Август вече наближава - скоро бебо ще се гушка в мама (11)

  • 34 725
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 134
ДУ момичета!  Hug
Завързаха ме на тонове,и разбира се трябва да чакам между другите пациентки за да ми види изследванията и да ми каже дали съм ОК,а мм чака в колата отвън,уффф добре че е хладно все още! Стискайте палци всичко да мине бързо и безпроблемно!

# 676
  • Мнения: 185
Добро утро!   bouquet
Гръмотрън, успех с тоновете!  Hug
Искам само да се съглася с Криси относно храненето (по -точно захранването) - не е зор да се въведе всичко в менюто на детето от толкова малка възраст. Аз за себе си и моите деца избрах да НЕ давам готови пюрета, но това си е въпрос на личен избор. Та сега замисляйки се за "моята схема на захранване " (че аз съм от особняците, които захраниха с каша, а не с плод /зеленчук) , то реално няма дa ми е проблем да си изчакам пресните продукти от градината Simple Smile най -много някой морков или тиква да запазя  и картофи, а плодове хич няма да се хабя, ябълки ще има тъй или иначе, а с другите - поетапно ще ги въвеждам, щом узреят Simple Smile пак се отплеснах..
Аз нямам с какво да се хваля или оплача..затова влизам само да не ме забравите Simple Smile желая ви хубав ден и успешна седмица!    bouquet

# 677
  • Бургас
  • Мнения: 723
ДУ Grinning

Мечтичка
не се вглеждай в тез грамчета Hug

Гръмотрънче дано бързо минеш през док Peace

за кърменето- с каката не ни се получиха нещата и навън си беше с шишето.
Сега се надявам да имам успех и съдействието на беб
и ще си се кърмим където ни свари нуждата  Wink
Повечето ми кърмещи приятелки кърмят навсякъде и не ми е новост Peace

за зимнина
- ми аз нищо не замразявам - и с каката и сега ще сме с готови пюрета,
а в по-късен етап кухня Peace
Едно е най-важното - не бързайте, никое бебче няма спешна нужда рано рано да му се набутат продукти като прясно мляко, белтък, глутен (особено пшеница), захар, мед, разните му уж бебешки бисквити и тн. Ще имат цял живот пред себе си да опитат от всичко  Wink
+1 Peace

къде ще е беб
- при добър късмет ще е в кошарката си Mr. Green
Никол беше най-спокойна когато си лежеше в кашарата на спокойствие и
сега тая надежди бебчо да последва примера на кака си Wink

Днес нашите гости си тръгнаха и в къщи стана едно тихооооо и скучноооо.............
Та ще се отдам на мързел и може някое кафенце с приятелка Grinning

# 678
  • Мнения: 134
Иххх тоновете минаха ,добри били! Сега чакам измежду другите хора тука фа ми напишат необходимите неща за " попътен вятър" демек дпкументите за хоспитализация,а в резултатите от мб- нищо лошо не пише,освен завишени нива на левкоцити май нищо друго няма,пък фа видим де.... И може би след две седмици живот и здраве пак на тонове и да видим бебо за последно на видеозона.уффф надявам се да успея да си запиша час и нервите ми да издържат,много мразя така значи....
П.с. в последните две минути от записа на тонове мисля че си получих първите истински- лъжливи контракции,всичко ме заболя от кръста на долу,наложи се да седна за да ми мине Wink вече е близо  #Crazy
А и вече дъм в 9- ти месец официалнооо !!!
Дано ди тръгна скоро....

# 679
  • Sofia
  • Мнения: 373
гръмотрън  - браво за резултатите Simple Smile ако е имало контракции би трябвало да се виждат на записа Simple Smile

bubs69 - пък аз си мислех, че аз съм от особняците, защото започнах захранването с няколко зеленчука и после плодове, а каши почти не съм давала (най-вече при въвеждане на глутена и за следобедна закуска с плодове)  Wink

# 680
  • София
  • Мнения: 9
Здравейте момичета,

Аз се включвам на финалната права, но се надявам да ме приемете във вашата сплотена групичка  Simple Smile
Чета ви от първата тема, но в началото имах доста проблеми и от суеверие не се включих по-рано Rolling Eyes
Малко инфо за мен и бебчо: Терминът ми е на 17.08., а бебчо ще е мъж. Вече имаме едно момченце на 3 год. и половина Heart Eyes Насочила съм се за раждане във Втора градска и се надявам всичко да мине нормално и безпроблемно!

Желая на всички бъдещи мами леко раждане и здрави и пухкави бебоци Grinning

# 681
  • Мнения: 5
Здравейте мамчета!Отдавна не съм чела , но да се похваля и аз на 22,07 в 10,30 часа се роди и нашият прекрасен син Кристиян 3,300, 51 см. Да ни е живо и здраво малкото Слънчице Simple Smile Стискам палци на всички  на които все още им предстои да се сблъскат с най важното събитие в живота появата на нашите съкровища!!!

