Синът ми е аутсайдер

  • 4 948
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Представям си, какво ти е. Аз съвет не мога да ти дам, защото детето ми е малко, но предполагам, че децата му викат, че е лош, защото са чули така от госпожите. Ако госпожите го бяха въвели като новото другарче, което е хубаво, умно и добро, децата щяха да го приемат по друг начин. Може би..., защото и те са жестоки по своему.
Но манталитета на лелките няма да се промени... за съжаление. Дано успееш да намериш някакво решение на този проблем, защото много боли, когато става въпрос за детето ти.

Съгласна съм с мнението.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 352
Мене ако питаш дай нещо на госпожите пари или нещо друго и проблемите ще се решат.Колкото повече се карат на едно дете и не го толерират,толкова по-зле ще се чувства то,а и може да му останат комплекси за цял живот  Naughty
За комплексите съм съгласна, но за парите - НЕ

# 17
  • Мнения: 2 108
 .... госпожите,че имат вина имат-децата са лепнали клишето "лош" заради това, което са чули.
Опитай се обаче да поговориш и с детето, и когато играе с други деца го наблюдавай. Когато чу, че го окачествяват като лош ,след като са играли с него ,защо директно не отиде и не ги попита защо според тях е лош?
На него му обясни,че още не са гоприели и не са прави, че е добричък и че ти много,ммного го обичаш .....
веднъж ходейки си по улицата с количката казах на моя мъник да не хвърля играчките и че е лош и една стара бабка се намеси веднага,и ми каза никога да не му казвам,че е лош, защото децата правят това, което  се очаква от тях...един вид мама ме нарича лош-значи така и така всички очакват да съм лош .......... и се завърта един омагьосян кръг-и аз понеже мразя такива съветвачки направих леко скептична физионимия,но тя продължи благо, аз съм била 40 г детски спихолог и т.н ... и като се замислиш е така
казвам всичко това за да разбереш,че и тепредизвикват в него агресия и определено поведение е ако прецениш,че преместването ще е добър вариант направи го и започнете начисто-това нарочване е неприятно и вече трайно..

# 18
  • Мнения: 1 113
...
Като се замисля ,  другите започнаха да приематдетето едва към третия месец след преместването, това съвпадна с черпенето за рожденния и ден, бяхме занесли много балони, сладкиши, сокове, голяма торта на два етажа (почти като сватбена), не знам дали това има някакво отношение към проблема, но всъщност след нейния рожден ден започнаха всички да я канят и приемат. След почерпката в градината естествено празнуваха децата в къщи  Crazy Crazy
Точно това си мислех да предложа. Ако можеш измисли някакъв повод, за да поканите няколко дечица от детската градина, тези които той харесва, нека си поиграят и сами да разберат, че детето не е лошо.
А колкото до преместването в друга градина - оставете го за последен краен вариант.

Последна редакция: чт, 23 мар 2006, 16:29 от Safo

# 19
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
За съжаление не само във вашата градина е така,при нас положението е същото.Моята дъщеря си има 4-5 приятелчета в градината и категорично отказва да играе с другите.За рожденният и ден след като раздала поканите на децата в градината едно момченце се разплакало,че няма и за него.Голям рев и тръшкане било.И не че искам да поощрявам такова отношение,но познавам родителите и детето,знам че са много приятни хора и детенцето е добричко и помолих Дарина да поканим и него.Е да не ви обяснявам каква сцена се разигра.Ревна с пълно гърло,започна да хълца и да вика "Не го искам тояяяя,не искам да играя с него,не ми е приятел,ако дойде няма да играя с него и другите също няма да го искааат......"След като се успокои опитах да разбера защо,тя нямаше логично обяснение.Просто не го харесвала и това е.Казва,че не я бие,не я тормози,но просто не го харесва.Имат си там някаква групичка и трудно приемат друг в нея,но не мога да кажа защо.Може би трябва да намериш начин да го събираш извън градината с някои от децата,ние често каним някое през почивните дни или вечер,че нали все не са се наиграли... newsm09

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 605
Благодаря на всички за отговорите! Знаех си, че мога да разчитам на вас!  Hug
На тези, които смятат, че и детето ми има вина за негативното отношение на останалите, искам да отговоря, че това вече наистина е така. Но агресията му е отговор на първончалната изолация, освен това явно вече го има моментът, че той се бори да защитава някакъв имидж - щом съм лош, да съм лош.
Аз днес имах много емоционална среща с учителка от старата група. Тя ми каза, че старите приятелчета на Боги и до днес го търсят и чакат да се върне. На мен не ми трябва много - ревнах и досега не мога да спра... Отидох при директорката в старата градина за да питам, дали е възможно да го приемат отново. Тя отсъстваше, а заместничката й не ми даде големи надежди - евентуално и да го приемат лятото, може и да е в друга група с по-малко деца. Попариха ми крехката надеждичка за лесен изход от ситуацията. Лесен за детето, за мен ще е истинско предизвикателство ежедневното пътуване с бебето. Но това си е моя грижа.
Ако не се намери друг изход, наистина първо ще опитам да "подкупя" децата. С госпожите повече не ми се занимава - гледат ме снизходително и сякаш приемат грижите ми за някакъв каприз. Определено не са злобни или злонамерени, явно просто са некадърни. Аз затова и не съм вдигала скандали, не съм била провокирана по такъв начин. Преместването на трето място засега ще го изключа - първо наблизо няма друга градина, а ако така или иначе ще се пътува, по-добре да е към старата, второ - не ми се рискува пак със случайни хора.
Майчета, може да не го осъзнавате, но наистина ми помогнахте да си подредя малко мислите и вече поне имам план. Стискайте палци!!!

# 21
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Успех,стискаме палци всичко да се оправи!

# 22
  • Мнения: 607
С теб сме.Дано всичко се оправи,и ти и детенце да сте спокойни.

# 23
  • Мнения: 1 113
Радвам се, че си по-спокойна и какъвто и да е планът ти, дано да даде положителен резултат. Успех!   bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 6 999
Ужас.

Премести детето веднага.
Няма смисъл да говориш с учителките - явно са под всякаква критика по отношение на педагогика и начин на работа. Каквото и да им кажеш - не можеш да ги научиш.

Детето е прекалено малко, за да се опитваш да го накараш сам да преодолее проблема. Той трябва да знае, че е добър, трябва да го слуша от хората покрай него. Да се чувства разбран и обичан. Това във въпросната градина не виждам как би могло да стане.

И друг път съм давала пример с моята начална учителка /1-3 клас/, която ме мразеше и го показваше винаги и при най-малкия повод или дори без такъв. Жалко, че моите родители не го усетиха на време и не ме преместиха.

Успех  bouquet

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 605
Днес мога да се похваля, че въпросът е уреден! С помощ и ходатайстване от страна на учителките, детето беше записано в старата си група. Дори се срещна с другарчетата си и гледката беше трогателна!
Укорявам се, че не взех това решение по-рано. Ако не бяхте вие, може би нещата щяха да са още постарому, защото по принцип избягвам да решавам проблемите си като бягам от тях. Но детето е още много малко за подобни житейски уроци.
Благодаря ви! Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 14 133
Чудесно, че всичко се е уредило и детенце отново се чувства обичано сред приятелчетата си!!!

# 27
  • София
  • Мнения: 9 479
Ей, олекна ми. Радвам се за сина ти, честно. Следях историята ви. Не ми е чужда. Rolling Eyes
Ако знаеш, колко пъти ме е било страх да взема решението, което ти направи... Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт