Как си разпределяте времето, за да свършите всичко?

  • 48 395
  • 757
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 30 261
Аз не разбирам какво му е слугинското на гладенето? Не обичаш да ходиш измачкан. Същото е като да не обичаш да ходиш неизкъпан, несресан, гладен и т.н. Въпрос на организация и приоритети. Гладенето не ми е пречило нито на разходките, нито на работата, нито на четенето на книги, за гледането на детето пък да не говорим.
Смея да кажа, че детето никога не ми е пречило да си среша косата, да се облека и да изляза в приличен вид навън. Да, случвало се е да изляза негримирана, но неизгледана и несренасана не си спомням да съм била.
Явно си е до дете, до родител, до организация на време и т.н.

# 256
  • Мнения: 15 112
Моят мъж може да лежи и да чете докато в къщата може всичко да е с краката нагоре заради любознателния ми син, аз не го владея това.
А, парцал в джоба нямам, но винаги е на една ръка разстояние.

# 257
  • София
  • Мнения: 1 676
Аз не разбирам какво му е слугинското на гладенето? Не обичаме да ходим измачкаме. Същото е като да не обичаш да ходиш неизкъпан, несресан, гладен и т.н. Въпрос на организация и приоритети. Гладенето не ми е пречило нито на разходките, нито на работата, нито на четенето на книги, за гледането на детето пък да не говорим.
Смея да кажа, че детето никога не ми е пречило да си среша косата, да се облека и да изляза в приличен вид навън. Да, случвало се е да изляза негримирана, но неизгледана и несренасана не си спомням да съм била.
Явно си е до дете, до родител, до организация на време и т.н.

Напълно подкрепям!

Добавям и на възпитание и на навици изградени с времето!

# 258
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Да бе, така е - всички, дето си губят времето да четат, хладилниците им смърдят и къщите им потънали в прах. А пък дрехите им едни захабени и измачкани.... Споко, така е! Mr. Green

Мишенце, да си гладиш чорапите и гащите, не означава, че ходиш "неизмачкан", а означава, че имаш време за губене.

# 259
  • София
  • Мнения: 1 676
Да бе, така е - всички, дето си губят времето да четат, хладилниците им смърдят и къщите им потънали в прах. А пък дрехите им едни захабени и измачкани.... Споко, така е! Mr. Green

Мишенце, да си гладиш чорапите и гащите, не означава да ходиш "неизмачкан", а означава, че имаш време за губене.

Еее, кафенце това беше просто пример.Същото е и с филмчето, и с кафенцето с приятелка, и с шляенето по паркове и т.н., а у вас - дракони Grinning

# 260
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Моят мъж може да лежи и да чете докато в къщата може всичко да е с краката нагоре заради любознателния ми син, аз не го владея това.



 Вдигам го от дивана моментално. Без да се караме, спокойно му казвам какво трябва да свърши. Почти винаги сам се сеща, но понякога го "побутвам".

# 261
  • София
  • Мнения: 30 261
Скрит текст:
Да бе, така е - всички, дето си губят времето да четат, хладилниците им смърдят и къщите им потънали в прах. А пък дрехите им едни захабени и измачкани.... Споко! Mr. Green
Мишенце, да не си гладиш чорапите и гащите, не означава да ходиш "измачкан", а означава, че имаш време за губене.

Чорапи и бельо не гладя, не считам и за необходимо. Аз говоря за дрехи основно. При мен е + чаршафи и хавлии, но и те не ми пречат на останалите дейности.  Peace

Пак стигаме до въпроса, че всичко е индивидуално.

Ето, тук споделиха някои потребителки, че вършат домакинската работа сами, а мъжете им лежат. Супер! Значи са по-оправни от мен. Аз сама всичко не мога да свърша, но не се и опитвам. Това не значи, че с тях нещо не е наред или пък с мен. Организация на семейния живот го наричам аз. след като не им тежи/пречи, значи всичко е ок. Затова и хората се събират по двойки и избират някой, който може да живее по този или онзи начин. Не може всеки да живее с всеки.

# 262
  • Мнения: 15 112
Моят мъж може да лежи и да чете докато в къщата може всичко да е с краката нагоре заради любознателния ми син, аз не го владея това.



 Вдигам го от дивана моментално. Без да се караме, спокойно му казвам какво трябва да свърши. Почти винаги сам се сеща, но понякога го "побутвам".
Мне, не бих си го причинила. Колкото и да се старае да почисти, никога не би ми харесало, но аз съм тежък случай. Затова пък като се прибера той е сготвил и в повечето случаи после измива чиниите. Това ми стига.

# 263
  • София
  • Мнения: 1 676
A, да! Има го и тоя момент. ММ никога няма да изчисти, простира или изглади, както искам и бих го направила аз. Така че... не мерси! Simple Smile

# 264
  • Мнения: 15 112
Но затова пък ще свърши други неща вкъщи, така че няма драма. Всеки прави това, което му харесва и може.

# 265
  • Северозапада
  • Мнения: 5 492
Някой гледал ли е "Манаици-чистофайници" по TLC? Еми, такова нещо едва ли ще ми се случи  Joy
От домакинските задължения единственото, което правя с удоволствие, е да готвя. Останалото е на санитарния минимум. Чистене - веднъж, в краен случай 2 пъти седмично, само трохите чистя с четка по-често, може и прах, ако много ме дразни. Пране - включвам пералнята вечер с отложен старт, на сутринта е изпрала и простирам, толкова често, колкото има нужда. Гладене - предимно дрехите на детето (блуза и панталон, бельо и чорапи - не) и мои блузи, приятеля ми не му се налага да ходи с ризи - ура. На него гладя само тениска, като излизаме през почивните дни, да не срамувам и по повод някой празник, може и риза и панталон  Wink. Чиниите - редовно ме чакат в мивката до сутринта. Това да мия в 23 ч. е почти невъзможно.

# 266
  • Мнения: 10 708
На мъжа ми сестра му е точно както valerie описва, седи си - вижда нещо, става и бърше веднага. При нея всичко е под конец. Моята сестра пък е още по педантична. Гледа ме как си вадя вилиците и лъжиците от миялнята и ги пускам в чекмеджето по разделители. Мъжа й застава и казва- ооооооо, тя ще получи удар докато те гледа. Отиваме им на гости - нейните вилици - 12 бр. разделени на 3 редчета точно по 4 вилички, една върху друга, като за изложба. Така й харесва, така си ги подрежда, не можах да я убедя че за мен това нейното е мания, или имане на време или каквото там се нарича, за нея не е точно така. Тя се дразни ако отвори и не са подредени.

# 267
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Така й харесва, така си ги подрежда, не можах да я убедя че за мен това нейното е мания, или имане на време или каквото там се нарича, за нея не е точно така. Тя се дразни ако отвори и не са подредени.

 Аз така много държа като простирам, щипките на една дреха да са в един и същи цвят.  Mr. Green

# 268
  • Мнения: 10 708
Това с цветовете на щипките го прихванах докато синът ми беше малък. Заставаше до легена и ми ги избираше и подаваше по цвят, от тогава съм и аз така  Mr. Green

# 269
  • София
  • Мнения: 1 676
Както и дрехите на простора да са подредени- ризи, блузи, панталони, рокли, бельо, чорапи Laughing Laughing Laughing
А не..разхвърляни, един чорап, една блуза, едни бикини, още един чорап, полудявааам Rolling Eyes Shocked

Общи условия

Активация на акаунт