1 квадратен метър на колко линейни ....

  • 84 364
  • 55
  •   3
Отговори
  • Мнения: 400
Спорим за 1 квадратен метър на колко линейни отговаря? Rolling Eyes Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 35 985
1 м. х 1 м. = 1 кв. м.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 657
Спорим за 1 квадратен метър на колко линейни отговаря? Rolling Eyes Rolling Eyes
Ти какво твърдиш?

# 3
  • Мнения: 6 323
Така зададен въпросът е абсолютно... неуместен.
Линейният метър е единица за дължина. Без ширина.
Колко линейни метра ще нанесете в един квадратен метър зависи от ширината.
Ако става въпрос за линеен метър плат, примерно, с ширина 1.20, то няма да се събере и 1.
Ако говорим за линеен метър канап с дебелина 0.5 мм, ще се съберат 2 000 линейни метра канап на един квадратен метър.

# 4
  • Мнения: 747
Зависи от ширината на материала. Ако имаме материал с площ 1 м2, a е неговата ширина, а b - неговата дължина, то един квадратен метър отговаря на линейни метра b=1/a.

# 5
  • Мнения: 8 904
С интерес очаквам позицията на авторката, както и този, с когото спори.

# 6
  • Перник
  • Мнения: 211
С интерес очаквам позицията на авторката, както и този, с когото спори.
И аз, и аз! newsm62

# 7
  • Мнения: 11 368
Май някой тук си мисли, че квадратния метър е нещо като обръщането на см в метри  Flutter

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 14 507
Навремето като дете тъкмо ме бяха просветили, че литърът е мярка за обем, и питам дядо ми: добре, де, ама един литър нещо - някаква течност, има се предвид - колко тежи. Тогава с негова помощ научих, че разликите са големи. Нищо, че вече сигурно съм била чувала обратната пък закачка - за килото памук и килото желязо - то дървото и желязото явно не са кат` течностите. Wink
И твойта работа такава.
Казали са ти за канапа и платното.

# 9
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 074
Спорим за 1 квадратен метър на колко линейни отговаря? Rolling Eyes Rolling Eyes

още ли спорите?
и ако може да ни осветлите за резултата  Blush че ми стана неистово интересно  Blush


...
Колко линейни метра ще нанесете в един квадратен метър зависи от ширината.
Ако става въпрос за линеен метър плат, примерно, с ширина 1.20, то няма да се събере и 1.
...

 Blush малко обратно иде, май

Колко квадратни метра ще нанесете в един линеен метър зависи от ширината.
и за примера "Ако става въпрос за линеен метър плат, примерно, с ширина 1.20, то няма да се събере и 1":

правоъгълник с размери 1 метър на 1,20 метра е с квадратура 1,2 кв. метра. значи събира се един, че и остава  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 817
st. Dobri, мисля, че Mamma имаше предвид, че ще е по-малко от метър дължината, ако ширината е 1,20м, а площта е 1 кв.м.

# 11
  • Мнения: 507
Не мога да повярвам че големи хора могат да спорят  по подобен въпрос, а още повече не мога да повярвам че е пуснато като тема.
Мен щеше да ме е срам ако не знам нещо елементарно да отида да го пусна като тема, по скоро бих се разровила да прочета да го науча вместо да се излагам.

Въпроса наистина е безсмислен. Визуализираш си в ума или си начераваш на хартия един квадратен метър и един линеен метър и веднага разбираш колко е откачен въпроса.

Но всичко е възможно....преди 3-4 години казах на една продавачка да ми даде една трета буца сирене, тя почна да се чуди като че ли съм и задала сложна математическа задача....

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 14 507
Цитат
Колко квадратни метра ще нанесете в един линеен метър зависи от ширината.
и за примера "Ако става въпрос за линеен метър плат, примерно, с ширина 1.20, то няма да се събере и 1":

правоъгълник с размери 1 метър на 1,20 метра е с квадратура 1,2 кв. метра. значи събира се един, че и остава

Да, де, ама то се пита колко линейни в един квадратен. Wink И е вярно - един линеен метър платно с ширина над метър не се събира в един квадратен метър, а има по-голяма площ.

Цитат
Визуализираш си в ума или си начераваш на хартия един квадратен метър и един линеен метър и веднага разбираш колко е откачен въпроса.
Може да има някаква неточност в понятията, т.е. спорещите да не са наясно какво е квадратен метър и какво - линеен.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 548
Тоя въпрос е като във вица за крокодила: "Попитали каква е разликата между крокодила. Ами, че е по-дълъг отколкото зелен. Дълъг е отгоре и отдолу, а е зелен само отгоре."
А относно кое тежи повече памука или желязото, верният отговор е желязото. Ако има желаещи, мога да дам разяснения.

# 14
  • Мнения: 11 368
А относно кое тежи повече памука или желязото, верният отговор е желязото. Ако има желаещи, мога да дам разяснения.

Да, ако обичаш обясни.  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт