Отговори
# 30
  • Мнения: 59
Аз за изписването съм приготвила два комплекта с таткото си ги сглобихме, не сме купували от готовите, та едното е с дълго ръкавче и клинче, другото е съвсем лятно с късо ръкавче и къси панталонки (като гащички) и разбира се чорапки и ръкавички и шапчици си имат и  двата. Ще преценим на място кой от двата да облечем с акушерката като ни изписват - живот и здраве  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 3 413
За изписването-късо ръкавче и крачолче,шапчица,чорапчета и тънка пелена.

За мен една ежедневна рокля.
Офф,само всичко да е ок.

# 32
  • Мнения: 957
За изписването-късо ръкавче и крачолче,шапчица,чорапчета и тънка пелена.

За мен една ежедневна рокля.
Офф,само всичко да е ок.


Същата е и моята концепция... както го дават тези седмици адски жеги в София... мисля, че е най добрия вариант..

# 33
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Кристалин, бяха ми сложи една банка, сигурно от 500 мл за предизвикване на контракциите, но тя не изтече цялата, даже сигурно и половината не изтече.

Поспалнчо, много ми е позната историята, само че на моя момък тоновете си му бяха ок. Иначе беше същото с избутването и епизотомията  LaughingДруга разлика е, че на мен с големите превръзки не ми е удобно, много по-неудобно ми е сядането  newsm78 Днес ми проверяваха шева - ок е, но аз си усещам някакви подувания и се чудя дали това не са хемороиди- никога не съм имала и съм доста объркана  Blush май за другия преглед ще си питам ...

# 34
  • Мнения: 1 792
Поспаланчо, то си е било голям екшън раждането ти  Crazy

Стефи, той и баща му я харесал датата, ама защо мен никой не ме пита?  Tired

Момичета, дадох си сметка, че изписването е 15 минути в климатизирана болница и после директно в къщи, така че май няма кой знае какво значение с какво са облечени  newsm78

# 35
  • София
  • Мнения: 286
Здравейте и честити бебчета на Търнар и Поспаланчо,ние с Поспаланчо сме родили в един ден  Hug,да са ви живи и здрави бебчетата и на вас бързо възстановяване Heart Eyes
ЧЕСТИТА НИ НОВА ТЕМА ,ДА СИ Я ИЗПИШЕМ ВСЕ С ХУБАВИ НОВИНИ И НОВИ ЗДРАВИ БЕБЕТА  bouquet
Ние оправихме положението с кърменето,беше само за дЕН явно нещо с бибата стана и се уморяваше и не искаше да засуква,махнах му я и пак почна да си хапва пу-пу дано е все така. Снощи си имахме малко екшън че се беше опишкал целия и докато го преоблека ,го разсъних много и не иска да заспи от 5ч до 8 сутринта,после яде и пак мрънка заспа чак в 11 и 30ч и още спинка,но доста ми бодува преди обяд. Само дано продължи вечер да си спи че и аз така се чувствам добре въпреки трите ни кърмения Simple Smile. В понеделник ще го водя на пробно теглене и мерене. А да се похвалим днес ни падна и пъпчето,доста изкървя че са му го вързали на високо,но сега ще се оправи. Мен обаче още ме боли от свиването на матката ,не знам до кога ще е така,много е неприятно,но пък съм свалила 4 кила от онзи ден Shocked,дано продължи така, че не мога да се понасям ,вече не съм бременна ,а само дебела Embarassed
На мен в болницата ми пуснаха система но когато се разхождах я загледах и видях че е физиологичен разтвор,а не окситоцин,после когато ми бяха редки контракциите с една игла ми сложиха направо в банката малко окситоцин,но контракции така и не ми се сгъстиха ,останаха си до края на през 10мин,но пък адски болезнени,ама мина и замина,вече нямам спомен за болката.
Бебче го изписахме само с блузка и гащеризон цели и с дълги ръкави,но не ползвахме пелената,беше му добре,вупреки 32 та градуса навън.
Благодаря за съветите за баткото,малко ,о-малко се нагажда,явно му е било шокиращо в самото начало :0,но силно се надявам да се справим. Хубав ден и бързи и леки раждания на чакащите Simple Smile

# 36
  • Мнения: 253
Момичета, дадох си сметка, че изписването е 15 минути в климатизирана болница и после директно в къщи, така че май няма кой знае какво значение с какво са облечени  newsm78

Точно това си мисля и аз  Grinning Даже при мен е още по-просто, защото ще сме само аз и таткото, най-много и майка ми, ако беб реши да закъснее със седмица.

# 37
  • Мнения: 957
Дам и аз искам само двамата с мъжа... защото наистина е за 10-15 мин. цялата дандания... а после в нас ми се иска да няма гости.. няма да ми е до това... ама май няма да ми се отвори парашута. Баби, дядовци всички искали да идват Sad

# 38
  • Мнения: 34
Здравейте и честито на всички мами с бебоци. Да са ви живи и здрави и бързо възстановяване на мамите! Аз имам още две седмици до термин, вече имам и дата за секцио, ходя на тонове.Лекарката ми каза че водите ми са намалели и корема почва да ми се смъква,та малко се притесних, но ходих пак вчера на тонове и казаха,че всичко е наред. Откакто определихме дата ме хвана едно шубе и лека депресия,като дрогирана съм,първо раждане ще е и ме е страх.Дано всичко да е наред.
За изписване имам и с дълъг и къс ръкав!
Честита темичка и много успех на всички с раждането;-)

# 39
  • Мнения: 957
И мен ме хвана някаква меланхолия от както определихме точно датата и като гледам, че имам още 5 дни.. хем искам вече да минава, хем не искам да почва Grinning Grinning явно съвсем се бушуват хормоните..

