Mr. Robot

  • 17 869
  • 109
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 992
Аз въобще не разбрах защо Тайрел
Скрит текст:
удуши женицата. Да я беше из***ал, да я накара да се чувства желана, както му каза лейди Макбет, щеше да има повече контрол върху ситуацията. Как му хрумна изобщо да я души?!

# 31
  • Мнения: 3 096
Криста, според мен
Скрит текст:
той нямаше намерение да я убива. Всичко започна като секс, но още от първата си среща двамата си играеха на власт и в момента, в който той имаше малко надмощие и буквално я държеше в ръцете си, нещо му прищрака. Като имаме предвид вкуса му към насилието, може би не е неочаквано. След това беше ужасен, просто не е осъзнавал какво прави.

Тъкмо чета статия за сериала в "Капитал Лайт".
http://www.capital.bg/light/revju/kino/2015/08/07/2586762_za_robotite_i_horata/

# 32
  • София
  • Мнения: 27 358
Бях поизостанал малко, но набързо наваксах днес  Rolling Eyes
Сериалчето продължава да държи здраво за гърлото и да не отпуска хватката. Няма слаб епизод, развива се плавно и логически.
Много ме е яд за случилото се с Шейла, а и не го очаквах определено, уф. Sad
Много ми е любопитно как ще му отговори психоложката в следващия епизод, не е истина какво и сервира на главата. Преди финала на последния епизод все едно тя се превърна в негов пациент.
Дано не гледаме повече епизоди с Вера. Един напълно излишен персонаж според мен, иска ми се да наблягат повече върху битката с корпоративното зло.
Този Тайрел съвсем изперка (първоначално не плануваше да я убива, но се възбуди и загуби контрол) и сега ще си плаща. Не ми се вярва да му се размине, най-малкото задължително трябва да е заподозрян.

# 33
  • Мнения: 1 992
Ха! И видяхте ли каква стана тя? Супер серия.

# 34
  • Мнения: 3 096
А така, много добре, много добре, направо перфектно.

Знаех си, че Бялата роза ще е различна от всичко, което съм си представяла, но точно това не очаквах. Прекрасна беше.  Laughing И ме уби от напрежение.

Тайрелчето съвсем изкука, милото, но си има жена-демон, която ще го спаси.

Психиатърката
Скрит текст:
едва ли ще я видим повече, беше делийтната и погребана в класьора на Елиът. Свършено е с нея.

Сега за голямата изненада:
Скрит текст:
още в началото на епизода се замислих как така се познават Анджела и Дарлийн. За пръв път ги виждаме да общуват, а и все пак Дарлийн е част от тайния живот на Елиът.

И накрая -
Скрит текст:
тя му била сестра!  Laughing Ами, с тези очи чия сестра да е... Аз подозирах, че не е истинска, но мислех, че Елиът я е оформил в ума си по подобие на мацките от компютърните игри. За мен сега въпросът е: жива ли е Дарлийн, съществува ли реално? Каква част от дейността й за fsociety отговаря на реалността?

А Г-н Робот
Скрит текст:
е баща му! Съвсем сам ли е Елиът? Само той ли е планирал атаката срещу Steel Mountain? Той ли е хакнал AllSafe?
Въпроси, въпроси...

# 35
  • Мнения: 1 992
Много харесах Бялата роза аз. Много.

# 36
  • Мнения: 3 096
You have not advanced this conversation. Do you intend to?  Laughing

Много енигматична и с прекрасен глас. Но това броене на секунди беше убийствено.
Доколкото разбирам, Бялата роза
Скрит текст:
представлява Тъмната армия в Китай и ще окажат помощ на fsociety за революцията.

Не разбрах какъв беше този костюмар
Скрит текст:
на Дарлийн от началото на епизода и има ли връзка със събитията.

Разговорът на Тайрел с Робота
Скрит текст:
какво означаваше, разговор с Елиът? Съвсем логично изглежда вече.

# 37
  • Мнения: 1 992
Да се надяваме, че Елиът ще влезе в ексклузивния лист от хора на Бялата роза и да я видим пак. Laughing

Костюмарът и аз не разбрах кой е.

Разговорът на Тайрел с Робота
Скрит текст:
какво означаваше, разговор с Елиът? Съвсем логично изглежда вече.

Скрит текст:
Ти все още ли смяташ, че са един и същ човек? Аз си мисля, че баща му всъщност е жив и е Mr. Robot. Загубата на памет може да си я обясним с травмата от "смъртта" на бащата.
А какво става с майка му? Пропуснала съм нещо...

