Наргиле за дъщеря ми... ЗА или ПРОТИВ

  • 20 932
  • 153
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 30 802
А какво точно се прави в това кафене?

# 136
  • София
  • Мнения: 1 259
Пуши се трева и други неща най-вероятно .... newsm78

# 137
  • Мнения: 30 802
Параноикът в мен си представя, че има заведения, в които девойки на 14 се рекламират пред богати клиенти. Имаше някакъв латино сериал на тази тема. Щото по принцип има заведения, в които млади, бедни и хубави стоят на салата и вода в очакване на стари, богати и не прекалено грозни...ама не знам, може бизнесът да почва още на 14.

# 138
  • Мнения: 603
Аз съм на 17 и през живота си не съм искала дори да опитам подобно нещо.
Много е рано. Naughty Naughty

# 139
  • Пловдив
  • Мнения: 382
Е, вече се чудя аз ли не съм наред или децата ми. Каква е тая тема от майка на 14 годишна  newsm78 Имам две деца- сина ми е на почти 18, дъщеря ми е на 12, у нас имаме наргиле сигурно от поне 7-8 години, но досега никой, даже и ние с мъжа ми, какво пък остава за децата ни , не се е сетил да иска да пуши наргиле. На никое дете даже през ум не му е минавало да иска подобно нещо. Наргилето е купено преди години от Турция като сувенир и така си и седи. Децата ми имат много приятели, които и аз познавам, не съм чула или видяла някой да пуши наргиле, камо ли пък на 14 ?! Какви са тези деца, да не споменавам пък "майки", които дават това на 12-13 год, че и тема за обществено обсъждане пускат.  Shocked Ужас!!! Ами тя и марихуаната по последни проучвания е полезна за здравето, защо да не я пушат  Grinning

# 140
  • София
  • Мнения: 62 595
има някаква мода сега с наргилетата. По Витошка си спомням, че ми се мярна едно кафене, в което на всяка маса имаше по едно наргиле, едва ли са го сложили вместо чашката с цветенце. Официално пуберите (и сигурно собствениците на такива заведения) твърдят, че се пушат някакви плодови и не знам какви безобидни смеси, но честно, на мен хич не ми се вярва. Това може само да е официалната версия, но се съмнявам да е реалната. Най-малкото поне някаква тютюнева смес слагат, а за вечерно  дискотечно време може и друго да слагат, кой ги знае.

# 141
  • Мнения: 30 802
Сядала съм на такова кафене на морето, със сигурност беше плодова смес без тютюн, аз съм непушач и веднага усещам, ако има никотин. Димът не се гълта.

# 142
  • София
  • Мнения: 62 595
ами виж сега, това е подобно на приказката, че ако в началото на пиесата на стената виси пушка, то задължително до края, тази пушка ще гръмне. На пуберите толкова им трябва.

# 143
  • Мнения: 30 802
Ми не, защото го няма моментът с ефекта от никотина и пристастяването. Което всъщност е само част от историята.

Впрочем наскоро четох една статия, че нямало такова нещо като "химическо пристрастяване" от една доза. Даваха пример, че в болниците се ползва много диаморфин (хероин), но като изпишат пациентите, те не тръгват да търсят дилър, защото си имат други занимавки. Нито пък родилите с малко морфин в системата минават после на крек. Във Виетнам пък военните ползвали хероина вместо кафе, обаче като се връщат у дома, не продължават да употребяват.

Така че не е химията, а средата. Ако тийнът е отчужден, не вижда смисъл...и едно наргиле може да го накара да пропадне. Ако има среда и цели, дори да попуши известно време, по-вероятно е да спре, а ако не спре, няма да пропадне.

Между другото, филмът "Хлапета" някак ме отврати от тийн глупостите. Като ги изгледах отстрани, натуралистично, ми се стори отвратително.

Последна редакция: ср, 29 юли 2015, 10:40 от The Siren of Titan

# 144
  • София
  • Мнения: 62 595
Или просто на момента се смята за толкова велик,  смята ,че си контролира не само своя живот, но и Вселената, че е способен да натвори невероятни простотии. И когато има улеснен достъп до инструментите за творене на простотии, то е близко до ума, че ще се възползва. Химическото пристрастяване е едно на ръка. Важно е психологическото, ритуалът с всички съпътстващи желани ефекти - чувството за контрол. Искам - правя го - велик съм. Или аз съм голям - мога да си контролирам живота - всичко, което правя е правилно.

# 145
  • Мнения: 30 802
Не знам как може да се чувстваш велик, като дори нямаш достатъчно пари и шоф. книжка...

Толкова е лесно на един тийн да му покажеш колко малко всъщност контролира...

# 146
  • Мнения: 95
Eстествено, че не.
Цитат
От известно време гледам как съседското дете, което е на 12 пуши наргиле и майка му ми казваше, че то не било никак вредно, а даже напротив.
Не смятам, че това трябва да ти служи за пример.
RRRP даде чудесен пример, а именно:
Цитат
Ами тя и марихуаната по последни проучвания е полезна за здравето, защо да не я пушат
Нищо, което се пуши не е подходящо точно за 14 годишните, според мен.

# 147
  • София
  • Мнения: 62 595
Не знам как може да се чувстваш велик, като дори нямаш достатъчно пари и шоф. книжка...

Толкова е лесно на един тийн да му покажеш колко малко всъщност контролира...

От възрастта е. Младостта е арогантна и се смята за безсмъртна. Дори да му покажеш колко малко контролира най-вероятно ще те намрази.

# 148
  • Мнения: 30 802
Да, ама ще е временно, ще му мине, когато се сдобие с истински контрол след няколко кратки години.

Всъщност въобще не са толкова арогантни, а са по-скоро жадни за насока и авторитет, но май удобно ги обявяваме за арогантни, защото няма какво да им предложим...

# 149
  • София
  • Мнения: 62 595
И именно от арогантност избират най-кофти авторитети, след като първата им работа е да отхвърлят родителския. При това очевадно арогантно, да не би случайно родителят да гочпропусне. А всъщност са като 3-годишни. Нямя знячение какво предлага родителят- отхвърля се именно защото го предлага той.

Общи условия

Активация на акаунт