МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 18

  • 98 642
  • 786
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 868
Благодара ти, Ниана.
Родих в 39- та седмица. И на мен ми биха Флостерон за отваряне на дробовете. В коя седмица си?

Количкана е Mountain buggy duet. Зимните кошове ги взехме от Продавалник на половин цена. Кошчетата за кола също.

# 46
  • Мнения: 1 898
Аз съм в 32 г.с и малко се притеснявам да не тръгнат да излизат бебетата  Grinning
Благодаря ти за отзивите за количката! Аз още май не съм решила каква да взема...

# 47
  • Мнения: 38
Здравейте и от мен:-) бременна съм в 26 седмица ( влизам от утре) и си следя по принцип бременноста в София клиника щерев! Бременна съм с близнаци,но все още незнам къде ще раждам не съм се насочила,т.с всичко зависи от бременноста до края ако бебетата искарат почти до термин може да родя и аз в ветрен,но ако ненадейно изкочи проблем ще се наложи в София в майчин дом! Исках да попитан тъй като не си следя жк тук в Бургас при лекар в ветрен,как се процедира ако се наложи там да родя? Трябва да си запазя час за секцио ако ще е или? И тъй като съм здравно осигурена,а болницата работи с ЗК,но тъй като не се следя там ако се наложи там да родя ще платя ли космическа такса според вас? Дано съм успяла да обясня въпроса ми така че да ме разберете правилно Simple Smile успех на всички и дано попаднем да добри хора които да се погрижат за нас когато дойде момента:-)

# 48
  • Мнения: 4 809
Здравейте и от мен:-) бременна съм в 26 седмица ( влизам от утре) и си следя по принцип бременноста в София клиника щерев! Бременна съм с близнаци,но все още незнам къде ще раждам не съм се насочила,т.с всичко зависи от бременноста до края ако бебетата искарат почти до термин може да родя и аз в ветрен,но ако ненадейно изкочи проблем ще се наложи в София в майчин дом! Исках да попитан тъй като не си следя жк тук в Бургас при лекар в ветрен,как се процедира ако се наложи там да родя? Трябва да си запазя час за секцио ако ще е или? И тъй като съм здравно осигурена,а болницата работи с ЗК,но тъй като не се следя там ако се наложи там да родя ще платя ли космическа такса според вас? Дано съм успяла да обясня въпроса ми така че да ме разберете правилно Simple Smile успех на всички и дано попаднем да добри хора които да се погрижат за нас когато дойде момента:-)

http://www.devamaria.com/bg/medical/birthcalculator/

това е калкулатора за раждане , може да си изчислиш колко ще ти струва , а на въпросите ти най - добре ще ти отговорят хората от болницата, има телефони в сайта , работят денонощно.

# 49
  • Мнения: 110
ralica_e, за д-р Ирмов мнението ми ти го писах и в другата тема. Имам позната, която си води ЖК при него, но я води от скоро. Доволна е за момента. Както е написала Slaven@_90 той води ЖК в МЦ "Света София". Виждам че са те насочили към двама лекари, съветът ми е да идеш на преглед и при двамата и при който се чувстваш по-сигурна и спокойна, него да избереш да ти следи бременността. Леко бременеене  Hug

# 50
  • Мнения: 407
Здравейте,искам да изкажа мнението си за д-р Ст.Минчев-ортопед в ДМ.Родих в края на юни месец там и останах много доволна от лекарите ,които ме израждаха и след това от престоя си там и отношението на лекари,сестри,неонатолози и акушерки.Препоръчаха ми ако искам да направя на малкия преглед на тазобедрените стави и аз се съгласих.Отидохме след 14-17 дни в ДМ за прегледа.Първо, че чакахме 40 мин.да дойде лекаря с малко бебе  и след като дойде-НИКАКВО ОТНОШЕНИЕ.Прегледа продължи 5 минути като се  състоеше в бърз преглед с ехограф на двете крачета и написване на амбулаторния лист.Лекаря не благоволи да ми обясни каквото и да е , ако аз не го питах и отговорите бяха по-скоро мрънкане и не беше много  доволен ,че му задавам въпроси.Не ми обясни дали да му правя гимнастика,макажи, какви и от кога да започна.Само ми каза ,пак да отида между 2-4 месец.За този "обстоен " преглед платихме -80лв-не ме разбирайте погрешно не ми се свидят парите за детето ми ,но тези ми се досвидяха.Много съм разочарована от този лекар.

