Естетични корекции по тяло, лице и т.н. - 9 тема

  • 149 654
  • 751
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 3 827
на Ирина е нормално изгаряне , (тя просто е една драма куин и се прави на интересна) - това е ефектът , който се цели с процедурата - кожата да се изгори ,
за да се обнови по-бързо от нормалното , защото с възрастта процесът се забавя и кожата посивява и се сбръчква ...

70% гликолов пилинг не е кой знае какво впрочем ( има хора с по 40 !! пилинга с тази к-на , търсят заличаване на леки белези от акне и не са имали никакъв ефект )
20 % трихлороцетна к-н е по-силна , но и тя не е кой знае какво от гледна точка на ефект ...

# 646
  • SF
  • Мнения: 21 564
Това за тестостерона, естрогена и малките гърди изобщо не е вярно.

# 647
  • Мнения: 4 743
Аз разпитвам за химичния пилинг, защото ми е интересен и искам като свърши моята 15% киселина да си взема друга малко по-висок %...  Но наред с положителния ефект, има и един голям минус - ако не се пази лицето от слънцето, излизат допълнителни петна... Аз например винаги правя пилинг когато не излизам, после ползвам 50+ UV-фактор и въпреки това на единия клепач ми се появи бледо петно... Направо си умирам от яд, уж боря едни петна, а те излизат други... Sick
Може ли да кажете как да се пазя от слънцето след пилинг, след като и 50+ фактор не помага? #Crazy А аз не ходя много, много на открито и тук няма и такова силно слънце (даже тези дни беше мрачно)... Значи ли това, че не ми понася този пилинг и не трябва да го правя, за да не стана като петниста хиена? Joy

# 648
  • Мнения: 5 892
Аз мисля ако правя нова процедура да е микродермаамбразио

# 649
  • SF
  • Мнения: 21 564
То в какво представлява? Боли ли и какви са предимствата му пред другите манипулации? Какви са причините да го предпочетеш? Какъв ефект търсиш?
Извинявай за водопада от въпроси, но ме заинтригува.

# 650
  • Мнения: 3 827
Значи ли това, че не ми понася този пилинг и не трябва да го правя, за да не стана като петниста хиена? Joy
моето мнение е , че ако си предразположена към петна и от нищото ще те хване , трябва си стабилно мазане на всеки два часа , няма как да стане ,
 имала съм петна и ги махнах със серум с витамин С , не се произвежда вече , за съжаление ,
освен това премахнах причината ( здравословен проблем ) , без това не знам дали щеше да стане,
сега не ми излизат петна , а това лято дори допуснах да почернея в лицето ,

=====
за паренето след химичен пилинг много помага рициново масло , купувам обикновено , от аптеката ,
от амер. форуми го научих , други масла също облекчават , но това е най-добре действащо

# 651
  • Мнения: 3 815
Разбира се, че се произвеждат серуми с витамин С, има десетки, ако не и стотици видове на пазара. Ако няма в БГ, може да се поръчат онлайн.

Аз ползвам като тоник, но понеже нямам петна не мога да дам мнение дали изчиства. Струва ми се, че някак избистря тена. Също мажа и по ръцете, по обратната страна на дланите.

След третирането с гликолова киселина аз ползвам кокосово масло. Успокоява и облекчава кожата, но предполагам, че всяко друго масло би свършило същата работа.

# 652
  • Мнения: 2 315
Витамин С е разтворим във вода. По-принцип е активен в серуми и клемове определен период от време.

Философи марката имат серум, в който се разтваря вит. С на прах в момента на поставянето на лицето и това според мен е най-доброто.


Витамина може да се смесва с какъвто и да е серум на водна основа или хидратантен крем.

Направиха и някакъв друг серум с отрязана опашка на молекулата, който уж продължавал живота на активният вит. С до 3 месеца.

Ползвах го, те казват, че третира петната, намиращи се под повърхностният слой на кожата и които още не са видими. Виждат се само с лампа с определена дължина на вълната. Но тъй като преди да започна да го използвам, не си правих такава инспекция, не  знам дали помага или е само рекламен трик.

Както и да е, въпросът е, че вит. С не е силна киселина и според мен ме би могъл да премахва петна така, както ТСА или гликолов пилинт.

За след пилинги, четох за маслото от Ему и Таману. След като ги използвам, ще дам рапорт.

# 653
  • Мнения: 3 827
Разбира се, че се произвеждат серуми с витамин С, има десетки, ако не и стотици видове на пазара. Ако няма в БГ, може да се поръчат онлайн.
има , но витамин С e активен само един месец след изготвянето на крема - окислява се , трябва или спец. формула или по някакъв начин да се стабилизира ,
повечето серуми/кремове с вит. С  не вършат работа , защото вит. С вече не е активен , когато се купуват ...

# 654
  • Мнения: 5 892
То в какво представлява? Боли ли и какви са предимствата му пред другите манипулации? Какви са причините да го предпочетеш? Какъв ефект търсиш?
Извинявай за водопада от въпроси, но ме заинтригува.
Механично изтъркване. На 20г си правих няколко процедури и ми изчисти петната от белези от акне. На момента се вижда резултата, няма лющене. Диамантено микродермаамбразио.  Peace

# 655
# 656
  • Пловдив
  • Мнения: 1 351
Koлко минути стоите с тази 70% киселина, че чак сешоар да ползвате? То не се ли стои съвсем малко (3-6 мин максимум)?
Някой пита за мойта 15% плодова киселина, тази е
http://www.amazon.de/gp/product/B00ICXI5QI/=s9_dcbhz_bw_g194_i2_sh

 mamaden, какъв точно пилинг ти прави козметичката и с колко % киселина, колко минути стоиш с нея?

Не съм сигурна, трябва следващият път като ходя да я попитам. Стоя 3 мин. Не изпитвам никакъв дискомфорт докато съм с пилинга на лицето. Такова парене, горене каквото описвате Rolling Eyes, няма.

# 657
  • Мнения: 498
Разбира се, че се произвеждат серуми с витамин С, има десетки, ако не и стотици видове на пазара. Ако няма в БГ, може да се поръчат онлайн.
има , но витамин С e активен само един месец след изготвянето на крема - окислява се , трябва или спец. формула или по някакъв начин да се стабилизира ,
повечето серуми/кремове с вит. С  не вършат работа , защото вит. С вече не е активен , когато се купуват ...

От близо месец използвам тази козметика
http://www.drkaliasheva.com/news/meditsinska-kozmetika-obagi-sig … stvata-na-kozhata,
която е с витамин C,  резултатът е  задоволителен. Уникалното при нея е, че се изготвя система на ползване според вида кожа на всеки.

# 658
  • Мнения: 3 827
Обаги е много , много известна фирма в САЩ , еталон , направо се кълнат в нея ( нещо като Филорга в този форум )

# 659
  • Мнения: 4 743
Aз съм ползвала кремове и гелове с вит.С, но ефект срещу петна не видях... Витамина е много слаб откъм избелващо действие, по-скоро съм чела, че е по-добре да се пие в големи дози срещу пигментации... Аз искам да си правя домашни пилинги, но наистина ако след това ми излизат допълнителни и нови петна, просто не знам има ли смисъл от цялата процедура.... За избистряне на тена съм доволна от мезо-маската и Sleep and peel на Филорга.... От многото избелващи кремове, които съм ползвала не мога да похваля никой друг, ефект или нямат или е временен... Домашния пилинг определено избелва по-видимо от избелващите кремове..... Peace

Общи условия

Активация на акаунт