Mr. Robot

  • 17 861
  • 109
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 096
Това е тема за обсъждане на Mr. Robot, новия хитов сериал на USA Network.







MR. ROBOT follows Elliot (Rami Malek, “The Pacific”), a young programmer who works as a cyber-security engineer by day and as a vigilante hacker by night.  Elliot finds himself at a crossroads when the mysterious leader (Christian Slater, “The Adderall Diaries”) of an underground hacker group recruits him to destroy the firm he is paid to protect.  Compelled by his personal beliefs, Elliot struggles to resist the chance to take down the multinational CEOs he believes are running (and ruining) the world.  The series also stars Portia Doubleday (“Her”), Carly Chaikin (“Suburgatory”) and Martin Wallström (“Simple Simon”).

MR. ROBOT is produced by Universal Cable Productions, this contemporary and culturally resonant drama is executive produced by Sam Esmail (“Comet”) and Anonymous Content’s Steve Golin (“True Detective”) and Chad Hamilton (“Breakup at a Wedding”).

Официален сайт
WHOISMRROBOT
ТЕСТ - Are you ready to join the revolution?
Профил в IMDB



За мотивите си да отворя темата ще бъда кратка. Това е една от най-смислените и най-добре написани и режисирани телевизионни продукции, които съм гледала някога.

Вие сте на ход.  Wink


Последна редакция: ср, 29 юли 2015, 09:08 от Songes

# 1
  • София
  • Мнения: 27 302
юхуууууу, първа маймунка на клона  Joy

На мен много ми харесва. Сериал номер 1 от май/юни насам и с огромен потенциал за сериал на годината, но да видим как ще се доразвие историята, че никога не е късно да осерат пейзажа.
Все още не съм гледал петата серия.
Харесва ми всичко, замисъла, начина по който пресъздават заложените идеи, актьорската игра, визията, музиката, декорите. Всичко е изпипано, няма случайни неща.
Рами Малек е създаден за подобна роля. А тези очи като бездънни ями, особено като се ококори.  Mr. Green

и сега да видим кой мисли като мен.

Скрит текст:
Още от пилотния епизод имам силно съмнение, че Мр. Робот и Елиът са едно. Мр. Робот е неговото друго аз.  Thinking Laughing

# 2
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 529
Втора маймунка на клона.  Laughing
Благодаря за темата.
Много ми харесва сериалът. Изгледах го до последния излязъл епизод.
Скрит текст:
Аз пък си мисля, че Г-н Робот е бащата на Елиът, но си е направил пластична операция и сега иска да съсипе Корпорация Зло. Яко съм се вкарала в филма нали?  Laughing Малки неща ме карат да мисля така, като това когато бяха двамата на моста и Елиът му разказваше за болестта на баща си и той го бутна. Но и теорията на Diavolo си я бива. Искам да ме изненадат.  Mr. Green
Всичко ми харесва - актьорската игра, вникването зад кулисите на големите корпорации и на "директорите", които командват парада.
Съгласна съм с Diavolo за Рами - уникален е.

Последна редакция: вт, 28 юли 2015, 21:36 от Ивекс

# 3
  • Мнения: 1 793
Нещо картинката не излиза, Songes.

Записвам се да следя. Най-добрият сериал за тази година за мен.

Засега нямам консприративни теории, само следя с интерес Елиът и младото скандинавско(?) психопатче Тайрел. Жена му на Тайрел и тя е една интересна птица. Mr. Green

Нещо, което не разбрах от края на последната 5та серия:

Скрит текст:
Анджела намери някакви писма в къщата на баща си - нещо за ипотека ли беше? Видимо се разстрои.

# 4
  • Мнения: 3 096
Първо, искам да кажа, че за мен този сериал взима и доразвива най-доброто от "Доктор Хаус" и "Социалната мрежа". Не знам дали има пряко влияние и от "Шерлок", но аз си правя паралел.  Simple Smile Липсваше ми сериал със страдащ наркозависим гений.

