Любители на Котки Тема 96

  • 32 035
  • 734
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 5 215
Не звучи добре 4%. На кои марки мокрите храни са с по-голямо съдържание на месо?

# 436
  • София
  • Мнения: 3 803
Не звучи добре 4%. На кои марки мокрите храни са с по-голямо съдържание на месо?
Аз купувам паучовете на Аплауз, но само рибите ядат.

# 437
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 055
Аз се притеснявам за бълхясалото ми черно бебе..Майка ми се е наплашила днес при доктора,че с бълхи идвали и тении и сега не знам какво да правя.Дадохме и хапче миналия понеделник,обаче не видяхме бълхите.Видях ги в събота,ама чак днес купихме обезпаразитителя и го сложих на вратлето.
Какво още мога да направя...утре ще звънна на доктора,обаче сега се шашкам.
Нищо повече не бива да правиш!  Naughty Каква е тази психоза?! Голяма работа, хванало малко бълхи. Спокойно, ще ги изчистите. По-скоро внимавайте да не натровите и уморите котката в стремежа си да избиете паразитите. Naughty Всички тези лекарства са отрови и не бива да се дават безразборно от хора, които си нямат идея какво и как да правят.
Под черно бебе да разбирам ли, че е малко котенце? Ако е така, вие с майка ти не бива нищо да правите сами, а да оставите това на ветеринар. Защото на малките не се дават хапчета, а пастичка от вета. Той я има и знае дозировката. Освен това обезпаразитяващи се дават след определен задължителен интервал от едното до другото даване. За хапчетата против вътрешни паразити мисля беше минимум 2 седмици от първото даване и после профилактично на 3 месеца, ако котките са дворни. За неизлизащи навън котки е желателно тази отрова да се спести.
Накапващото против външни паразити е с различно дълготраене за различните марки. Трябва да се прочете на опаковката, но общо взето варират около месец. То също може да бъде спестено, ако котката няма досег с външния свят.

# 438
  • Мнения: 5 178
Търся рецепти за домашно приготвяне на храна за котака, но да имат доволно количество желе  Mr. Green
Сетих се за пача, но не знам доколко е полезно свинското за коте на 8м..
Пробвах разни рецепти с ориз, картоф или морков .. Да бе да, не ги кусна ..За момента от домашните неща само чисто сварено или на грил месце, друго не минава..Поне се изяснихме, че трябва да е 100% месо  Mr. Green
Оня ден имах кожа от сварено бутче от домашно пиле, е не я бутна изобщо..

На смесено храненен е, оставям гранули за през деня,на Аплаус, и вечер е пауч/месо ..

# 439
  • Мнения: 9 991
Варена кожа няма да яде, но печена няма да ти откаже. За шийки четох, че давате, костите не са ли опасни да им запушат червата?

# 440
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 055
На мен Томката ми го връчиха със задължителната диета сурови пилешки шийки + сърчица. Демонстрираха ми как трябва да начупвам на сегменти шийките. Обаче забелязах, че той много не ги дъвче, а гълта буквално цели и после често повръщаше. Същото беше и с воденичките едро накъсани. Явно едрите парчета му претоварваха стомаха. И така още на втората седмица, че ми писна да чистя след него и да се тревожа да не съм го повредила  Mr. Green, взех да дробя карантията по на ситно. Шийките режа на шайбички, като топчета за супа, сърчицата на 2 или 4 в зависимост от големината, че има разни партиди, а воденичките спрях да ги давам, защото явно са му много жилави и не ги приема добре стомаха му, колкото и ситно да съм ги нарязала. Чувам го как си хрущи кокалчетата от шийките докато ги предъвче набързо за да ги глътне и понякога намирам отстрани изплюти някои по-твърди малки парченца. Мисля, че са му като солетки. Laughing

КОТЕ, силно желе правят добре сварените пилешки глави. Силвестърчо като млад (под 2 годишен) имаше другарче Моки и ги хранех основно с варени пилешки глави. След сваряване махах само човките, че те са страшно твърди. Свалях всичкото месо и други там работи, вадех и мозъка и отделях и изхвърлях само най-твърдите кости. Като си сварил, та чак преварил всичко, останалите кости просто стават на прах в пръстите ти, а всичката тази манджа при изстиване се желира. Също много се желира и от сварени пилешки крака. Щом ти се занимава с домашни приготовления, това са ти продуктите. Peace
Свинското не е за котки.

