Въшки

  • 299 846
  • 1 313
  •   4
Отговори
# 1 050
  • При децата ми
  • Мнения: 6 063
Нищо не направи при нас "Виприна". Ни-що! Само гребена от "Виприна" върши много добра работа.

# 1 051
  • Мнения: 3 313
Гребенчето е много полезно. За изправянето с преса какво мислите?

# 1 052
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
За изправянето с преса ми го бяха казали и на мен. Реално има логика - печеш ги, ама те обикновено са много близо до корена, където аз лично не мога да вкарам пресата, та не знам.

# 1 053
  • Мнения: 540
Здравейте, дъщеря ми е с много къдрава коса тип афро. Гадините не ни подминаха. Мазах един път с Виприн и един път с неостомозан + много ресане с гребенчето от виприна. Мисля да и изправя косата с преса до другото мазане ... дано помогне.



Истината е в пощенето 🤣🤣🤣🤣а не в изправянето на косата ...успех

# 1 054
  • Мнения: 3 313
Здравейте, дъщеря ми е с много къдрава коса тип афро. Гадините не ни подминаха. Мазах един път с Виприн и един път с неостомозан + много ресане с гребенчето от виприна. Мисля да и изправя косата с преса до другото мазане ... дано помогне.

Истината е в пощенето 🤣🤣🤣🤣а не в изправянето на косата ...успех

Знам,но това е трудна работа.  ooooh! Затова разчитам на мазане и решене с гребенчето.
Скрит текст:

# 1 055
  • Мнения: 24
здравейте, в момента и аз се боря с три глави, изчетох по-голямата част от постовете. Мазах паранит, ресах 2 дни, освен малки кафяви немърдащи точици, нищо друго не пада и тая надежди за спасение. Довечера ще се мина аз с Хигия, че параноята ми е голяма, като не мога да се видя.
 Исках да споделя какво открих в един американски форум. Явно тяхната версия за газ-мас-оцет, тоест всеизвестно домашно лечение, е майонеза и оцет. Пишат майките, че мажат с майонеза, покриват главата и спят така (поне 8 часа), след което измиват мажат ябълков оцет, завиват за час и започват да разресват със ситния гребен и всичко падало. Мисля да го пробвам след 10 дни, звучи доста по-щадящо от останалите варианти, ще пиша.

# 1 056
  • Мнения: 3 313
Мазах три пъти през пет дни - мажа и себе си. Получи се страшно лющене на скалпа и при мен и дъщеря ми. При ресане при нея падат кафяви точици, а при мен нищо. Дано да са измрели градините. Пробвах изправяне с преса. Ще пробвам и майонеза. Поне е без обидна към скалпа и е добра маска за коса. Голям + е, че ако искате да си свалите боята е нужно само едно мазане. 😀

# 1 057
  • При децата ми
  • Мнения: 6 063
Мазах три пъти през пет дни - мажа и себе си. Получи се страшно лющене на скалпа и при мен и дъщеря ми. При ресане при нея падат кафяви точици, а при мен нищо. Дано да са измрели градините. Пробвах изправяне с преса. Ще пробвам и майонеза. Поне е без обидна към скалпа и е добра маска за коса. Голям + е, че ако искате да си свалите боята е нужно само едно мазане. 😀

Това за майонезата ли се отнася? А, къна дали може да свали?Simple Smile

# 1 058
  • Мнения: 3 313
За Виприн, а за маска за коса с майонеза само хубави неща съм чувала. 😀

# 1 059
  • Мнения: 5 246
Майонезата подхранва косата, но не се заблуждавайте, че ще ви избави от въшките. Единствено ги задушава и зашиматява и по-лесно падат с гребена. Пощене и сериозна химия трябва. А скалпа се лекува с 1-2 мазания с кокосово масло.

# 1 060
  • София
  • Мнения: 5 883
При нас е някакъв ужас, от 15 септември се почна, вчера има нов случай в класа. Досега съм пробвала Паранит, Хедрин и едно, не го помня, още при същата сага в детската градина, и след всичките остават живи гниди. Спрейовете за превенция са ужас, косата става супер мазна и гадна от тях, не ги знам колко действат.
Може да ме обявите за луда, но къносах косата на детето и с 5-6 капки масло от чаено дърво в шампоана удържаме положението и от септември не сме залепили повече Rolling Eyes
С хубава смеска, къна, индиго и още нещо, светло кестеняв цвят, почти не си личи. Аз го виждам, защото го зная, че е така.

С газ, маз и оцет пробвал ли е някой, върши ли още работа или са мутирали яко гадините?
Да съм подготвена, ако стане фал.

# 1 061
  • Мнения: 30 802
Елица, кармата ли те застигна;)

# 1 062
  • София
  • Мнения: 5 883
Засега я държим настрана с чесън и подръчни материали, а на боядисаната ми глава не хващат, слава богу. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 1 063
  • Мнения: X
Не е вярно, че въшките не ходят по боядисана коса - аз съм с такава и бях въшлясала като за световно! Извадила си късмет.

# 1 064
  • София
  • Мнения: 5 883
Възможно е, не споря.
Но факт е, че както писах горе, с детето удържаме положението засега.
Не разчитам на 100 %, треперя и проверявам постоянно. Затова и питам за газ, мас и оцет.Grinning

Общи условия

Активация на акаунт