ПОМОРИЕ 2015

  • 33 092
  • 166
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 368
Навсякъде така коментираната царевица,по морето е 2лв,ама едва ли тя е жизнено важната.Да скъпо е по морето ,няма начин. За жалост по притеснително е  чистотата на плажовете,пак от нас  точно с тия царевици,кафета и т.н.
И в Поморие извън морето е по 1,50...
В Поморие съм от 6г,но всичко си пазарим от Бургас,по обясними причини   bouquet
Бяхме в Гърция  1Е вход ,което включва шезлонг и чадър.Тук е 8лв всяко,не ми харесва ,но...не ползвам...

# 136
  • Мнения: 5 060
Плажовете са много но никой не е хубав,може би само този до бунгалата с черния пясък но там е пълна скука за млади хора-няма нито едно капанче или нещо подобно от където да си купиш нещо за хапване.С няколко думи-отидох ,видях,няма да повторя.
На мен пък южния плаж ми хареса много. Пясък като кадифе, водата толкова чиста, че около нас плуваха малки рибки.
Храната...не ми се коментира, опитахме "При американеца", не бих повторила, пробвахме и на още едно-две места, не ни удовлетвориха. Дори в петзвездния хотел беше ужасна.
Бих се върнала заради плажа и обслужването - нямам забележки към нито едно от посетените места.

# 137
  • Мнения: 77
Не мога да кажа, че в Поморие е много скъпо. Цените са завишени, но като се има предвид, че там сезонът е ограничен до 5 месеца в годината е разбираемо. Лично ние царевица на кочан на плажа ядохме по 2,50. Но в хранителните магазини цените си бяха нормални. Моята база за сравнение е родният ми Велинград, където като за целогодишен курорт цените по магазините все са си високи, но пък има няколко заведения, които предлагат изключително евтино и вкусно меню. В Поморие поне ние не попаднахме на такова.

# 138
  • Мнения: 379
Момичета, влизам с въпрос. По новините казаха, че северния плаж е най-добрия в поморие. Кой е той всъщност?! Отпред на 1ва страница има само източен, централен, южен.  newsm78

# 139
  • Мнения: 4 529
Момичета, влизам с въпрос. По новините казаха, че северния плаж е най-добрия в поморие. Кой е той всъщност?! Отпред на 1ва страница има само източен, централен, южен.  newsm78

Nadejda1, става въпрос за Централния плаж и ,евентуално,продължението му към санаториума на МНО и бунгалата по пясъчната коса.

# 140
  • Мнения: 379
Мерси много!   bouquet

# 141
  • Мнения: 444
Вчера се завърнахме от Поморие. Прекарахме си много добре, доволна съм и пак бих го посетила. Честно казано в Поморие наистина е по скъпо сравнявам го с Приморско където ходихме няколко предишни години. И в магазините и по заведенията за хранене и по отношение на атракциите за деца цените са едно 30 % по високи но не е болка за умиране в крайна сметка няма да живеем там целогодишно. Изобщо пък няма смисъл да сравнявам цените с тези в града ни защото разликата е огромна, но града ни не е курортен.
Беше много спокойно, времето беше идеално, плажа празен, малко хора в морето ширкаш си се, нямаше водорасли, нямаше и вълнения. Ходехме на малкото плажче следващото срещу това на Гранда. То едно че е малък, друго че не е толкова хубав плажа като в Приморско, но пък много плитко и беше идеално за детето особено като я няма гъчканицата плюс това точно до плажа имаше и заведение за хранене, тъй че директно там си обядвахме. Имаше и какво да се разгледа старите къщи, ходихме в музея на солта, манастира, возихме се и на корбчето, а и гледката ни беше към езерото там имаше много лебеди и лапето беше във възторг, интересно му беше на детето като цяло. Има и доста детски площадки за по малките деца не е като в Приморско и Китен. А и няма толкова панаирджийски атракции, което за мен е по добре.
Единственното което не ми хареса е грозното и хаосно застрояване, навсякъде изсипани някакви нови сгради грозна работа, но то така е по всички курортни градчета у нас вече.

# 142
  • Мнения: 569
И ние се върнахме от Поморие вчера.
Впечатленията ми са добри, изключително спокойно градче с много възможности за плаж и релакс.
Определено препоръчвам за семейства с деца, но за двойки без е малко  по- скучно. Ние бяхме настроени за пълен релакс, така че не сме търсили и не са ни липсвали нощните заведения и подобни.
Цените в магазините са леко завишени, но не е нещо което ще ме откаже от това място.
Плажовете са големи и просторни. Южния ме впечатли особено, но източния беше с по- топла вода и взе превес.
Определено ще посетим Поморие отново. Не се колебайте, ако търсите място за пълноценна почивка.

Последна редакция: нд, 20 сеп 2015, 21:54 от nikitita

# 143
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 099
Последните две мнения са от хора, почивали през септември. Тогава навсякъде е спокойно. Отидете през юли и пак ще си говорим за релакс.

Не се оплаквам, юли навсякъде е лудница. Искам да кажа, че спокойствието ви не е дошло от града, а от сезона.

# 144
  • Мнения: 5 435
Някой случайно да знае къде се намира Хотел При Американец? И как се стига дотам от автогарата?

# 145
  • Мнения: 13 661
Някой случайно да знае къде се намира Хотел При Американец? И как се стига дотам от автогарата?
В старата част на Поморие  ул. "Княз Борис |" 9  близо до брега. От спирката е далеч, зная, че си с деца.
Като упътване от спирката посока плажа, стигайки до брега надясно.
Другия пъте от спирката питаш за крайбрежната улица , стигайки там тръгваш вляво.

# 146
  • Мнения: 4 529
Някой случайно да знае къде се намира Хотел При Американец? И как се стига дотам от автогарата?


zveti81, има много възможности , за мен това  е удобен маршрут за придвижване пеш . Преходът е около 15 минути.

# 147
  • Мнения: 5 435
Благодаря за пореден път момичета!  Hug
Предполагам, че ще има таксита. Само дано да са с нормални цени. 

# 148
  • Мнения: 387
Не ти трябва такси. Така погледнато е далече, но иначе не е голямо разстоянието. Таксита има , където почва пешеходната зона , трябва да тръгнеш в обратна посока и свиеш (не мога точно да обясня , но...няма да те вземат до там и извозят) Не се притеснявай . Просто тръгваш към морето и с питане стигаш. На автогарата винаги поне в сезона има баби за квартири и няма начин да не те упътят. Другият вариант да помолите на рецепция ако може да ви вземат от автогарата и сте с деца срещу заплащане. Няма начин да нямат такава опция според мен. Хотелът е на самия бряг, близо до всичко и пешеходно. Спомням си , че имаше нещо като пейки и паркче малко. Май имаха и малък плаж . На мен ми хареса този хотел поне отвън. Много чужденци бяха отседнали миналата година в него, затова си мисля , че може и транспорт да имат и да ви помогнат. Поне питайте. Такси няма да ви закара-не е далече разстоянието и там са малко такситата.

# 149
  • Мнения: 5 435
Флори, благодаря за съветите! Така и ще направим. Hug

Общи условия

Активация на акаунт