Порцеланови фасети

  • 175 217
  • 529
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 98
 За "Руса мацка" Ако желаете,мога да ви пратя полузавършен подобен случай,но на жена на 50г. Можете да придобиете педстава за ефекта,който постигнахме.
Лек ден!

# 76
  • Мнения: 1 180
Следя с огромен интерес темата - имам желание да си коригирам предните зъби с порцеланови фасети, но все още нищо не съм предприела. Цената е доста висока и се опасявам, че ако не попадна на добър професионалист, много ще се разочаровам! Зъбите /долните/ са ужасно криви, цвета е ужасен, а горе втория зъб ми е с една доста несполучлива корона. Ясно ми е, че така не може да се добие представа, но моля, да ми кажете някакви ориентировъчни цени - примерно за предните 12 зъба - ще има ли някакъв ефект? А какво става с чувствителността на зъбите, с цвета им след време?
Мои познати си направиха процедурата при един известен  и доста скъпарски /но дали е толкова добър, незнам/ зъболекар. Предварително благодаря!

# 77
  • Варна
  • Мнения: 451
Следя с огромен интерес темата - имам желание да си коригирам предните зъби с порцеланови фасети, но все още нищо не съм предприела. Цената е доста висока и се опасявам, че ако не попадна на добър професионалист, много ще се разочаровам! Зъбите /долните/ са ужасно криви, цвета е ужасен, а горе втория зъб ми е с една доста несполучлива корона. Ясно ми е, че така не може да се добие представа, но моля, да ми кажете някакви ориентировъчни цени - примерно за предните 12 зъба - ще има ли някакъв ефект? А какво става с чувствителността на зъбите, с цвета им след време?
Мои познати си направиха процедурата при един известен  и доста скъпарски /но дали е толкова добър, незнам/ зъболекар. Предварително благодаря!

Здравейте tanya.d ,
без преглед е трудно да се кажи точно колко ще е крайната цена за лечение с фасети на 12 зъба. Проблемът идва от там, че така ще е трудно да се прецени, колко упойки ще са необходими, дали ще имате нужда от избелване, от подмяна на стари пломби, кореново ре-лечение. Зависи и от това, с каква лаборатория ще се работи - на добрите лаборатории цената е по-висока от стандартните, но слава богу не е страшна.
Достаъчно е да се направи преглед и лабораторно изследване с восъчен проект, за да се прецени, какво лечение да се предприеми и тогава ще може да ви се представи точна сметка за целото лечение. За това колко и какви посещения са необходими прочетете тук:

http://www.venelinov.com/pdf/25.pdf

По повод на чувствителноста-има сравнително малък брой описани случаи с чувствителност на зъбите след лечение с фасети, но тя изчезва след известно време. Промяната в цвета на фасетите след време се дължи на някой несъвършенства на циментите, но слава богу в България дойде и един от най-новите и най-добрите цименти, при които тези проблеми са премахнати:

http://www.ivoclarvivadent.com/content/products/detail.aspx?id=p … ariolink%20Veneer

# 78
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...................................................

  Леко запознат, моите уважения към професионалните Ви знания и опит, но не мислите ли, че е меко казано неетично да комуникирате по този начин с колеги, които излизат със собствените си имена? А вие дори не сте регистриран...за име да не говорим.

# 79
  • Мнения: 57
Здравейте на всички,на колегите и на пациентките работя вече 5 г. в САЩ в стом. кабинети все още не съм виждала да се работят "светулки",не казвам, че мнението ми е миродавно, но това означава, че все още са в етап на проучване или не са толкова сполучливи или с много ограничено  практическо приложение.Фасетки се работят много често,почти винаги 6 горе и 6 долу, ако захапката не е травматична или в комбинациа с керамични корони за разрушените зъби. 

# 80
...................................................

  Леко запознат, моите уважения към професионалните Ви знания и опит, но не мислите ли, че е меко казано неетично да комуникирате по този начин с колеги, които излизат със собствените си имена? А вие дори не сте регистриран...за име да не говорим.bim-bam,съгласен съм напълно с Вас.Името е първото което ми хрумна,а не се регистрирам защото се включих инцидентно с коментар.Надявам се че никой не се е обидил от съвета ми да се сложи сайта във FAVORITES.Аз винаги имам такива сайтове подръка защото човек се учи докато е жив.Целта ми не е да влизам в спор-казах и по-нагоре ако има нещо което мога да обясня ще помогна.Ако няма интерес към хората които правят с ръцете  си тези корони и фасети-ОК.Не се сърдете,но името ми няма значение.Лек ден!

