МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 18

  • 98 637
  • 786
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета. Преди 2 месеца родих в Дева и искам да споделя моето мнение за болница, дано да бъда полезна.
В 5 месец лежах в болница и бях очарована от условия и персонала. Когато дойде време да раждам, за съжаление, нещата са се променили. Преносих 8 дена, нямах никакво раскритие. Само този факт  накара доктор Недялков да ми препоръчи секцио. Отказах, и той се отказа от мен Simple Smile Имах късмет, че акушерка, при който почна да раждам, тръгна след малко, защото тя изобщо не искаше да работи. Аз сама си наглеждах системата да ни тече бързо, тя дори каза да легна и да не я занимавам много. Добре, че бях се подготвила-знаех за масаж на кръста, за правилно дишане, отпускаее и вървене по време на контракции, защото никой не ми каза, какво трябва да правя да намаля болките. Това, което съм чула през цялото време-аа, усмихваш се, зачи, не те боли още, помисли си за упойка, ще те боли, това е само начало, ще имаш адски преживявания. Благодарение на предварително проинструктиран съпруг, не стигнах до упойка и спестих много проблеми за мен и за бебчо. След 1 седмица вече бях забравила, че раждах. Обаче бях потресена от факта, че всичките жени, които съм срещала, имали усложнения след епидурална упойка.Аз не срещах  нито една жена, родила без намеса-секцио илипидурал. Помислете за това.

# 16
  • Мнения: 3
После почна най-интересното-на бебчо очите са му били възпалени, още след раждане. Няколко пъти го взимали уж да му мият очите с физиологичен разтвор, взимали го за по един час. Какво са правили, нямам идея, защото състояние се влошило и бебко ме можел да се отвори клепачи. Казват ми, че това някаква брутална инфекция и няма да се оправи без антибиотик.Бях против, обадих се на майка ми, тя ми донече физ разтвор и след няколко часа тайно промиване всичко мина. За сменят памперс, трябваше да чакам до половин час. Стаята не се проветрявала, с отворен прозорец нямахме никакъв въздух, пак бебчо беше навлечено,  цялото червено. След като го съблякох, то веднвгв заспало, пък аз останали 3 дена слушах лекция за това, че бебета трябва да бъдат опаковани с 2 бодита и завити с топли одеяла. Обвче черешкатв на торта беше, когато на втори ден дойде кърма, бях дигналв температура 37. Вместо да ми разкажат, какво да правя, как да масажирам гърдите, дават ми парацетамол. Извод от цялата ситуация-ако сте информирани, знаете, какво да правите ари раждане, как да кърмите-няма да имате проблеми, защото лекарите за съжаление нямат интерес да ви го кажат. Разбира се, не е всичко е толкова зле, в тази болница има и страхотни лекари като доктор Минчев и прекрасна акушерка, която не знам, как се казва, за съжаление(

# 17
  • Мнения: 28
Beauty Madness, честита рожба - здраве и много късмет в житейския път   bouquet
Fullmoon_, честито бебче и на теб. Да е здраво и да е късметлийче голямо. Както се казва всичко е добре, щом свършва добре. Аз лично пазя само хубави спомени от родилното отделение на болницата...   bouquet
NIA.M за добър съдов хирург мога да препоръчам д-р Денчев, но нямам идея дали прави домашни посещения, за по-сигурно звънни в болницата и попитай.  Peace

# 18
  • Мнения: 123
Момичета, кога си правихте цитонамазка след раждането?  newsm78

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 4 534
Момичета, кога си правихте цитонамазка след раждането?  newsm78

По препоръка на моето АГ - 6 месеца след раждането, но аз имах и друг проблем, който откриха при секциото.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 631
И аз след 6м -вс беше ок

# 21
  • Мнения: 316
цитонамазка обикновено към 6м  знам, при мен беше друг случай и направих около 2 месеца след раждането, и на 6м пак Simple Smile

# 22
  • Мнения: 123
Закъсняла съм значи. Последните месеци имах малко проблеми и въобще не се сетих. Онзи ден една приятелка спомена че си е правила, а при нея са минали 4 месеца след раждането и тогава ми светна, че съм пропуснала момента. Утре ще звънна да питам док кога мога да ида, ако не е късно вече...

