Кухненски машини Kenwood и Kitchen Aid и др. - 2 част

  • 54 130
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
О, извинявай. Напоследък темата стана много активна и вече обърках кой какво има и какво чака. Laughing Hug

# 736
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Всъщност, аз се извинявам, защото пиша активно в темата, без още да съм станала притежателка на машината.  Peace  Ясно ми е, че е неприятно и се опитвам са се "озаптя" - вече на няколко пъти си изтрих коментари... Ами... въодушевила съм се прекалено, простете!

# 737
  • София
  • Мнения: 9 850
Ferda, никакъв проблем няма, че пишеш активно в темата! Никой не е казал, че трябва да си притежателка на такава машина, за да можеш да пишеш. Хубаво е човек да пита, да чете, преди да се реши на такава покупка, защото има такива - чули-недочули, хвърлят се на някаква си там машинка, без да знаят за какво им е, и после - ами, аз не я ползвам, не ми харесва, само си дадох парите, тя не върши каквото се очакваше от нея и т.н. Така че питай, пиши, споделяй - всичко това е полезно и за нас, и за новите, които ще се заинтересоват от машината и ще го прочетат, надявам се  Peace

# 738
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Всъщност, аз се извинявам, защото пиша активно в темата, без още да съм станала притежателка на машината.  Peace  Ясно ми е, че е неприятно и се опитвам са се "озаптя" - вече на няколко пъти си изтрих коментари... Ами... въодушевила съм се прекалено, простете!

Глупости, тук не пишат само тези, които имаш машини, нали трябва да си избереш най-доброто за теб, естествено, че ще пишеш и питаш. Hug

Котето е права, хората често купуват неща, за които нямат никаква представа добри лиса, не са ли. Peace Или както аз му казвам - неинформиран избор на техника. Simple Smile

# 739
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Абе... знам си, че е досадно, но благодаря и ще се възползвам от гостоприемството ви.  Hug
А да видим,  колко ще чакам за изгодна оферта (и дали дотогава няма да похарча парите, хаха  Blush).

# 740
  • Мнения: 34
Джемма, безкрайно ти благодаря за отзивчивостта, ако си бях в бг бих ти поръчала букет цветя( ей така ми дойде от вътре), но ги приеми във виртуален вариант bouquet
Ferda и аз тук писах преди да го закупя и продължавам да питам и споделям вече впечатления, защото и за миг не съм усетила някакво ненужно напрежение или нежелано поведение от нито един в тази тема(не обичам ненужни безцелни заяждания имам предвид). Напротив! Всички са мн мили и дружелюбни затова и присъствам тук и си позволявам да задавам задавани и презадавани въпроси, защото знам, че споделеното от мен ще се посрещне с разбирателство ако щеш и приятелски и ще намеря вълнуващите ме отговори. На мен лично не ми пречи да се обсъждат няколко пъти едни и същи неща, даже се радвам, че затвърждавам знания хихихи относно кенчо и ми е едно от любимите неща-ежедневно преглеждане на темата с желание, което да си призная мн ме разтоварва. Поздрави

# 741
  • Мнения: 3 846
Ферда, и аз съм от групата на "ослушващите" се за изгодна оферта. Затова и следя темата с интерес bouquet
Благодаря ви на всички, които споделяте впечатленията си - информацията ви е много полезна Hug

# 742
  • Мнения: 34
Аз пък да кажа че получих сладоледената приставка, но утре я връщам Sad понеже капака дойде счупен на две места( даже парчетата липсваха само едното беше из между хартиите). Та така де- със сигурност не е от транспорта, но ще поръчам нова явно. Аз така да си споделя с вас.

# 743
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Еее, много неприятно. Тези приставки са най-проблемните по това, което чета. И аз върнах една преди време. и повече не съм купувала.

# 744
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Аз пробвах днес сладоледената приставка, но не успя да замрази сместта. СЛед 20 - 30 мин я спрях, чува се течност вътре при разклащане, не тече уж. Фризера ми правеше някакви проблеми лятото, подозирам,че не достига -18 гр., които пише че са нужни за охлаждане на купата. В понеделник мисля пак да пробвам да видя какво ще стане.

# 745
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
20-30 минути са малко. Моят опит показва,ч е са нужни 40-45 минути и преди това добре охладена смес. Освен това сладоледът става с кремообразна консистенция и се дозамразява във фризера , не очаквайте да е твърд като камък. Peace

ето така:
https://www.youtube.com/watch?v=-WlqVkX-z6w

# 746
  • Мнения: 95
Ние имаме машина за сладолед, подобна на тази от последното видео - и при нас около 40-45мин. са необходими. Да добавя и още нещо - зависи много от самата рецепта за сладоледа. Някои стават по-гъсти (например тези с банан), докато други не толкова, но всички са с консистенцията горе долу като на видеото. А самият следолед (трябва да питам точно за рецептата, че приятелката приготвя сместа) го правим с кондензирано мляко (май и сметана). Вкъщи избягваме да консумираме яйца, които не са минали термична обработка - уви не са домашни Sad

Машината ми за сладолед взех от английският амазон и пристигна без проблеми, но явно с приставката за кенчо има доста. Възможно е проблема да не е в транспорта, а в самият продавач.

A, да се похваля - днес правих тесто за пица и друго за кифлички (по една рецепта за козуначени кифли на Джемма от 2007г.  Sunglasses ) и машината се справи супер - доста по-добре става тестото спрямо това, което омесва хлебопекарната (а уж е с голяма "тава" и 2 бъркалки)

Последна редакция: сб, 23 яну 2016, 19:58 от Jelqzko Atanasov

# 747
  • Гулянци
  • Мнения: 126
Да и аз имаш премеждия с доставката на приставката за сладолед. Дойде без замразяващата купа –само с перка и пластмасовата купа. След размяна на снимки и кореспонденция ми доставиха нова, на по–ниска цена, но отне време и нерви
Скрит текст:
Моят любим домашен сладолед е ванилов по тази рецепта http://www.mycookingbookblog.com/vanilov-sladoled/

Последна редакция: сб, 23 яну 2016, 20:05 от cura-

# 748
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
ЗАПОВЯДАЙТЕ В НОВАТА ТЕМА

# 749
  • София
  • Мнения: 1 402
Здравейте, дами. Понеже имам кухненски робот на Кенууд, търся да си закупя само миксер, основно за хляб, теста за кифли, козунаци и т.н. Необходима ми е машина, която може да се справя и с малко количество продукти. Масово чета мнения на хора, че бъркалките/куката не стигат до дъното на купата и до стените и има нужда да се спира робота, да се обират продуктите по стените и да се пусне наново. Зазяпах се по някои модели на Бош като този, например, https://www.bosch-home.bg/productlist/kitchen-machines/mum-kitch … achines/MUMS2VM00 - някой има ли отзиви за моделите от серията? Всякакъв конкретен опит ще е полезен. Благодаря на всички включили се!

Общи условия

Активация на акаунт