Молба за съвет - как да подходя към госпожата?

  • 1 484
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 417
Удрянето на дете е нещо АБсолютно забранено  в което и да е детско заведение и никакво обяснение за такова поведение не може да го оправдае. Деца има всякакви и тези учителки затова учат предучилишна педадогика, за да могат да се справят с тях без такива методи като бой. Ако докажеш, че детето е удараено /особено ако някой го потвърди/ задължително в писмен вид се оплачи на директорката.

# 16
  • Мнения: 2 332
Удрянето на дете е нещо АБсолютно забранено  в което и да е детско заведение и никакво обяснение за такова поведение не може да го оправдае. Деца има всякакви и тези учителки затова учат предучилишна педадогика, за да могат да се справят с тях без такива методи като бой. Ако докажеш, че детето е удараено /особено ако някой го потвърди/ задължително в писмен вид се оплачи на директорката.
Благодаря, но чак такова разследване няма да правя.. Много ще се отдалечат нещата - искам да кова стоманата докато е гореща един вид. Мисля, че засега ще е достатъчно да покажа на г-жата, че знам за случката, не толерирам подобно поведение и (недай Боже) при следващ инцидент ще бъда много по-лоша...

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Така,аз ще започна разговора спокойно,с нормален тон и много внимателно ще наблюдавам госпожата.Ако се усъмня,че увърта и лъже ,тактично със по-сериозен тон вече ще и дам да разбере,че нещата няма да останат така,т.е. до дупка ще я гоня и ще искам наказание.
Успех,Роси Peace и в никакъв случай ако е верно не я оставяй да и се размине! Naughty
Добре де, а как ще разбереш, че госпожата лъже? Ако ти го каже със спокоен и уверен тон ще и повярваш, но каква е гаранцията, че детето ти лъже или спестява истината или не е схванало правилно ситуацията? Ей това ми е чуденката. Според мен шансът да разбереш дали детето ти лъже е много по-голям от този да рабереш дали лъже учителката. Тя винаги може да даде правдоподобно обяснение.

Оффф,като почнете да задълбавате :ама как,ама защо,ама от къде? ooooh!
1.Малко ми е трудно да повярвам,че 4 годишно дете ще лъже.
2.И как ще разбера дали госпожата лъже:ами ще се оставя на 6-тото чувство Laughing Wink ,все пак отивам почти убедена в това.
3.И може би ще поразпитам другите родители дали имат някакви оплаквания от нея.
Но е абсурд някой да ми налага детето и да не му потърся обяснение. Twisted Evil
Янтра, ще направя точно като Деска - ще се доверя на 6-тото си чувство. Вчера като я взех от градина (г-жата е била сутринта, изпуснах я, значи днес следобед ще говорим) и я попитах как се е държала същата госпожа тя веднага се пипна за главата и каза: "Ама то почти не ме боли вече". Не мисля, че е лъжа. Това, което ме притеснява освен че някой удря детето ми, е и че детето може да го възприема като нещо нормално, а това не е... Определено има други методи - например наказание, ако е виновна - но не и удряне. Друго - последните 2 нощи (т.е. след случката) Йоана се буди след около 2 часа с рев - явно нещо наистина я тормози... Пожелавам ви да не изпадате в подобна ситуация!
Като чета какво пишете за ДГ доста се замислям дали да пусна сина си. Thinking
Досега бях доволна конкретно от тази госпожа... На вас може никога да не ви се случи Simple Smile.
Именно! Мисля, че децата ви са невинни души и казват истината, а проблема е в оня градински крокодил (аз имам ужасни спомени от градината, и си казвах, но майка ми не ми вярваше Sick)

# 18
  • Мнения: 2 332
Именно! Мисля, че децата ви са невинни души и казват истината, а проблема е в оня градински крокодил (аз имам ужасни спомени от градината, и си казвах, но майка ми не ми вярваше Sick)
Хаха, разсмя ме с този "градински крокодил"  Joy. Сега - сериозно - г-жата е доста интелигентна, както писах по-горе, много неприятно ме изненада тази случка... тя даже е зам.-директор на градината и определено е по-в час от двете ни госпожи...

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Моя личен градински крокодил беше един пред родителите - супер в час, а насаме с групата беше отврат. Ей тази мисъл ме побърква още, но майка ми и досега не ми вярва, миналото лято зачекнахме темата. Но проблема е друг при мен - никога не съм се ползвала с подкрепата и доверието на майка си. Никога - от детската градина до завършването на гимназия.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 242
Ами хич и не се очудвам. Моя позната учителка в ДГ ми е разказвала, как нейната колежка скришом щипе децата, които по някакъв начин я дразнят. Така 1. другите не го виждат и 2. Малко родители биха повярвали /шамар звучи много по-правдоподобно/. И странното беше, че децата харесваха тази "г-жа" /може би защото за разлика от познатата ми е млада и хубава/.  

# 21
  • Мнения: 2 332
Но проблема е друг при мен - никога не съм се ползвала с подкрепата и доверието на майка си. Никога - от детската градина до завършването на гимназия.
Надявам се, че няма да допусна тази грешка...

# 22
  • Мнения: 2 332
Говорих с г-жата вчера следобед. Разбира се, отрече да я е удряла. Каза, че само я изправила в леглото за да види, че другите деца заспиват и не правят като нея (тя не е искала да спи). Питала я дали и се ходи до тоалетна или и се пие вода, и това е. Говорих пак с Йоана - пак каза "Не, тя ме удари!"; предполагам че като я е вдигнала в леглото след това по-силно я е бутнала назад и така се е получил удара... Естествено, г-жата няма да иска да ми каже това.
Обясних на Йоана, че г-жите нямат право да ги удрят - да не остава с впечатлението, че е нещо нормално... Говорихме с нея и двамата, помолихме я и занапред да ни казва такива неща (дано няма).
Ами.. това е май.
Лек ден на всички!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 352
Говорих с г-жата вчера следобед. Разбира се, отрече да я е удряла. Каза, че само я изправила в леглото за да види, че другите деца заспиват и не правят като нея (тя не е искала да спи). Питала я дали и се ходи до тоалетна или и се пие вода, и това е. Говорих пак с Йоана - пак каза "Не, тя ме удари!"; предполагам че като я е вдигнала в леглото след това по-силно я е бутнала назад и така се е получил удара... Естествено, г-жата няма да иска да ми каже това.
Обясних на Йоана, че г-жите нямат право да ги удрят - да не остава с впечатлението, че е нещо нормално... Говорихме с нея и двамата, помолихме я и занапред да ни казва такива неща (дано няма).
Ами.. това е май.
Лек ден на всички!
Радвам се че нещата са се изяснили. Така по се връзва - госпожата едва ли ще си позволи умишлено да удари дете. Сигурно е станало неволно. А възможно е и самата госпожа да не е разбрала.
Поздрави  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт