Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са симптомите на бременността и как да се справим с гаденето?
Кои храни трябва да се избягват по време на бременност?
Кога е подходящо да се каже на близките за бременността?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са симптомите на бременността и как да се справим с гаденето?
Симптомите на бременността могат да варират, но някои от тях включват умора, повишена сънливост, болезнени и напрегнати гърди, напрегнат корем, увеличение на гърдите, чувство на подгаждане от някои храни , често пиене на течности , увеличен честота на урин и промени в настроението. В ранните седмици симптомите могат да включват подут корем, гадене, болезнени гърди, умора и нервност. Други симптоми могат да бъдат световъртеж, диария и загуба на тегло. Важно е да се консултират с лекар при необичайни симптоми или притеснения. Обичайните ранни симптоми на бременност включват коремна болка, подути гърди, усещане за топлина в гърдите, повишено вагинално течение и повишен апетит. Въпреки това е важно да се консултирате с лекар за всякакви тревожни симптоми.
-
Кои храни трябва да се избягват по време на бременност?
По време на бременност е препоръчително да се избягват храни с високо съдържание на Е-та и овкусители, полуфабрикати, готови салати и супи, сушени меса, суши, пържени храни, мазни и сладки лакомства , недосварени млечни продукти , яйца , месо , риба и алкохол; трябва също да се внимава с консумацията на ананас поради потенциал за предизвикване на контракции. Освен това трябва да се избягват сурови меса като суши и риба тон поради високо съдържание на живак, както и меки сирена. По отношение на кафето има разделени мнения; някои лекари смятат, че умерената консумация не е проблематична.
-
Кога е подходящо да се каже на близките за бременността?
-
Как да се справя със застъпването на майчинството?
-
Как мога да облекча гаденето?
.Ще се радвам да се присъединя и към групата във фейсбук. От Пловдив съм....
след 20 месеца чакане. В момента вълнението е голямо, както и притеснението. По калкулатор термина ми е 21 април. Живея в чужбина и тук първия преглед го правят в 12 гс, което ми се струва нереално късно. Тъй като съм с СПКЯ и досега не съм имала овулация (направо е станало чудо!), 2 дни преди теста ми беше първото посещение във фертилити клиниката тук след 6 месечно чакане. За съжаление дори не ме прегледаха на ехограф, предполагам щеше да се види още тогава. Тъй като се водя вече като нейн пациент, лекарката се съгласи да ме прегледа на 04.09 и нямам търпение
SG-IOM на мен имунологът ми каза, че може, но само витамини от група Б защото аз имам трудно усвояване на фолиевата и точно тези, а за други каза не. Гинекологът също каза без. Аз бих попитала преди да започна прием.