Добре дошли Мартенки 2016

  • 42 409
  • 754
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 405
Момичета, на тези които са видели плодно сакче на първия преглед. Видя ли се и жълтъчно мехурче?

Здравей, аз бях в 5 г. с. И не се видя мехурче, но лекара ми каза, че е нормално за закъснението на цикъла и за седмицата в която съм.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Момичета, на тези които са видели плодно сакче на първия преглед. Видя ли се и жълтъчно мехурче?

Здравей, аз бях в 5 г. с. И не се видя мехурче, но лекара ми каза, че е нормално за закъснението на цикъла и за седмицата в която съм.

Благодаря за отговора! Аз бях 6 г.с. Гледа, гледа доктора, най-накрая каза, че май вижда мнооого малко жълт.мехурче.

# 62
  • Мнения: 405
Здравейте, момичета,
Както вече споменах - от няколко седмици съм бременна и съм била само на един преглед. До другия преглед има две седмици, а съм супер уплашена дали всичко ще е наред. Има ли и други, като мен, които са за пътви път бременни и притеснени? Опитвам се да не чета стресиращи неща, но все такива ми излизат. В 6 седмица съм, а се чувствам супер. Почти никакви неразположения нямам, ако не си бях правила тест щях да си мисля, че просто от топлото ми е паднало кръвното. Вие как се чувствате?

# 63
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте, момичета,
Както вече споменах - от няколко седмици съм бременна и съм била само на един преглед. До другия преглед има две седмици, а съм супер уплашена дали всичко ще е наред. Има ли и други, като мен, които са за пътви път бременни и притеснени? Опитвам се да не чета стресиращи неща, но все такива ми излизат. В 6 седмица съм, а се чувствам супер. Почти никакви неразположения нямам, ако не си бях правила тест щях да си мисля, че просто от топлото ми е паднало кръвното. Вие как се чувствате?

Здравей!
Първо да ти кажа-както бях писала малко по-горе, първата ми бременност премина страхотно, без абсолютно никакви неразположения. Но не е късно за такива Simple Smile Сега би трябвало да съм 6.5 г.с. и преди няколко дни почна да ми е зле.
Моля те, не чети нищо! Няма смисъл. Ще си бременна цели 9 месеца, трябва да си спокойна за да може и бебето да е добре. Нормално да си мислиш дали всичко ще е наред, сигурно всяка бъдеща майка си го мисли. Наслаждавай се на бременността си и не чети много много  Hug

# 64
  • Мнения: 83
В 5 седмица се видя при мен само плоден сак,а  в 6 та се видя и жълтъчно мехурче 2 мм.

# 65
  • Мнения: 91
Здравейте,и аз нямам никакви неразположения все едно не съм бременна,но не ме притеснява това.
От  начарото още на дадата когато трябваше да ми дойде усещам свеване докато пишкам Embarassed и сподеих с доктора,направи ми изследвания и излезе,че няма бактерии но левкоцитите са в повече,казах му че имам болка и парене изписа ми магнезий и сега пия,но не ми минава. И преди марко така ме сви,че ми се доплака и като се избърсах имаше леко розаво,много се уплаших и му се обадих и утре от 15:30 ми записа час. Зтам че това розовеещото не е от бецето ави от пикочните  канали,но си мисля,че е цистит , но защо излезе че няма бактерии , и той ми казва че е нормално а за мен не е днес пак ходих на изседвания и утре ако не предприеме нещо ще ида ппи друг много ме е страх за бебето  Cry Не знам какво да мисля Sad

# 66
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Здравейте, аз преди 2 дена направих теста и разбрах, че съм бременна  Sunglasses Имам син на 5 години, който още не знае, че ще става батко, но на всички мои подхвърляния отговаря с "Не искам да съм батко!" и "Няма да се получи!"  Mr. Green Надявам се съпротивата да не е голяма  Simple Smile
Иначе аз не знам какви сметки правих, защото не ми се искаше овне, ама то като си е писано и стана когато си поиска   hahaha
И така,  терминът ми е на 30.03. Живеем в Ставангер, Норвегия.
Признаци до момента - леко гадене, горещи и студени вълни (този симптом направо ме втрещи, защото се потя като... #Crazy) дори и в по-хладно време), будене нощем за да хапвам (което ще трябва да пренебрегна ако не искам да се ошишкам), придърпване ниско долу и желание да ям по-пикантни храни като къри, люти чушки и т.н.
Честито бременеене на всички! На тези с първа бременност - спокойствие и само спокойствие! Новите неща плашат, но притесненията ви са излишни. Бременността се приема от всеки по различен начин. Някои се наслаждават, други се стресират, трети не са  щастливи от промените в тялото си... Но каквото и да е вашето отношение, важното е, че ще приключи добре   bouquet

