Естетични корекции по тяло, лице и т.н. - 9 тема

  • 149 660
  • 751
  •   1
Отговори
# 630
  • Пловдив
  • Мнения: 1 351
Да споделя и моят опит с хим.пилинг. Много зими подред си правя, може би от 5 години насам. В началото самите пилинги бяха сякаш много агресивни. След процедурите едно зачервяване, белене, страшна работа #Crazy. От две години насам козметичката ми прави пилинг, които е съвсем различен. След самата процедура има силно зачервяване, за 2-3 часа. Няма видимо лющене и белене или друг дискомфорт в следващите дни. След седмица някъде, кожата става супер. Свежа, гладка, плътна и много стегната. Лифтинг ефекта е просто поразителен при мен. Има ефект и при петната от слънце и лунички, но не толкова. То като се замисля, аз нямам и много за чистене де. Ефектът разбира се не е за месеци наред, затова го правя веднъж месечно зимата.  

# 631
  • Мнения: 3 815
Melany99 , как издържа на 70% ? Аз едвам издържах на 20%.Втория път каза, че ще е с 35-40%.

Не съм Мелани, но се издържа със насочена в лицето студена струя на сешоар.

И аз използвам 70% гликолова киселина в домашни условия. Правя го в петък веднага след като се прибера от работа, че да приличам на човек в понеделник.
Тя се опита с нещо като тръба , не можах да го видя хубаво, да ми насочи студена струя срещу лицето, но на втората секунда не издържах, просто ми спира въздуха и го махна.Тогава с едно ветрило се опита да ми вее, но пак ми смъдеше и пареше киселината.

Е, пак е неприятно, но се търпи. Със сешоара може да насочваш струята като избягваш носа. Без него няма да мога да издържа и 3 минути, а тогава няма да има полза.

# 632
  • София
  • Мнения: 1 270
Успех и чакаме отзиви  Hug
Да споделя Simple Smile. Поставихме ХК в назолабиалните, но много пестеливо, след 10-15 дни пак. Така предложи докторката, идеята и беше, че така или иначе сега се нуждая от минимална корекция, да не стане така, че да прекалим. Боцнахме и малко, съвсем малко устните, само в кайчетата, леко за повдигане.
Не мога да не се похваля, че съм много доволна Mr. Green. Нямам никакви хематоми, зачервявания, и т.н. Доволна съм от резултата, като той разбира се ще е окончателен поне след 10 дни Peace.
Моята идея за поставяне на ХК в скулите, докторката отхвърли. Каза, че според нея няма да стои добре на моето лице, по ред причини. Също така сподели, че за да е професионално направено, е добре да бъде с канюла, а тя не работи така. Така, че на този етап аз се отказвам от ХК в скулите, че не ми се ходи при друга докторка, доволна съм си от тази  Simple Smile.
Коя е лекарката?

# 633
  • Мнения: 4 743
Koлко минути стоите с тази 70% киселина, че чак сешоар да ползвате? То не се ли стои съвсем малко (3-6 мин максимум)?
Някой пита за мойта 15% плодова киселина, тази е
http://www.amazon.de/gp/product/B00ICXI5QI/ref=s9_dcbhz_bw_g194_i2_sh

 mamaden, какъв точно пилинг ти прави козметичката и с колко % киселина, колко минути стоиш с нея?

# 634
  • В.Търново
  • Мнения: 6 733
И на мен Ми се струват много 70% киселина, ама като не разбирам....Няма ли да се увреди кожата с този % ?

# 635
  • Мнения: 4 743
Гладах един клип в you tube как хора си правят домашен пилинг с ТСА (не знам каква киселина е и колко %), но такова нещо не бих си причинила на лицето... Едни рани, едни корички, едно страшно нещо...просто ужас... А кой знае как боли и ти трябват сигурно 2-3 седмици да си стоиш в къщи, защото може да уплашиш някой... Някой може ли да каже какъв е този пилинг и какво в крайна сметка се постига с него, освен първоначалното обезобразяване? #Crazy Shocked newsm78

# 636
  • Мнения: 108
Аз правя 70% пилинги и си е гадно! Правят ми го на части,като започват само с челото,лекарката маже с кисилината,а сестрата гледа секундите и на 40 сек. неутрализира.Чувството е все едно имаш огън върху кожата и тези секунди ми се виждат,като минути.Така следва едната половина на лицето ,после другата и така,за да се изтърпи и да се спазят точно секундите.
Ефекта е,зачервяване и опъване на момента,без болка или парене.Маже се с възтановяващ крем постоянно и след 2-3 дни започва великото белене,което също е за около 2-3 дни.Но си заслужава, понеже и при мен лифтинг ефекта е видим,а кожата бистра и свежа  Wink

# 637
  • Мнения: 3 815
Koлко минути стоите с тази 70% киселина, че чак сешоар да ползвате? То не се ли стои съвсем малко (3-6 мин максимум)?
Някой пита за мойта 15% плодова киселина, тази е
http://www.amazon.de/gp/product/B00ICXI5QI/=s9_dcbhz_bw_g194_i2_sh

Стоя 8-10 минути и без сешоар не се издържа. Щипе така силно, че направо ме пробожда в сърцето.

Като Радиана каза, кожата се опъва и зачервява първоначално, после почва голямото белене и след няколко дни отдолу се показва най-съвършената кожа, която можете да си представите.

Струва си всяка секунда страдание. Mr. Green

# 638
  • Мнения: 4 743
Moмичета, аз едно не разбирам...Как някои стоят само 40 секунди, а други до 10 минути с 70% киселина и последиците са еднакви - зачервяване, опъване и белене... Ами това е голяма разлика във времето, а накрая резултата еднакъв... newsm78 Защо тогава се мъчите да стоите до 10мин, ако същото се постига и с 1-2 минути?  Rolling Eyes
Друго си мисля за този пилинг... В момента резултата е супер - нова, свежа, гладка и чиста кожа, но замисляли ли сте какво става в последствие с кожата при многократно и дългосрочно прилагане на този пилинг? Дали няма да се получи обратен ефект след години - състаряване и "износване" на кожата на лицето, все пак това не е естествено и нормално обновяване на кожата... Да не стане така вместо да "изпишем вежди, да избодем очи"... Как мислите по въпроса? newsm78

# 639
  • Мнения: 1 726
Някой подлагал ли се е на sqoom процедури?

# 640
  • Мнения: 2 315
lunna pateka , аз съм на 50+.
От тук нататък за кога да ми се изхабява кожата?
Плюс това кожата си се регенерира сама, мъртвите клетки така и така си падат.
Това само ги подпомага.

И като се стои 1 или 10 минути има разлика в дълбочината за излющването.

ТСА пилингити например се правят на 6 месеца. По 2-3 процедури в продължение на 10-14 дни всяка.

# 641
  • В.Търново
  • Мнения: 6 733
Ефекта явно е като при изгорена кожа.След като заздравее след изгаряне кожата е по-светла, изпъната , но и по-тънка.Това явно става при по-дълбокия пилинг.Но сега като си разсъждавам според мен, ако на едно и също мядто се третира лицето  по този начин по-скоро ще се изхаби кожата рано или късно и ще дойде нейния предел за регенериране.Така си го обяснявам.

# 642
  • Мнения: 2 315
Ама ти сериозно ли? #Crazy

# 643
  • Мнения: 3 815
Кожата няма предел за регенериране.

Все едно да кажеш, че косата ти в един момент достига предела си на растеж и спира да расте.
Несериозно е.

# 644
  • София
  • Мнения: 945
Moмичета, аз едно не разбирам...Как някои стоят само 40 секунди, а други до 10 минути с 70% киселина и последиците са еднакви - зачервяване, опъване и белене... Ами това е голяма разлика във времето, а накрая резултата еднакъв... newsm78 Защо тогава се мъчите да стоите до 10мин, ако същото се постига и с 1-2 минути?  Rolling Eyes
Друго си мисля за този пилинг... В момента резултата е супер - нова, свежа, гладка и чиста кожа, но замисляли ли сте какво става в последствие с кожата при многократно и дългосрочно прилагане на този пилинг? Дали няма да се получи обратен ефект след години - състаряване и "износване" на кожата на лицето, все пак това не е естествено и нормално обновяване на кожата... Да не стане така вместо да "изпишем вежди, да избодем очи"... Как мислите по въпроса? newsm78


Времето, което можеш да стоиш зависи от това как реагира кожата ти на киселината. Аз не мога да стоя повече от 2 минути и трябва да се неутрализира киселината в противен случай изгарянето ще е брутално. Химическия пилинг с 70 % киселина задължително трябва да се прави от опитен специалист защото не е безобидна процедура. Гледах преди няколко дни снимки на Ирина Тенчева, която е изгорена при химически пилинг и лицето и е на кафяви петна.

Общи условия

Активация на акаунт