Бихте ли притеснили съседите си с ревящо дете на терасата?

  • 28 564
  • 736
  •   1
Отговори
# 375
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 367
Когато реват децата наистина ставам истерична, но бъди сигурна, че не аз провокирам реването им, правят го и без мен. Малкото де, голямото вече е човек.

# 376
  • Мнения: 25 707
Всички деца реват и понякога изпадат в истерии, но в случая Андариел имаше предвид наистина истеричните деца – тези, за които истерията е начин на комуникация.
И аз имам подобни на нейните наблюдения – истерични деца „се падат“ на истерични родители или на другата крайност – абсолютно спокойни непукисти, които нищо не може да смути. Ако ще децата тавана да съборят на главата му, само се усмихва, вдига рамене и благо отбелязва: „Ами деца са, аз какво да направя...“.

# 377
  • София
  • Мнения: 38 632
Темата е от 2015. Ревящите малчугани би трябвало вече да са ученици. Децата растат.

# 378
  • Мнения: 6 196
Добре, че не си попаднала на мен, че ако реват децата и някой се намеси акъл да дава, може и да отнесе едно круше. Все пак това са моментни състояния, не е нужно да се вика армията.

Може ли да попитам, защо коментираме тема отпреди 6 години?

Така бих реагирал и аз. До тукати едва ли бих стигнал, но някоя псувня може и да отнесе. Едно от нещата, които ме вбесяват най-много е в такава ситуация друг да тръгва да налива акъли, да се подиграва, че и да заплашва. И моите са ревали много, на 2 годишна възраст по-голямото дете изпадаше в истерични кризи, имало е случаи външни хора да успяват да го успокоят, докато майка му беше безсилна в този момент. Но някой да тръгне с лошото, жална му майка честно казано.

# 379
  • Мнения: 3 350
Темата е от 2015. Ревящите малчугани би трябвало вече да са ученици. Децата растат.
Представям си ги крещящи и истерични в училище, пречещи на останалите. Всички учители се оплакват от проблемната им дисциплина, а майката безмълвно само вдига рамене и шепне, че нищо не може да направи, хм, деца !

Последна редакция: пн, 26 юли 2021, 12:59 от buttercake

# 380
  • София
  • Мнения: 62 595
Писах темата, защото се сетих за бившата истерична комшийка с истерично дете. Не знам какво стана с тях, май се преместиха, но това лято не ги виждам на терасата.

# 381
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 301
При нас -затворен тип комплекс се пази тишина в определените часове.14-16. и след 22.
Ако някой ще вдига купон на двора или вкъщи-трябва да предупреди съседите и да приключи до 22ч.
След 22ч заради вдигане на шум домоуправителя прави забележка и ако няма ефект звъни на 112.
Обаче за ревящи деца  никой никога не е правил проблем.
Нормално е малки деца да ревнат и посреднощ и в 6 сутринта...

# 382
  • Paris, France
  • Мнения: 14 117
Всички деца реват и понякога изпадат в истерии, но в случая Андариел имаше предвид наистина истеричните деца – тези, за които истерията е начин на комуникация.
И аз имам подобни на нейните наблюдения – истерични деца „се падат“ на истерични родители или на другата крайност – абсолютно спокойни непукисти, които нищо не може да смути. Ако ще децата тавана да съборят на главата му, само се усмихва, вдига рамене и благо отбелязва: „Ами деца са, аз какво да направя...“.

А как на същите родители се падат и деца, които не са истерични? По-напред дама писа, че само най-малкото и дете реве ей така, за нищо, а двамата големи не. При нас само големият се тръшкаше и ревеше. Едното от четирите деца на свекърва ми и свекъра също се тръшка и ревяло, та чак се преместили в отдалечена къща без съседи.

# 383
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 367
Абе глупости, мантрата за истеричните деца и родители, и обратното. За мен госпожата, която е реагирала е истерична, вместо да си премести хавлията, взела акъл да дава.

Мен само моите деца ме стресират като викат и се бият, и то защото съм под напрежение да не се ударят сериозно. Ако си играят кротко, защото аджеба аз ще съм истерична?

# 384
  • София
  • Мнения: 38 632
Темата е от 2015. Ревящите малчугани би трябвало вече да са ученици. Децата растат.
Представям си ги крещящи и истерични в училище, пречещи на останалите. Всички учители се оплакват от проблемната им дисциплина, а майката безмълвно само вдига рамене и шепне, че нищо не може да направи, хм, деца !
Ти си представяш, обаче представата не винаги се покрива с реалността.
Синът ми в момента е едно от най-кротките деца. Писала съм как крещеше и се тръшкаше 2015.

# 385
  • София
  • Мнения: 62 595
Истеричността е външната проява на нервната система и на степента на саморегулация на индивида/дете или възрастен. Истеричното дете не е изградило механизмите на саморегулация, нервната система реагира твърде бурно. С времето детето се научава да се регулира, но това става с външно направляване и със зрелостта на нервната система. Много често децата истерясват при определени обстоятелства, а не винаги и при всички хора. А ако баба или дядо или мама или татко, леля са истерични, то е много вероятно и някое от децата да наследи този тип нервна система и реакции.

# 386
  • София
  • Мнения: 38 632
Анди, възможно ли е да има връзка между детските истерии и ПА при възрастните?

# 387
  • София
  • Мнения: 62 595
Не знам, не съм се ровила по въпроса, но като го казваш, може и да има нещо такова. Макар че на паник атаки са податливи всички хора, стига да са в достатъчно голям стрес.

# 388
  • Мнения: 25 707
А как на същите родители се падат и деца, които не са истерични? По-напред дама писа, че само най-малкото и дете реве ей така, за нищо, а двамата големи не.

Имам теория, но на госпожата едва ли ще ѝ хареса. Simple Smile

# 389
  • Мнения: 3 350
Темата е от 2015. Ревящите малчугани би трябвало вече да са ученици. Децата растат.
Представям си ги крещящи и истерични в училище, пречещи на останалите. Всички учители се оплакват от проблемната им дисциплина, а майката безмълвно само вдига рамене и шепне, че нищо не може да направи, хм, деца !
Ти си представяш, обаче представата не винаги се покрива с реалността.
Синът ми в момента е едно от най-кротките деца. Писала съм как крещеше и се тръшкаше 2015.
Радвам се, че сте се справили. За него е най-добре да е спокоен. Браво на вас, като майка. И моят син на няколко пъти крещя и се тръшкаше по магазините, но аз категорично му дадох да разбере, че това поведение е недопустимо и той спря.

Общи условия

Активация на акаунт