Впечатлена съм от прецизното представяне на професията и корпоративната действителност. Както и от изящния и задълбочен сценарий. Трябва да проверя кои са сценаристите, с удоволствие бих прочела всичко това в книга - толкова е добро.

Елиът е много интересен, защото на пръв поглед е модерен млад човек, който живее и работи в центъра на света, Ню Йорк. В същото време обаче, е няколко стъпала над най-модерните хора, защото с цената на болката е прозрял какво означава тази модерност и как е постигната. Харесва ми, че не си е изгубил душата зад монитора, а мисли и се грижи за хората край себе си - много повече от онези, които не са "социопати" като него. При това не е показано сантиментално, няма нито един сладникав момент в сериала.
Рами Малек играе страхотно. Намирам за много симпатично, че дори в състояние на дълбоко емоционално вълнение и/или надрусване е някак старомодно възпитан, за мен това си е направо вид comic relief.  Laughing
По отношение на очите може да се конкурира само с Ема Стоун, само че той използва своите по-добре.  Sunglasses

Завладяваща е мрачната атмосфера на сериала. Единствените светли сцени са в неестествено ярки цветове и обикновено показват недействителни събития. Музиката също допринася за тези внушения и ми напомня на саундтрака на "Социалната мрежа".

С две думи, както каза Дяволо - няма случайни неща.

Дяволо и Ивекс,
Скрит текст:
не ми е хрумвало, че двамата с Г-н Робот са едно лице, а и по-трудно бих следила събитията, ако приема тази теория още отсега. Не е изключено.
За мен Г-н Робот приема и играе ролята на бащинска фигура за Елиът. От тази позиция го "наказва" за греховете му към починалия му баща, както и го поощрява да изпълни мисията си.

негативна, Тирел е швед, неговата кожа... На мен ми излиза картинката от първия пост.  Thinking

5-та серия още не съм гледала, другите да кажат.  Simple Smile

Последна редакция: вт, 28 юли 2015, 20:18 от Songes

# 5
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 529
негативна и на мен така ми се стори, но наистина се разстрои.
За Mr. Robot нищо съществено не знаем засега. На мен ми е интересно как точно Елиът реши да "вербува". Много ме кефи русата програмистка и съседката на Елиът. Иранката е  Laughing.  Анджела е една бяла птица, а гаджето и да не говорим.  ooooh!
Тайрел не е ли този със садомазохистичната бременна съпруга?  Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 5 828
Още една фенка   bouquet
Аз съм още на трета серия, но много ми харесва досега.
Поставя интересни въпроси, с които се сблъскваме всеки ден.
Като например: не сме ли роби на модерните технологии? И това не ли прави лесно манипулируеми от големите корпорации? Наистина ли живеем в балон /както каза Елиът/ и все по-малко общуваме помежду си? И т.н., и т.н.....
А Рами е великолепен - странен, много самотен, интровертен, перфектен. И този безумен монолог с провлачен отегчен глас   Heart Eyes

Последна редакция: вт, 28 юли 2015, 23:16 от Amidala

# 7
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Аз сега пускам 4ти епизод,липсва ми динамичното развитие,ама вярвам,че ще се подобри,иначе грабва и е интересно спор няма...Не съм гледала подобна тематика,дано ми задържи вниманието  Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 1 978
Преди всичко, благодаря на Songes за темата MR. ROBOT   Simple Smile

Бях чувал за този сериал, но изобщо не мислех да го подхващам. Сега, след хубавите думи на Diavolo, си казах - защо пък не? Едва ли той греши... И след две изгледани серии, резултата е, че вече съм зарибен и аз.  Mr. Green
Вярно, че е твърде рано за много хвалби и позитивизъм, знам, че понякога първоначалния ентузизаъм е подвеждащ, НО въпреки това, усещането ми за този сериал е една дума - качество.