# 81
Ето сменям си името.lady_bug,д-рВенелинов има предвид no-prep veneers.Той леко ми се обиди като че ли за коментара на името Grinning Така е когато се налага нов термин. Grinning

# 82
  • Варна
  • Мнения: 451
Ето сменям си името.lady_bug,д-рВенелинов има предвид no-prep veneers.Той леко ми се обиди като че ли за коментара на името Grinning Така е когато се налага нов термин. Grinning

Moite uwajeniq kum was, i za mig ne sum se obidil za imeto, no kogato se opitahme s moqta prewodachka da dadem ime na lumineer ni beshe mnogo trudno i reshihme da izpolzwame nqkakwo simwolichno ime Simple Smile
Lumineer i vivaneer sa naistina now metod-za purwi put klinichna ocenka (t.e. izsledwane i izrabotwane ot swetowno izwestni kolegi w tehnite kabineti) za tqh widqh w spisanieto DentalAdvisor-kato te mu dawaha naj-wisoka ocenka (+++++). Naistina prilojenieto im e ogranicheno, no te dawat wuzmojnost za korekcii w situacii bez da e neobhodimo izpilqwane. Razbira se pri tolkowa now metod nqma kak da ima dulgogodishno klinichno (praktichesko) nabljudenie w usti na pacienti, no da se nadqwame, che te ste imat sudbata na veneer (fasetite), koito wse poweche se nalagat kato edin srawnitelno konserwatiwen nachin za lechenie na zubite. Wse pak hubawo bi bilo da imame pochti 100% rezultat bez wyobste da izpilqwame (ili suwsem malko) zubite na nashite pacienti
 Simple Smile

# 83
  • Варна
  • Мнения: 451
...................................................

  Леко запознат, моите уважения към професионалните Ви знания и опит, но не мислите ли, че е меко казано неетично да комуникирате по този начин с колеги, които излизат със собствените си имена? А вие дори не сте регистриран...за име да не говорим.bim-bam,съгласен съм напълно с Вас.Името е първото което ми хрумна,а не се регистрирам защото се включих инцидентно с коментар.Надявам се че никой не се е обидил от съвета ми да се сложи сайта във FAVORITES.Аз винаги имам такива сайтове подръка защото човек се учи докато е жив.Целта ми не е да влизам в спор-казах и по-нагоре ако има нещо което мога да обясня ще помогна.Ако няма интерес към хората които правят с ръцете  си тези корони и фасети-ОК.Не се сърдете,но името ми няма значение.Лек ден!

Do kolkoto razbiram ot washia post, ste zubitechnik. Ste se radwam ako imame wuzmojnost da se zapoznaem nqkoga. S uwajenie d-r Venelinov

# 84
Здравейте д-р Венелинов.LUMINEERS и VIVANEERS както и Да Винчи фасетите са регистрирани търговски марки.Това просто е едно красиво име,затова не сте могли да го преведете.Иначе се предлага едно и също- фасети!Да,възможно е да се направят тънки 0.3-0.1мм.Въпроса е доколко ще се коригира цвета с такава фасета.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 451
Здравейте д-р Венелинов.LUMINEERS и VIVANEERS както и Да Винчи фасетите са регистрирани търговски марки.Това просто е едно красиво име,затова не сте могли да го преведете.Иначе се предлага едно и също- фасети!Да,възможно е да се направят тънки 0.3-0.1мм.Въпроса е доколко ще се коригира цвета с такава фасета.

Именно... идеята за превода зъбни "светулки" беше по-скоро идеен, отколкото точен. Все пак става въпрос за "изкуство". ПО въпроса за промяната на цвета. Преди няколко месеца Ivoklar/Vivadent пуснаха на пазара една подобрена версия на тяхния Variolink II и това е Variolink Veneer (предполагам, че занете и сте чувала за него). С негова помощ може доста да се промени цвета на една фасета (или зъбна "светулка"). За последните 1,5 месеца от както го имам съм сложил приблизително около 25 фасети, от коити 8-10 много тънки (0,3 мм). Ефектът беше много добър. Разбира се не мога да правя генерални заключения, защото съм работил съвсем малко с него, но за сега резултатът е много добър. Това, което ми харесва е и това,че дори и в най-светлите и тъмни тонове има прозрачност.
 Grinning  Grinning  Grinning

# 86
Съжалявам впредишния пост съм допуснал грешка-дебелината на фасетите не е 0.3-0.1мм а 0.3-1мм.0.3мм е пределния минимум.Щом сте успели да направите и дори да залепите фасети 0.3мм и то от стандартен порцелан аз мога само да ви стисна ръката!Предполагам имате снимков материал на етапите-представете случаи на широката публика-аз също бих видял тези естетични варианти!Благодаря предварително!

# 87
  • Варна
  • Мнения: 451
Съжалявам впредишния пост съм допуснал грешка-дебелината на фасетите не е 0.3-0.1мм а 0.3-1мм.0.3мм е пределния минимум.Щом сте успели да направите и дори да залепите фасети 0.3мм и то от стандартен порцелан аз мога само да ви стисна ръката!Предполагам имате снимков материал на етапите-представете случаи на широката публика-аз също бих видял тези естетични варианти!Благодаря предварително!

Някой от тях съм пуснал в сайта ми, а последните два-три ще ги подготвя като намеря време и ще ги публикувам.

# 88
Здравейте!В сайта Ви от доста време няма нищо ново.Кои точно случаи са от последния месец и половина?Ако не са качени направете го,интересно е да се видят!Поздрави!

# 89
  • Мнения: 54
Бих искала да попитам някой от докторите, ако все още четат тук, какво е най-добре да се направи на преден горен (първи) потъмнял поради умъртвяване зъб, който е напълно здрав и хубав, но все пак сивеещият му вид разваля усмивката, - някакво избелване, фасета, "светулка", или нещо друго?
Също така, имате ли информация за ваши колеги в Пловдив, запознати с тези методи за естетична стоматология?
Благодаря, надявам се някой да се включи.

Общи условия

Активация на акаунт