# 40
  • Мнения: 3 413
Всички ни тресе страх,нормално е,само да можеше да.мине всичко като насън.
И мен много не ме е грижа какво ще се облича на изписването,то наистина е само около 10-ина мин,идеята е,ако се.правят снимки.

# 41
  • Мнения: 253
Теди, казваш, че не искаш никой същия ден и толкова, които е човек ще те разбере, другите - да се сърдят! Ти и бебето сте най-важни и останалите трябва да се съобразяват, а не ти да правиш компромиси. Това мисля аз и дори и да не живеехме в друга държава, пак така щях да постъпя - много мразя да правя нещо против волята си само да е удобно на някой друг.

Права е Сладурка - всички ни тресе вече страх, кой секцио, кой нормално, все ще се ражда Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 712
Дам и аз искам само двамата с мъжа... защото наистина е за 10-15 мин. цялата дандания... а после в нас ми се иска да няма гости.. няма да ми е до това... ама май няма да ми се отвори парашута. Баби, дядовци всички искали да идват Sad
Ако имаш възможност откажи,това е моят съвет Naughty
И при нас доста хора искаха да дойдат за изписването.Особено като се има предвид че живеем в друг град от скоро и като дойдат няма как да стоят 30мин. например,а ще е поне за 2-3 часа.Не мислех че ще е толкова лошо,пък и нали бях в болницата да раждам,други мисли ме вълнуваха и не успях да отрежа желаещите навреме.Е,може да се каже че беше ужасно.Като ни изписаха се прибрах с бебчо,в къщи ни чакаха свеки,2 приятелки,2 братовчедки+мъжете си+децата си(общо 4 момчета)=7 възрастни+4деца+ние с мъжът ми.Всички обикалят от стая в стая,радиото с надута музика,храна се разнася навсякъде,а аз бях си изчистила и подредила за да ми е готово всичко като се приберем с бебчо.Всеки иска да вземе да подържи бебето Shocked включително децата,а те не са много големи.Едва го опазих Cry Децата тичат и пищят и гонят котката ми,която е тотално побъркана милата,защото досега си е живяла тихо и спокойно само с мен и мъжът ми и не е присъствала на такава дандания.Аз не мога да си спася котката,защото държа ревящо бебе.То реве защото е време за ядене,аз нямах кърма още,в къщи никой не се е сетил да купи АМ и пращам мъжът ми,който се бави защото трябва да посрещне гостите,които идват за първи път в къщи и не знаят точно адреса  #Cussing out
Мръсна съм и искам да се изкъпя,но не мога,изморена съм защото не съм спала от 48 часа,че бебо си беше при мен в родилното а коликите го хванаха от 3-ти ден още.Главата ме боли,шевовете+жасни хеморуиди ме болят зверски и не мога да седна дори.
Всеки иска да се снима а аз изглеждам меко казано зле.Освен рошава и мръсна и изморена бях и невероятно подута от задържаната вода.От родилното се прибрах без свалени кг.,бях като балон просто.Вместо един от най-хубавите ми спомени,това май ще ми остане един от най-лошите дни в живота.
Съжалявам за дългият пост,но трябваше да се оплача просто.Хубаво си помислете дали искате подобно нещо  Naughty
Най-добре обяснете,че според педиатъра поне 10 дена при бебо не трябва да влиза почти никой.Нашата педи така ни каза...но уви един ден след изписването и беше вече късно.
Ако имам второ дете,хич не ми пука дали някой ще се сърди!!!Ще отрежа всякакви мераци за гости!!

# 43
  • Мнения: 132
Здравейте  !
Благодаря за темата   bouquet
Аз още нищо не съм чела ,ама да се рязпиша ,че съвсем ще ви изтърва ....
Беб е добре, папка доволно ,утре става на 11 дена и ще ходим на преглед в болницата ,та ще видя добре ли го гощавам  Laughing
Утре планирам и първата разходка в морската градина с беб и каката ,че милата не иска да се отделя от мен и е зажадняло да побяга няколко часа навън ... ,въпреки ,че майка идва през ден да я взима за 3-4 часа и ММ също извежда след работа ,чувствам лека вина ,че аз немога да и осигуря разнообразие .....
Но беб като поотхвръкне малко ,ще се спукваме от разходки и надявам се да наваксаме  Praynig
Връщам се да ви чета !

# 44
  • Мнения: 1 602
Леле Сибилче било ти е голям екшън вкъщи. Как си издържала не те знам. Аз съм малко от нервните и ако така ми се бяха тръшнали на мен щтях да ги изгоня без да ми мигне окото. Това да не е сватба че да ми идват 20 човека на куб. При нас първия път беше спокойно надявам се и сега да е така. Бебето няма да избяга ще го видят. Мен след това ме дразнеше снахата понеже живеем в един двор с брат ми и общо взето постоянно ми се качваха горе на етажа. Ние се къпем те седнали на спалнията и зяпат. Сега ако пак мислят така да ми се натресат няма да стане! Ще видим и как ще е на двора че те имат 2 деца ( брат ми) и когато оставя бебето да спи в количката ако се звират при него вече няма да издържа и ще ги ошамаря.

Общи условия

Активация на акаунт