Август вече наближава - скоро бебо ще се гушка в мама (11)

  • 34 699
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 25
pipi2 Добре дошла! Дано всичките проблеми са вече зад гърба ти и скоро всички да се радваме на сладки бебоци!   Hug

Марияна Янева Честито! Да расте здраво и щастливо бебче и да носи много радост вкъщи!  bouquet

Аз минах ЖК днес, нищо ново не научих..  Гледа ме на ехограф, скоро трябвало да раждам.. сериозно? Ами утре влизам в 40 седмица, това си го знам, а и ми го повтаря вече трета седмица. Този път не ми измери дори кръвното, нито ме тегли. Абе претупа ме доста ама каквото такова.
Вън е страшна жега, а така не ми се стои затворена вкъщи.. мрън

Kioku Честита годишнина! Още дълги години любов и разбирателство ви пожелавам!   bouquet

Последна редакция: пн, 27 юли 2015, 13:53 от v.licheva

# 691
  • Sofia
  • Мнения: 122
Момичета, вие в какви дози приемате желязо? Моят хемоглобин е 107 и ми изписаха 2×1 Сорбифер Дурулес или по 200 гр на ден. Сега като чета и ми се вижда малко в повече дозата.
А, усещате ли странични ефекти?

# 692
  • Мнения: 415
Марияна, честит Кристиян! Да е жив и здрав!
Добре дошла,  Пипи! Успех на финала!
Kioku, Честита годишнина! Обичайте се винаги, както в първия ден!
V.licheva, и аз изперквам! Така да ми се обикаля, а да няма как в тея жеги! Вчера ММ ми угоди, да се помотаме в Мола на хлад, чак ми стана студено! Ама по улиците как да тръгне човек…

# 693
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте!
Бърз отчет и от мен:) бебка е добре, тонове супер. Помолих лекарката да ме провери за разкритие, че ми се ходи на село Laughing Е, шийката е бетон, но и аз сега влязох в 37 седмица.
после бях до мола, оставих децата в детски кът ( за пръв път пускат малкия без придружител) и се отдадох на шопинг за принцесата:))) само най-необходимото - бодита, две блузки с панталончета, спално бельо. Много съм доволна!
Днес заминавам с децата на село и смятам там да се крием от ужасните жеги...
Това е от мен, стискам палци на тези, на които скоро ще се случи това невероятно събитие  bouquet

# 694
  • Мнения: 54
Здравейте бъдещи мами,
искам да попитам ,ако някоя от вас си е взела вече , търся нощници за бременни и кърмене, но да са по-приемлива цена от 18-20лв.В магазините за бельо и тези специализираните за бременни варират на тези цени. Дори и по интернет ,ако някой знае да се продавта, нека да ми пише съобщение, ако не може тук във форума да се постват линкове.
Благодаря предварително Simple Smile

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 122
Жанинче приятно изкарване на село. Завиждам ти!
Да се включа и аз за захранването. Много ми харесаха вашите коментари за здравословното и постепенно въвеждане на храните и за избягване на вредните снаксове.
Моя скромен опит с моята хубавица беше катастрофален и все още е. На никого не го пожелавам. Много трудно я захраних в 5-6 месец, почти всички храни ги отказваше. Рядкост беше нещо да й хареса, голяма мъка. Единствено се кърмехме без проблем. И до ден днешен отказва много храни-сирене, домати, жълтък, карфиол, диня, маслини, лютеница и мн др. Знаете ли колко е трудно да ходи на градина и да не яде сирене. Понякога остава гладна, затова винаги закусва вкъщи. Обожава риба, калмари, скариди и всякакво месо.  Нейният вкус няма нищо общо с нашия. Толкова е странно. Децата са нашите най-големи учители!

# 696
  • София
  • Мнения: 1 825
Здравейте бъдещи мами,
искам да попитам ,ако някоя от вас си е взела вече , търся нощници за бременни и кърмене, но да са по-приемлива цена от 18-20лв.

За жалост, никъде не открих по-евтини. В подлеза на Плиска не намерих, както предварително ме бяха информирали. Не ми се дават 40 лв. за две нощници, които ще нося само в болницата.

# 697
  • Мнения: 2 050
На Илиянци има по 12 лв същите нощници за кърмачки !

# 698
  • Мнения: 415
И аз от Илиянци, само че в Пловдив си взех. Има по 12 и 14 лв.

# 699
  • Мнения: 112
Здравейте, мамчета Simple Smile

Честито бебче на мама Марияна, да е живо и здраво   bouquet
Добре дошла на мама Пипи, безпроблемни дни до края и Пухкав финал ти пожелавам Simple Smile

Ani_J, на мен ми изписаха Феро Фолгама за ниския хемоглобин. АГ-то ми каза да пия 2*1 (200мг.), но моя, тъй като не беше много нисък в 6-тия месец - 115, си пиех по 1 на ден. В крайна сметка в средата на 8-мия вече беше 120. Но при твоите стойности предполагам, че 2*1 е добре.

Нощници, аз си взех от пазарчето до Форума в Пловдив за 11 лв. Иначе ги има същите, пак по 11 лв. в OLX, ако не се лъжа, жената пак е от Пловдив, предполагам, че ще праща и по куриер. Във ФБ ще постна линка към обявата.

За теглото на бебчето и аз малко се притеснявам ако е над 3,5 кг. как ще излиза (надявам се за нормално раждане). Но пък в крайна сметка само се моля всичко да е наред с нас, по-лесно или по-дтрудно, всичко минава и се забравя Simple Smile



# 700
  • София
  • Мнения: 550
Ето две произволни обяви за нощници за кърмачки.

Има размери в сантиметри, аз по това се ориентирах:

цък

цък

Има подобни и в bazar.bg

# 701
  • София
  • Мнения: 9
Момичета, благодаря за топлото посрещане Simple Smile

Честито на мама Марияна, да й е жив и здрав малкия мъж!

За нощниците за кърмачки и аз се бях възползвала от линка към OLX, която някоя от мамите беше постнала тук и цената на 1 бр. беше доколкото си спомням 11 лв.

Аз от месец пия Феро Фолгама, но тъй като моят хемоглобин не е нисък /125/, докторът ми го изписа превантивно по 1 на ден, защото за месец и малко стойността му беше паднала с 11 единици.



# 702
  • София
  • Мнения: 107
И аз от 3 седмици пия Феро Фолгама, че хемоглобина ми беше 97 и желязото беше под нормите... Аз пия 3х1 на ден.

# 703
  • Дупница
  • Мнения: 76
Момичета, вие в какви дози приемате желязо? Моят хемоглобин е 107 и ми изписаха 2×1 Сорбифер Дурулес или по 200 гр на ден. Сега като чета и ми се вижда малко в повече дозата.
А, усещате ли странични ефекти?


И аз от месец пия Сорбифер Дурулес по 1 на ден, за хемоглобина, и ми помогна последно ми се беше покачил 111 и ще го пия до раждането.Може би твоят лекар е имал нещо в предвид за да ти го изпише х 2.На мен пък ми го препоръча да го пия с фолиева киселина.Аз странични ефекти нямам от Сорбифера.

# 704
  • Мнения: 11
Здравейте Simple Smile и аз съм с нисък хемоглобин и ми изписаха  Феро Занол дуоденал 100мг по една таблетка на ден с обилно количество вода, сутрин 1 час преди ядене. Изрично ми казаха да не употребявам и високи киселинни напитки като кафе и портокалов сок Simple Smile в този 1 час.
Странични ефекти: черни/тъмнозелени фекалии Simple Smile уплаших се, но е нормално!!!

Общи условия

Активация на акаунт