# 441
  • Мнения: 9 991
Желатина се прави от кости, както и човешкия. Да се желира, трябват варени кости. Котките не могат да дъвчат. Като истински хищници, имат зъби само да разкъсват и убиват, а езика им е грапав, да махат месото от костите. Пак не ме убедихте, че шийките са за ядене.  newsm78

# 442
  • Мнения: 934
3 годишна е,просто си е моето бебе..Не съм от фанатици те, но майка ми се шашка и ме психика за неща,които аз не намирам за страшни по принцип.
Котана спря работа се чеше, явно са измрели ,но ще я следим с доктора...Аз оттам й купувам мандата и го виждам често Simple Smile

# 443
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 055
Желатина се прави от кости, както и човешкия. Да се желира, трябват варени кости. Котките не могат да дъвчат. Като истински хищници, имат зъби само да разкъсват и убиват, а езика им е грапав, да махат месото от костите. Пак не ме убедихте, че шийките са за ядене.  newsm78
Че аз и не съм се опитвала да те убеждавам. Joy Просто казах с какви инструкции за отглеждането му са ми го доставили Томката. Laughing
Мога само да те попитам - в природата котката би ли оставила шийката неизядена? Силвестърчо, лека му пръст  Praynig, като млад беше хванал и транжирал едно пиле в хола. Crazy Хванал си отвън на терасата и влязъл вътре да си го доубие на спокойствие и без опасност пилето да отлети нанякъде. Целият хол беше в перушина и един крак, долна част. С пръстен, че пилето било от някой гълъбарник наоколо. Ако не беше пръстена, и този крак нямаше да го има. Laughing
Писах преди няколко дни, пак ще повторя. Има ужасно твърди и дебели шийки по някои магазини. Те определно го затормозяват. Намерила съм фирма, която продава нежни и крехки шийки, и давам само от тях. Peace

# 444
  • Варна
  • Мнения: 6 342
Котана спря работа се чеше, явно са измрели ,но ще я следим с доктора...Аз оттам й купувам мандата и го виждам често Simple Smile
За по-сигурно отърваване от бълхите, може да напръскате у дома, например с разтвор на фендона. Два часа се държи напръсканото помещение затворено(без хора и домашни любимци), а после се проветрява. Могат да се изредуват помещенията в няколко дни.
Особено е важно да се напръскат килими или други тъкани, в които прогонени живи бълхи се забиват между нишките.
Чаршафи и др. могат да се изперат на висок градус в пералнята.
И непременно се пуска прахосмукачка, за да се обират яйцата на бълхите, омаломощени бълхи, трупове на бълхи.  Simple Smile А котката се разресва с гребенче, пак по същата причина.

# 445
  • Мнения: 3 248
Чета и си мисля как не ги е страх тези, които си пускат домашните котки произволно навън...  Embarassed

# 446
  • Мнения: 934
Никога не съм я пускала навън,тя си върви супер страхлива,но любопитна...Не знам как ги хвана,но сигурно ние сме й ги донесли...
Какво е Федона?Ще напръскаме... Simple Smile

Скрит текст:
Бълхясялото черно бебе!

# 447
  • Варна
  • Мнения: 6 342
Фендона: http://www.newfresh.org/shop/product/101/preparat-za-hlebarki-ba … a-60-ck-9-ml.html

Ако забележите, че след обезпаразитяване на котката(и след третиране у дома) пак се навъждат бълхи, сменете препарата. Понякога се случва някой препарат да не измори до крак вашите бълхи. Явно се получава резистентност. Даже е добре да се редуват.
Ако имате бяла мивка, проверете дали няма червени точици кръв в нея(ако котката се качва там). Индикация е за бълхи.

# 448
  • Мнения: 9 991
Профи, в природата котето няма да си хване кокошка, която също я няма в природата, а е селектирана. На гълъб шийката е едно, на кокошка нещо съвсем различно.  Peace

# 449
  • Мнения: 32 138
Фендона: http://www.newfresh.org/shop/product/101/preparat-za-hlebarki-ba … a-60-ck-9-ml.html

Ако забележите, че след обезпаразитяване на котката(и след третиране у дома) пак се навъждат бълхи, сменете препарата. Понякога се случва някой препарат да не измори до крак вашите бълхи. Явно се получава резистентност. Даже е добре да се редуват.
Ако имате бяла мивка, проверете дали няма червени точици кръв в нея(ако котката се качва там). Индикация е за бълхи.
Тоест мога да си напръскам и апартамента, без нужда да излизам за часове заради отровата?

Общи условия

Активация на акаунт