# 51
  • Мнения: 124
Здравейте, малко глупави въпроси, но ми е интересно има ли някаква климатизация в стаите? Ако няма, скоро родилите може ли да кажат, жега ли е? Бебчетата с къс или дълъг ръкав са? И за изписването задължително ли е да се носи пелена?


# 52
  • Мнения: 3 868
Здравейте, малко глупави въпроси, но ми е интересно има ли някаква климатизация в стаите? Ако няма, скоро родилите може ли да кажат, жега ли е? Бебчетата с къс или дълъг ръкав са? И за изписването задължително ли е да се носи пелена?

Здравей, в стаите има климатизация, но когато бебето е при теб, не се пуска. И да, жега е. Бебетата са с дълъг ръкав, обличат ги там. Ти няма да носиш дрехи. Това за пелената не го разбрах.

# 53
  • Мнения: 124
Благодаря Simple Smile
Четох, че в някои болници искали задължително пелена, с която да завият бебето на изписването. А аз си мисля, че няма да ми трябва. Като ни го дадат, ще го сложим в кошчето за кола и ми се струва излишна пелената.
Затова питах дали в Девата е задължително да носим или е по наша преценка?

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 4 534
Болницата е с централна климатизация, шахтово изградена, във всяка стая има модул за регулиране на температурата.Аз раждах през много топъл септември и го държах постоянно на охлаждане.
Пелена за изписване точно не е задължително, но предполагам, че си предвидила комплект дрешки, с които ще облечат бебето на тръгване.Това е, няма задължителни работи в това отношение.

# 55
  • Мнения: 5 128
Раждала съм в началото на месец юли и бях предвидила лека пелена за изписването, оказа се наистина необходима  Peace

# 56
  • Мнения: 3 868
Изписаха ни в четвъртък, миналата седмица и аз имах пелени. Завих ги с пелените в кошчетата.

# 57
  • Мнения: 124
Да, разбира се, че съм предвидила дрешки за изписването. Само за тази пелена се чудя. Все пак е август, много е горещо, а ще е с боди с дълъг ръкав, с клинче и отгоре една рокличка без ръкав. Още в болницата мисля да я сложим в кошницата за кола и така да я занесем до колата, не на ръце. Взела съм една бархетна прозрачна розова пелена, ако трябва да я завием в кошницата, но пелена за повиване не съм и затова го мисля.
Горгона, много ме успокои, че може през цялото време да се охлажда поне малко Simple Smile

# 58
  • Мнения: 1 259
Здравейте!
Имам следния въпрос: ще раждам в Девата със секцио, но без избор на екип... Интересува ме как става самата процедура? Час ли се записва предварително или просто отиваш в определен ден и си чакаш реда? Моя АГ ми каза само, че датата ще е 10тина дни преди термин, но пропуснах да го попитам документ ли ще ми даде, с който да покажа, че на тази дата трябва да се направи секциото?

Ако има някоя мама по-запозната, моля за отговор!

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 4 534
Здравейте!
Имам следния въпрос: ще раждам в Девата със секцио, но без избор на екип... Интересува ме как става самата процедура? Час ли се записва предварително или просто отиваш в определен ден и си чакаш реда? Моя АГ ми каза само, че датата ще е 10тина дни преди термин, но пропуснах да го попитам документ ли ще ми даде, с който да покажа, че на тази дата трябва да се направи секциото?

Ако има някоя мама по-запозната, моля за отговор!

Доколкото разбирам става дума за планово секцио.Твоето АГ най-вероятно ще те впише за прием и операция в ден и час, в които е на смяна.В такъв случай си приготвяш багажа и документите и в деня отиваш в болницата, това е.На рецепция си казваш името, ще извикат лекаря ти, ще оформят приема и те качават.

Общи условия

Активация на акаунт