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 631
Закъсняла съм значи. Последните месеци имах малко проблеми и въобще не се сетих. Онзи ден една приятелка спомена че си е правила, а при нея са минали 4 месеца след раждането и тогава ми светна, че съм пропуснала момента. Утре ще звънна да питам док кога мога да ида, ако не е късно вече...
Никога не е късно да си направиш такъв вид преглед.  И до колкото помня раждаше нормално нали? При нормалното мисля че това след 6м не важи Simple Smile
Аз като ходих на преглед и казах същото на докито (междудругото бях при твоята ) каза че няма такова като"задължително след 6м да отидеш на преглед" а за твое успокоение един вид, и е след 6м защото се предполага че до тогава всичко си е отишло на мястото. Т.е. изследванията след 6м ще са по точни от колкото преди това . Това ми каза на мен докито Wink Успех

# 24
  • Мнения: 110
Терминът ми е днес, а все още нямам признаци. Взех да се притеснявам. Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 27 юли 2015, 18:12 от ev_angel

# 25
  • Мнения: 140
ev_angel, според мен ще е хубаво да ходиш за тонове всеки ден до раждането, но за всеки случай се посъветвай с лекаря си, той  знае най-добре какво е и твоето състояние и това на бебето. Иначе самият термин може да не е напълно точно определен и затова да е забавянето.Стискам ти палци всичко да е наред и да си родиш едно прекрасно бебче  Hug

# 26
  • Мнения: 123
Закъсняла съм значи. Последните месеци имах малко проблеми и въобще не се сетих. Онзи ден една приятелка спомена че си е правила, а при нея са минали 4 месеца след раждането и тогава ми светна, че съм пропуснала момента. Утре ще звънна да питам док кога мога да ида, ако не е късно вече...
Никога не е късно да си направиш такъв вид преглед.  И до колкото помня раждаше нормално нали? При нормалното мисля че това след 6м не важи Simple Smile
Аз като ходих на преглед и казах същото на докито (междудругото бях при твоята ) каза че няма такова като"задължително след 6м да отидеш на преглед" а за твое успокоение един вид, и е след 6м защото се предполага че до тогава всичко си е отишло на мястото. Т.е. изследванията след 6м ще са по точни от колкото преди това . Това ми каза на мен докито Wink Успех
Да, нормално раждах. Иначе днес направих цитоназката и сега съм в очакване на резултатите, дано всичко е наред.

ev_angel, наистина е важно да следиш тоновете на бебчето при преносване. Успешен финал ти желая, не ти е останало вече  Laughing

# 27
  • Мнения: 100
Момичета, можете ли да ми препоръчате добър невролог от Девата или от професорите, които гостуват в болницата. Моя близка се скова за един ден и сега е с ужасни болки в гръбнака, помагайте.

# 28
  • Мнения: 866
Fullmoon_ , аз раждах в Дева Мария миналата година и споделям това, което казваш. Причината за мен е, че капацитетът на болницата не е достатъчен за раждащите там жени. В следствие на това и лекари, и акушерки, и анестезиолози са супер претоварени и не могат да дадат отношението, за което болницата претендира. Просто физически не могат да смогнат.
       Докато лежах с контракции в предродилна д-р Татарова направи едно едно секцио, две абразио, като през това време ме наглеждаше и мен. Това се случи за 2 часа.
       Седмица след това лежах за абразио и аз - първо нямаше анестезиолог. Почакахме. Едно момиче стоя с абоката 4 часа и накрая й съобщиха, че няма стерилизиран набор инструменти, да се върнела на другия ден:(
       И изобщо дори лекари и сестри да имат желание за по-добри грижи, не смогват.
       Знам, че тук се чете от мениджърския екип на болницата. Казвам всичко най-добронамерено. Дано се работи в тази посока и от там излизат само здрави бебета и щастливи и доволни майки.

# 29
  • Мнения: 110
Здравейте момичета, влизам набързо да се похваля, че на 28-ми станах мама на прекрасно момиченце. Огромни благодарности на д-р Костова и екипът ѝ.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт