нищо не виждам.

Ще търся по-упорито.

# 1 038
  • Мнения: 1 705
Пипи нямаше зад ушите, а точно отгоре на главата, където й връзвахме опашката. Там явно им е било най-уютно и на гадовете. Между другото и аз с моя диоптър трудно ги виждах, пък и си ги представях къде по-големи гнидите, отколкото реално са.

# 1 039
  • София
  • Мнения: 4 552
При мен бяха осново отгоре на главата, както при детенцето на mama_gali. При щерките - навсякъде...
Да де, не гледай само зад ушите.

ПС. Трябваше детето да тръгне на училище, за да рабера какво е това гнида/въшка. Гадост.

# 1 040
  • Мнения: 5 225
Отгоре на короната най много снасят аз там ба косъм по 2/3  гниди съм намирала.

# 1 041
  • София
  • Мнения: 5 270
Пощене на цялата коса + ресане с електрически гребен, това сработи у нас. За съжаление чувам, че за къдрави коси не е решение. Още помня силно къдрава приятелка как просто се обръсна нула номер, толкова "забавно" беше положението : /

# 1 042
  • Мнения: 13 664
Как да не се пере. Ми те си живеят по 3-5 дена в зависимост от температурата по възглавници хавлии, аз на чаршаф съм намирала. Не мрат така лесно градовете.

# 1 043
  • София
  • Мнения: 2 493
Да ви кажа, аз покрай сагата с въшките започнах редовно да си правя маска със зехтин... И се разресвам след това,де, с гребенчето... Хем профилактика, хем косата ми лъщи.

# 1 044
  • Мнения: 8 905
Михме си косите ние с дъщеря ми онази вечер. С обикновен шампоан, че вече ще се отровим от Хигията.
Ресахме се един час и нищо не падна. Все така и на подробен преглед на косата на дъщеря ми - не виждам нищо живо. Някое и друго нещенце ми заприлича на гнида, но не пука.... Надявам се да са мъртви.

А главите още ни сърбят. Може би малко по-малко. Дано вече да минава.

Кожен лекар ми предписа някакъв разтвор и мехлем за мазане, които се приготвят специално. Ще го поръчвам утре - в тия ледове не мога да се добера до съответната аптека.

# 1 045
  • Мнения: 167
Момичета моето момиченце е с много къдрава коса!За съжаление не ни пропуснаха въшките.Сега е в трети клас и само тази година за сега не са я докопали гадовете!Не искам и да чувам.....Та да ви кажа какво помогна при нас.Значи препаратите всички са еднакви.Омаламасват въшките така че да могат да се хванат лесно ,НО гнидите докато не ги свалиш от косъма няма умирачка!Така че какъвто и препарат да купите,след отмиването му се налага да почистите косичката със ситния гребен задължително и да отстраните всички гниди от косъма!Ние специално мазахме с ВИПРИН!Това,което направихме след това беше ПРЕСА ЗА КОСА!Да знам че гори косата,но изгаря и гнидите-а нали това е целта!Та хващах по много мали кичури и изправих цялата коса ама от корена до върха!!!!!!!УСПЕХ!А аз не искам и да чувам повече.............

# 1 046
  • Мнения: 5 225
Хора разберете, че този Виприн не става за нищо.

# 1 047
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Да ви кажа, аз покрай сагата с въшките започнах редовно да си правя маска със зехтин... И се разресвам след това,де, с гребенчето... Хем профилактика, хем косата ми лъщи.

Моля кажете как я правите, най-вече колко време седи на главата - искам да пробвам и аз.

# 1 048
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Хора разберете, че този Виприн не става за нищо.
Аз само от него съм видяла някакъв ефект. Поне ги убива гадовете. Другото е яко пощене.

# 1 049
  • Мнения: 3 306
Здравейте, дъщеря ми е с много къдрава коса тип афро. Гадините не ни подминаха. Мазах един път с Виприн и един път с неостомозан + много ресане с гребенчето от виприна. Мисля да и изправя косата с преса до другото мазане ... дано помогне.

Общи условия

Активация на акаунт