Когато станеш на 40...

  • 118 717
  • 1 705
  •   1
Отговори
# 1 695
  • Мнения: 14 478
А какво е според теб?

Означава разведена жена. Или според теб всички разведени жени са развратни?

Парясница в наше село значи жена, на която мъжът и е избягал и я е "парясал"....
Не разведена, а изоставена омъжена жена.

# 1 696
  • Мнения: 7 171
А какво е според теб?

Означава разведена жена. Или според теб всички разведени жени са развратни?

Парясница в наше село значи жена, на която мъжът и е избягал и я е "парясал"....
Не разведена, а изоставена омъжена жена.

Има логика в това обяснение. Той баща ми точно си избяга, но не от нея, а от отговорност. И досега си я обича.  Heart Eyes

# 1 697
  • Мнения: X
Има дума "парясана" и "парясница". bouquet

# 1 698
  • Мнения: 55 073
И парясник има. Wink
Не само парясница.
Разведен значи.

# 1 699
  • Мнения: X
Съвсем забравихме парясник. Laughing

# 1 700
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Парясник не съм чувала.
Парясница при нас се използваше едновременно за лека жена, разведена, и изоставена. Като разведена беше синоним на изоставена ooooh!

# 1 701
  • Мнения: 55 073
Ами те хората не се развеждаха преди години, особено пък жена да поиска развод, голямо падение е било... ooooh!

# 1 702
  • Мнения: 4 270
Аз намирам за нормално майка на 40 години, но гледам с... пренебрежение на такива на по 19-20 години.

В какъв смисъл, би ли пояснила?
Смисъл по-добре първо раждане около и над 40,отколкото на 19-20 и няколко.

Това е абсурдно като твърдение. Няма по-подходяща или неподходяща възраст, но ако става въпрос единствено и само за личен избор, на 40 години една бременност е доста по-рискова отколкото между 20-25-30 години.

# 1 703
  • Мнения: 2 156
Да, но ако не си имал деца до тогава, обикновено си готов и го искаш повече от всичко.
Физиката на жената посреща късната бременност по-трудно; но не винаги. Всичко е "според зависи".

# 1 704
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Естествено че е според зависи.С второто забременях от първи опит,роди се по-бързо и се възстанових по-лесно после.Бях на 36 тогава.
По-трудно ми е сега да се справям с всичко ,но е така защото децата вече са двойно повече. Mr. Green

# 1 705
  • София
  • Мнения: 1 735
Второто си дете родих на 40год. и даже и на изписването изглеждах много по-добре,отколкото първия път на 33.Възстановяването ми също беше по-бързо.

Общи условия

Активация на акаунт