# 67
  • Мнения: 33
Здравейте момичета! Искам да Ви попитам освен фолиева киселина, пиете ли други хапчета и витамини. На мен превантивно ми изписаха Дуфастон и вчера самоинициативно си взех витамини за бременни.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте,и аз нямам никакви неразположения все едно не съм бременна,но не ме притеснява това.
От  начарото още на дадата когато трябваше да ми дойде усещам свеване докато пишкам Embarassed и сподеих с доктора,направи ми изследвания и излезе,че няма бактерии но левкоцитите са в повече,казах му че имам болка и парене изписа ми магнезий и сега пия,но не ми минава. И преди марко така ме сви,че ми се доплака и като се избърсах имаше леко розаво,много се уплаших и му се обадих и утре от 15:30 ми записа час. Зтам че това розовеещото не е от бецето ави от пикочните  канали,но си мисля,че е цистит , но защо излезе че няма бактерии , и той ми казва че е нормално а за мен не е днес пак ходих на изседвания и утре ако не предприеме нещо ще ида ппи друг много ме е страх за бебето  Cry Не знам какво да мисля Sad

Урокултура ли пусна или обикновена урина? Да ти кажа и аз и дъщеря ми правим цистити, без да има бактерии. В повечето случаи като настина. Има подходящи препарати за цистит по време на бременност, ако е това всичко ще е наред. Може би при нефролог е по-добре да се отиде, не при АГ.

stefi1605, аз съм на дуфастон, бускулизин и фолиева. Онзи ден взех и Биозин мама, защото дъщеря ми е постоянно болна. За витамини мисля е рано. или поне на мен предните две бременности ми ги изписваха на по-късен етап.

Линет, гледам доктора е записал 1,9 мм жълт.мехурче, значи има надежда за мен  Praynig

Последна редакция: чт, 23 юли 2015, 08:23 от svetl@

# 69
  • Мнения: 2 133
Най-накрая дългоочакваната тема!  Hug

Здравейте и от мен. Бременна съм в 7 г.с. и 4дни, вече видяхме сърчицето  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Термин 6 март 2016.

Относно притесненията - и аз ги имам   Rolling Eyes Нищо, че вече на 3 прегледа съм ходила и всичко е било наред... Сега следващата седмица ми предстои отново и усещам леко напрежение вече.

Симптомите са ми леко прилошаване, бързо уморяване и гърди-балони  Mr. Green

# 70
  • Мнения: 2 133
Да ви кажа за цистита, че аз съм все с подобни (без да изолират бактерии) - МНОГО вода! Ама с литрите. За един ден ми минава, ако изпия 4-5 литра. Болката отшумява до няколко часа, а на другия ден вече я няма.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 3 251
Вчера бях на преглед и се оказа, че съм си объркала г.с, понеже цикълът ми не е 28, а 33 дни. Мислех, че съм в 6 г.с и нещо, а се оказа че отговаря на 4 г.с  Tired А се надявах да чуем тонове вече  ooooh!

# 72
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Аз с предната бременност пих първия триместър Матерна. После се оказа,  че имали генно модифицирани съставки и май ги спряха. Сега си купих витамини с омега 3 киселини и всичко необходимо за първия триместър вкл.  по-висока доза фолиева киселина.
Относно прегледите тук се полагат 2 безплатни - в 18-19 г.с. и после в 32 мисля, че беше другия. Чудя се да ходя ли на частно? Сега е много рано да ходя, а само за сърчицето ми се струва излишно. Тук най-евтините прегледи при акушерка с ехограф да а около 150 лв.  Rolling Eyes Свидят ми се нещо. Феталната морфология предния път я правихми в 20 г.с. а сега тук ще ми струва между 400 -600 лв. Та май и този ще пропусна. Ама ще видим какво ще ме прихване по-нататък.

# 73
  • Мнения: 2 133
Светулка, много кофти това, което споделяш... Аз все си мислех, че Норвегия е много социална държава  Thinking

Аз живея в Япония и докторът ме иска на всеки две седмици до края на бременността. Сега обаче съм в България на почивка, та трябва да търся някой временно да ме следи. 

# 74
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Светулка, много неприятно Sad
Моите прегледи също са по 150 лв. За нищо на света не бих пропуснала ФМ, тъй като първото ми детенце се роди с увреждания, тогава не мислех, че е нещо от кой знае какво значение, но уви. Сега ходя при доктор, който гледа в най-ранни седмици за увреждания, задължителна първата ФМ от 9-та до 11 г.с. мисля.

Didi_Bidi и аз съм с по-дълъг цикъл, също се разочаровах на предния преглед, ще мине времето, не го мисли.

Общи условия

Активация на акаунт