Алуминиево фолио върху керамичния плот

  • 9 270
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 309
Помагайте!!!
Във форума прочетох, че може да се пекат чушки върху керамичния плот с помощта на алуминиево фолио. И не знам защо имах глупостта да го направя #Cussing out А толкова го пазя от захар и какво ли още не.
Ta резултата е - останаха петна от фолиото, като разтопено и все едно се сля с плота. Има ли надежда???

# 1
  • София
  • Мнения: 2 714
И аз направих такава грешка, не успях да поправя щетите. Но в последствие разбрах, че за да се пекат чушките на фолио върху керамичен плот трябва да е на по- ниска температура. Последните пъти си ги пека така и нямам никакви проблеми, но първия път си съсипах плота като ги пекох на 6-та степен от 6  ooooh!

# 2
  • Мнения: 7 779
а във фурната не може ли да ги изпечете ?
сигурен съм , че ходите на пикници. вземете една тенекия, сложете 2 камъка и напалете огън.
ще изпечете чушките и мезето  Joy

# 3
  • Мнения: 309
И аз направих такава грешка, не успях да поправя щетите. Но в последствие разбрах, че за да се пекат чушките на фолио върху керамичен плот трябва да е на по- ниска температура. Последните пъти си ги пека така и нямам никакви проблеми, но първия път си съсипах плота като ги пекох на 6-та степен от 6  ooooh!
И аз ги пекох на последната степен ooooh! Но никъде не прочетох, че трябва да е ниска температурата. То като се замисля по-добре да си ги бях пекла директно на котлона, може би нямаше да има поражения. А сега така ме е яд Sad
Бонго, може и на много други места, но нали знаеш, че като се обърне каруцата - пътища много  Crazy

# 4
  • Мнения: 7 779
Но никъде не прочетох, че трябва да е ниска температурата.
което означава какво ??? - че не трябва да се пече върху котлона.
Бонго, може и на много други места, но нали знаеш, че като се обърне каруцата - пътища много  Crazy
като се е обърнала каруцата няма за какво да се съжалява. станало е. дори и много пътища да има.  при следващата покупка на печка с керамика  ще си знаеш урока  Laughing

# 5
  • Мнения: 1 354
Така е от много четене на форуми  Peace
Добре че ние още не сме започнати с чушките.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 006
Помагайте!!!
Във форума прочетох, че може да се пекат чушки върху керамичния плот с помощта на алуминиево фолио. И не знам защо имах глупостта да го направя #Cussing out А толкова го пазя от захар и какво ли още не.
Ta резултата е - останаха петна от фолиото, като разтопено и все едно се сля с плота. Има ли надежда???

Пробвай с това, но се съм пробвала номера с фолиото. Може да пробваш и с това. Не забравяй като наръсиш препарата да изчакаш поне 15-20 мин и после няма търкане.

# 7
  • Viena
  • Мнения: 3 619
Здравейте,днес ми залепна алуминиево фолио на на плота,и с нищо не излиза,приемам всякакви съвети.Благодаря  bouquet

# 8
  • Мнения: 5 790
Със специалното ножче, което е с печката не става ли да го изтъркаш?

# 9
  • Viena
  • Мнения: 3 619
Да,точно така пекох чушки #Crazy и сега направо не знам какво да правя  chef  chef  chef

# 10
  • Мнения: 25 910
Абе, къде ги четете тези съвети? Ако е тук, във форума, да се намеси модератор, докато още хора не са изревали.
Дай линк, моля те.

# 11
  • Viena
  • Мнения: 3 619
И сега направо нямам идея какво да правя?

# 12
  • София
  • Мнения: 522
И аз съм го правила, нищо не можах да направя. В последствие прочето, че НЕ трябва да се поставя фолио на стъклокерамика, защото някак си прониква в нея ( не знам как).  При мен не беше голям засегнатият участък и така си остана докато напуснах квартирата 4 години по късно. Някак си може би се смали с времето Simple Smile

# 13
  • Мнения: 309
Ще ви разочаровам, но използвах всичко възможно като препарати и пособия за чистене. Фолиото сякаш се сля с котлона, сега е доста по-незабележимо, но го има като по светло петно на фона на черния котлон.
Как`Сийка, във форума го прочетох на няколко места и из интернет, сега не ми се търси, но дано вече хората попадат на тази тема като изпишат алуминиево фолио и керамичен плот, за да няма пострадали Peace

# 14
  • Мнения: 25 910
Опитай се да се сетиш къде си го чела и пишете там, за да знаят хората.
Защото и други ще се доверят и ще си прецакат плотовете като вас.  Close

ПП Аз чушки и патладжани пека във фурната - наредени върху решетката, с включени едновременно горен и долен реотан. Най-отдолу, на дъното на фурната, постилам алуминиево фолио, за да капе върху него и да не се цапа. После хвърлям фолиото и фурната е чиста. А изпечените по този начин чушки после се белят много бързо и лесно.

Общи условия

Активация на акаунт