Кокалчета на краката и как да се справим с тях

  • 18 815
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Canada
  • Мнения: 649
Доколкото ми е известно, няма ефективен метод за справяне с кокалчетата. При нас е наследствено. Аз лично съм упорствала с бабината рецепта с йод и монета, като бях тийнейджър. Обработвала съм ги около 6 месеца и това ми помогна в известна степен. Тоест забави  нарастването им. Отделно си правех експеримент - мажех с повече йод единия крак. В резултат, сега на левия ми крак е по-изпъкнало и от време на време е болезнено. Така че явно има някакъв ефект от тази бабина рецепта.
За операцията - и аз съм чувала, че е изключително болезнена, а  ивинаги се появяват отново.

# 16
  • Мнения: 3 094
При затворени обувки ползвам силиконови разделители - помагат. Ще си купя и протеза за нощно разделяне по същата причина. Не ме боляха доскоро, но преди 2 години си счупих лявото ходило и болките в него от този момент са на моменти непоносими. Операция не са ми препоръчвали ортопедите, само стелки.

# 17
  • Мнения: 259
И аз от тази есен се сдобих с кокалчета. Всъщност то е ставало постепенно през годините, но тази есен като че ли
 изведнъж го усетих вече и с обувки, които са ми били удобни досега. Мъчила съм си краката с високи и неудобни обувки и резултатът не закъсня. Сега и аз си купих такъв разделител за пръсти .Пише, че е от хипоалергичен  гел,  нося го от 2 седмици. За сега още не виждам ефект, но ще видим, трябва да се носи повечко време. Ще следя с интерес и вашите мнения.

Последна редакция: пт, 27 окт 2017, 17:21 от mari45

# 18
  • София
  • Мнения: 38 537
Сетих се нещо. Бях на една диагностика на стъпалото, при което излезе, че доста товаря предната част на ходилото, даже и без да ходя на токове. Така че - стелки! В смисъл специални стелки, които разпределят тежестта по-добре и така цялото тяло си отпочива, а особено краката.

# 19
  • Мнения: 259
Гледам, че в DM има различни видове силиконови стелки, изглеждат качествени. Дали да не купя и аз ,но трябва да видя какви точно.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 327
Кажете за йода и монетата? Намазвам с йод и търкам с монета? Колко време и колко често? Някой има ли представа по какъв начин всъщност действа този метод?

# 21
  • Мнения: 10 067
Появи ми се преди 15 години само на десния крак, а близо година преди това се чудех защо така упорито ме боли предната част на ходилото.
Когато се показа кокалчето, болките изчезнаха.
Сега, от два месеца големият пръст се изкриви дотолкова, че се появяват рани и на него и на съседния пръст до който се докосва.
Гледах в аптеката разделители, но нямам представа кой ще ми е най-удобен.
В голяма чуденка съм и още не съм се консултирала, а вече накуцвам.
Накрая май ще стане проба-грешка, докато намеря най-щадящото приспособление.
Стелки съм носила всякакви. За всички обувки различни. Зависи кое място от обувката ме притеснява.
Не мога да ходя на високи, но и на равни обувки също.


# 22
  • Мнения: 202
Здравейте.  Аз също имам изпъкнали кокалчета, на единия крак повече. Четох за някакъв нов мини инвазивен метод да 15 мин.
 Чрез  стопяване и изпиляване. След това си тръгваш и възстановяването било много бързо. Някой мнение?

Общи условия

Активация на акаунт