# 682
  • Мнения: 656
Честито бебче! Живо и здраво да ви е. 😚

# 683
  • Мнения: 36
Честит бебок да ти е жив и здрав , много усмивки и щастие да ви носи Simple Smile

# 684
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
Честито бебче Кристиян  smile3525 Да ви е жив здрав.

# 685
  • София
  • Мнения: 550
Марияна, честито   bouquet Да ви е живо и здраво бебето Simple Smile

Да се включа по актуалните теми.

Захранване - подкрепям криската, не трябва да се бърза с въвеждането на храните. Аз също се стараех да давам предимно домашно приготвени зеленчуци и плодове, не винаги успявах, но пък не мисля, че е чак толкова фатално.

Кърмене навън - никога не съм имала проблеми с това, ако се притеснявате от хората, мятате един шал отгоре и готово. Не мога да си представя да се прибирам на всеки 2.5 - 3 ч., още повече, че в квартала  няма читави градинки и разходките винаги са били по големите паркове.

И на мен вече ми се ражда, доста ме болят тазовите кости, предимно като се залежа (т.е. нощем  Laughing), а и си понатежава вече. Утре пак съм при д-р Дачева в Окръжна, да видим има ли изгледи скоро да се случат нещата Simple Smile

# 686
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Pipi2 добре дошла!  bouquet
Мариянка,честит юнак! HugЖив и здрав!  bouquet  bouquet  bouquet

За зимнината-само тиквичка съм сложила.
Многоооооо е топло,стойте на хладно!

# 687
  • София
  • Мнения: 334
По едно потно привет на всички! Simple Smile
Къпеш се, потиш се, къпеш се - потиш се....има ли смисъл от къпане въобще?! Grinning

Честит син, Мариянка! Simple Smile Да ви е жив и здрав, а ти бързо да се възстановяваш! Simple Smile

Добре дошла и на новата мама! Simple Smile

За захранването - аз лично няма да подготвям нищо поради липса на продукти,в които да съм сигурна. Определено ще вкарвам храните постепенно, без да бързаме. Има време за всичкооо! Simple Smile

Да се похваля - май съм леко готова и аз за появата на бебка. Или поне купихме повечето неща, остава пране и подреждане. Днес се мотах с баща ми, който като гледаше как оставям тук 20лв., там за 20 лв. и то все за бебка, ме пита - как се оправят циганките, като не взимат нищо?!

Реших да стартираме с памперси на Пуфис. На времето с дъщеря ми нямаше такива, но познати ми ги хвалят. Взех лосион за след баня на Биодерма, кремче Бочко за дупе и мисля с това да приключвам с козметиката. Взех и адаптирано био мляко на ДМ - Бейби лов, да имам една кутия за всеки случай под ръка. Остават ми може би малко дрешки, пелени.Чакам все още количката да ми дадат да я изпера и сякаш май е това. Най-вероятно пропускам разни дреболии, но здраве да е. После в движение ще довършваме.

Утре съм на ЖК, да видим дали въобще ще правим нещо, ако не -сигурно ще отида някъде на частно да видим бебка как е. А дотогова - основно вкъщи и това е! Simple Smile Коремът е огромен, бебка шавка по леко, няма място. Всичко хора ми гледат корема и го обсъждат. Дразня се, но безсмислено! Simple Smile Още малко остава... Simple Smile

# 688
  • Дупница
  • Мнения: 76
pipi2 welcome и аз съм с термин 17.08.
Марияна Янева честито бебче,да ви е жив и здрав юнака!

# 689
  • София
  • Мнения: 107
ДД, момичета   bouquet
Добре дошла на мама pipi2 !
Мариянка, честита радост! Да ти е жив и здрав бебо!

Скоро  не съм се включвала, но си ви следя , както тук , така и в ФБ  Simple Smile
При мен нищо ново, и аз съм от мамите без болежки и индикации за раждане, но мисля че ми е ранко може би, термина ми е чак 20.08. В понеделник съм на ЖК и ще видим последните изследвания (дано хемоглобина и желязото са се качили). Тогава трябва да ми дадат и документите за болницата, така поне ми каза АГ-то миналия път и да съм спокойна ако беба реши да излиза.

Ние събота и неделя се отдадохме на чистене с ММ, хубаво че е той милия ми, че аз вече съм много трудна. Наведа се 1-2 пъти и не мога въздух да си поема... Общо взето давах заповеди кое как да се свърши  Laughing Тези дни ще изпера и изгладя дрешките и май съм готова с подготовката.

Ходихме вчера на турски ресторант, да си отпразнуваме годишнината от сватбата, която пропуснахме, тъй като бяхме и двамата болни от гадния вирус...
Та да ви почерпя малко със закъснение:


Да се похваля, днес купих на беба дрешки за изписването и съм много доволна. Ще ги кача в групата в ФБ да ги видите Simple Smile

Хубав ден от мен и се пазете от жегите!

Общи условия

Активация на акаунт