Любители на Котки Тема 96

  • 31 953
  • 734
  •   1
Отговори
# 450
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Да ги изям тези двамата
https://video-fra3-1.xx.fbcdn.net/hvideo-xpt1/v/t42.1790-2/11656 … 6&oe=55A68AC2

# 451
  • Мнения: 31 774
Мамини златни, наистина ми иде и на мен да ги изям. Heart Eyes

# 452
  • Варна
  • Мнения: 6 321
Фендона: http://www.newfresh.org/shop/product/101/preparat-za-hlebarki-ba … a-60-ck-9-ml.html

Ако забележите, че след обезпаразитяване на котката(и след третиране у дома) пак се навъждат бълхи, сменете препарата. Понякога се случва някой препарат да не измори до крак вашите бълхи. Явно се получава резистентност. Даже е добре да се редуват.
Ако имате бяла мивка, проверете дали няма червени точици кръв в нея(ако котката се качва там). Индикация е за бълхи.
Тоест мога да си напръскам и апартамента, без нужда да излизам за часове заради отровата?
Задължително не трябва да има никой в помещението два часа след напръскването с фендона. После се проветрява. Затова е добре да се изредуват помещенията, за да има къде да се стои. Аз пръсках обилно, отварях шкафовете даже и директно пръсках върху дрехите, защото моите котки бяха влизали да спят и вътре в тях. Пръсках дюшеци, пода.
И въпреки това два пъти едва се отървахме от бълхите. Причината беше в препарата за накапване на маците-докато се усетя, че фронтлайна не действа и сменя с друго.

# 453
  • Мнения: 31 774
Мерси. Ще го имам предвид. Аз ще го ползвам заради хлебарки. А понякога нещо ме хапе. Уж чистя, пера одеалата, ама пак.
Напръсках с някаква стара отрова /спрей/ та спряха засега хапанията.
Хлебарките първите дни щъкаха, а сега ги няма. Но мисля преди застудяването да напръскам с фендоната.

# 454
  • Мнения: 9 991
Бълхи по одеялата имахме, маца като беше с каишка. Маца нямаше бълхи. Каишката ги нонеше, слизаха оt мацата и от там на одеялата.  Peace

Последна редакция: ср, 15 юли 2015, 20:12 от adelinda

# 455
  • Мнения: 31 774
Ама аз нямам котка  Mr. Green

Явно просто ще трябва да пръскам по-често.

# 456
  • Мнения: 9 991
Ама аз нямам котка  Mr. Green

Явно просто ще трябва да пръскам по-често.

Дървеници? Бълхите се виждат, акат, ако са много, няма как да не ги забележиш.

# 457
  • София
  • Мнения: 4 714
Ама аз нямам котка  Mr. Green

Явно просто ще трябва да пръскам по-често.

Дървеници? Бълхите се виждат, акат, ако са много, няма как да не ги забележиш.

И в съвременните мебели какво да ядат? Дърво ли? Joy Joy Joy

# 458
  • Мнения: 3 248
Да разведря темата с една-две снимки от последната ни фотосесия:



# 459
  • Мнения: 779
А ние имаме проблем с мравки. От някъде идват и се насочват право към на Оли храната. Горкото цял ден не е яло, заради тях. Изчистихме ги и напръскахме мястото, от където минаваха. Сега не излизат уж.
Оли леко се почесва и май мен ме е ухапала бълха. Ще му купя ампула да му сложа. Трябва да напръскам и жилището, нали? Много се тревожа да не го отровя с тези препарати.
Като пръскам къде да се съсредоточа?

# 460
  • Мнения: 3 916
А ние имаме проблем с мравки. От някъде идват и се насочват право към на Оли храната. ...............Изчистихме ги и напръскахме мястото,..........

А! И вкъщи същата работа. Явно лятото нещо тръгват нанякъде.
Вие с какво напръскахте? Има ли препарат, който да ги отблъсква без да е отровен за животното?
Пък аз изстисквам лимон по продължение на первазите. Махат се, но за малко (ден-два) и пак излизат

# 461
  • Мнения: 9 991
Момичета, стига параноя. Цял живот гледаме котки, не сме фенове на препаратите, котешките бълхи по хора не ходят. Може да се напълни къщата със селски бълхи, и ще хапят. Мравки в този блок винаги имаме и зиме и лято, свикнали сме си им. Приели сме ги за експерти в храната Flutter, нищо което не е качествено не нападат Whistling Laughing. Нашите са дребнички и са навсякъде.

Последна редакция: чт, 16 юли 2015, 10:07 от adelinda

# 462
  • Мнения: 1 708
"Най-разпространени видове са котешките бълхи, но те могат да променят приемника си, паразитирайки по други животни или по хората." - от тук

За мравките - в една друга тема съфорумка сподели, че се избавила като поставила зрънца от подправката карамфил на пътечката им.

Последна редакция: пт, 17 юли 2015, 10:03 от Impatiens

# 463
  • Мнения: 31 774
А ние имаме проблем с мравки. От някъде идват и се насочват право към на Оли храната. Горкото цял ден не е яло, заради тях. Изчистихме ги и напръскахме мястото, от където минаваха. Сега не излизат уж.
Оли леко се почесва и май мен ме е ухапала бълха. Ще му купя ампула да му сложа. Трябва да напръскам и жилището, нали? Много се тревожа да не го отровя с тези препарати.
Като пръскам къде да се съсредоточа?

Едно време си спомням, че баба ми слагаше сол на прозорците където имаше мравки. Пробвай.
А ако решиш да пръскаш, пръскай. ПРосто в стаята не дръж котето поне няколко часа. И така стая по стая.

# 464

Общи условия

Активация на акаунт