Както споменах, изгледах на един дъх 2 серии преди малко и намирам, че  в определни моменти, размислите и монолозите на Елиът ми напомнят стила на изразяване, както и мислите на Ръст от True Detective S01.  Rolling Eyes

Радвам се, че открих нов интересен сериал, дано продължат в този стил - хубаво заснемане, чудесна игра, музиката както Diavolo спомена, също е страхотна - въобще кеф.  newsm24

# 9
  • Мнения: 1 992
Още еднa към клубa.
Зaрязaлa съм сериaлогледaнето тези дни, но съм възхитенa от Mr. Robot. Нaпомня ми зa Fight Club по някaкъв нaчин.
Рaми е откритие зa мен. Кaто нaвaксaм със сериите, ще се включa с коментaри по съдържaнието.

# 10
  • Мнения: 3 096
Скрит текст:
Още еднa към клубa.
Зaрязaлa съм сериaлогледaнето тези дни, но съм възхитенa от Mr. Robot.
Нaпомня ми зa Fight Club по някaкъв нaчин.
Скрит текст:
Рaми е откритие зa мен. Кaто нaвaксaм със сериите, ще се включa с коментaри по съдържaнието.
И на мен. Може би и на Дяволо, за да си мисли това, което си мисли.  Simple Smile
А Тайрел е като излязъл от "Американски психар".  Confused

Държа да засвидетелствам симпатиите си към Дарлийн. Във всяка добра история трябва да има по една шантава мацка на име Дарлийн или нещо подобно. И в много наистина има.  Laughing



Негативна, ето два кадъра с документите. Свързани са със застраховката "Живот" на майката на Анджела в EvilCorp.

Скрит текст:




Авторите на рецензиите също са несигурни какво означава това, освен тласък за образа на Анджела към центъра на действието.

Последна редакция: ср, 29 юли 2015, 12:39 от Songes

# 11
  • Мнения: 3 096
За всички, които са гледали 6-ти епизод - подробно обяснение на техническата част във Forbes.

Казахте, че искате повече динамика, и този епизод е точно такъв. Накратко, всичко се обърна на 180 градуса, и беше нагледно показано "как реално действа Вселената". Очаквах го, вече сме по средата на сезона.

# 12
  • Мнения: 1 793
Тайрел не е ли този със садомазохистичната бременна съпруга?  Mr. Green

Да. Страшна двойка са тези двамата, сцените им са невероятни. Завършени психопати.

Songes, благодаря за статията.  bouquet Ще се чете.

На мен ми харесват повече по-спокойните серии, с наблягане върху проблемите със сигурността на личните данни, социалните медии и т.н.

Малко отклонение, не касае сериала:

Скрит текст:
Вчера примерно попаднах на този сайт-експеримент, който демонстрира уязвимостта на споделянето:

http://iknowwhereyourcatlives.com

Съчетава снимки от известни сайтове с таг #котка с метаданните на снимката, съдържащи координати къде е щракната - най-често у дома.  Rolling Eyes

За Google Timeline пък да не говорим - при неоправени настройки на телефона, Гугъл знае, че си отишъл за цигари на 5ти май в 19:37.

# 13
  • Мнения: 3 096
Страшно е да си го помислиш. Затова не ползвам социални мрежи и "облаци" за данни, не качвам снимки на никакви платформи, ползвам минимален брой приложения, не се "отбелязвам" никъде и по никакъв повод, правя почти всичко офлайн, ходя предимно с изключени мобилни данни и Wi-Fi. Въпреки това самият факт, че имам смартфон и го ползвам по предназначение, обезсмисля голяма част от тези усилия.
 
Лошото е, че начинът на мислене на хората се променя бързо и категорично в тази нова среда. Допреди някакви петнайсетина години никой не си и помисляше да разкрива самоличността си в Интернет, сега е съмнително, ако не го правиш.

Да споделя любимия си цитат от филма:

It was good. So good, it scratched that part of my brain that doesn't allow good to exist without condition.

и

Am I crazy not to like this guy?
  Laughing

# 14
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Гледах пилотката, хареса ми. Обаче, по някаква причина, дали в мен, дали в сериала, не теглих и не гледах повече... Май ще го наместя, като приключи Детектива.

Общи условия

Активация на акаунт