# 38
  • Мнения: 3 096
Да се надяваме, че Елиът ще влезе в ексклузивния лист от хора на Бялата роза и да я видим пак. Laughing
Ако извършат атаката успешно, може би.  Laughing

По сложния въпрос:

Скрит текст:
Не че са един човек, а че Роботът е плод на въображението на Елиът, който е "забравил", че това е баща му. Просто си го е конструирал като бащинска фигура, за чиято основа несъзнателно ползва своя баща.
Но мисля, че бащата определено е починал, заради спомените с майката, когато Елиът я пита защо не скърби и т.н.

Допускам, че са един човек в сцените, в които Роботът взаимодейства с други хора, например Тайрел.
Защото не знам как да си го обясня иначе...

Майката се появява само в спомените на Елиът, не я показват в реално време.

Дарлийн е момиченцето на тротинетката от съня в епизод 4, Елиът каза, че пеела същата песничка.

Помествам тук и актуалната статия във Forbes.

А ето нещо много интересно: Finding Mr. Robot's Many Easter Eggs

Например:





Последна редакция: чт, 13 авг 2015, 21:23 от Сонж

# 39
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 535
Прочетох Ви, явно епизодът е бил интересен.
Ще гледам по-късно. Интересно ми е как Тайрел/Турел или квото е там ще се измъкне. Иначе още от самото начало си мисля, че
Скрит текст:
Mr. Robot е бащата на Елиът, но с напредването на епизодите мисля, че Елиът си е измислил всички и действа сам. Не намирам логика тук, освен да е изпаткал тотално. Ще видим.  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 236
Присъединявам се към вас, много харесвам сериала.

Новата серия ще я гледам утре и не съм чела последните коментари, но
Скрит текст:
и аз си мисля, че Mr. Robot и останалите са само в главата на Елиът.

# 41
  • София
  • Мнения: 27 358


Скрит текст:
Ти все още ли смяташ, че са един и същ човек? Аз си мисля, че баща му всъщност е жив и е Mr. Robot. Загубата на памет може да си я обясним с травмата от "смъртта" на бащата.
А какво става с майка му? Пропуснала съм нещо...

Криста,
Скрит текст:
Един и същ човек са  Peace Още от 1 ия епизод имах сериозни съмнения, но сега вече...
че той не помни сестра си?! Много тежък случай. Виж да оставим всички подсказки и джокери, най-малкото видя го на снимките как изглежда и сега как изглежда. Ам че той не е мръднал. А колко години са минали? Минимум 15 г. даже и повече. И се появи точно в подходящия момент, когато Елиът възстанови изтритото си минало, колко удобно... Всичко е в главата му. Всякаква друга развръзка вече губи смисъл и ще е разочароващо. Simple Smile

# 42
  • София
  • Мнения: 27 358
Луда серия
всичко е объркано яко, този сериал не се води мистерия ама е много по-мистериозен от всичките там мистърита дето ги отгатваме още на 2/3 ия епизод и всичко ти става ясно.
Като приключи сезона и се разяснят нещата е хубаво да се изгледа пак, заслужава си. Рядка нахдока е.  bowuu

Сонж
Скрит текст:
Дарлийн явно е оцеляла и си е жива и здрава? Разбирам и тя да е плод на въображението на Елиът и да е в главата му като проекция/спомен и пр. ама все пак заедно с Анджела бяха на балет по дяволите, а там няма как да е бил Елиът, така че...  newsm78


за другите неща,
Бялата роза изби рибата. Култов персонаж, дано да я видим пак, уф. Sunglasses

А костюмарът, мисля че не е толкова важно кой е. Според мен представител на 'Мрачната армия'

Скрит текст:
Само не мога да разбера защо Елиът/Мр. Робот поддържа таен контакт с Тайрел след като стана ясно, че не го харесва като човек още откакто се запознаха. А то едва ли не излиза, че му е казал нещо важно и то свързано с техните планове за заличаване на корпорацията. Ама няма смисъл, защо да го прави, пф. Хм, по-скоро е нещо друго, може да го пързаля нещо абе ще видим, там е много важно и интересно как ще се развият нещата.
Скрит текст:

# 43
  • Мнения: 1 992


Скрит текст:
Ти все още ли смяташ, че са един и същ човек? Аз си мисля, че баща му всъщност е жив и е Mr. Robot. Загубата на памет може да си я обясним с травмата от "смъртта" на бащата.
А какво става с майка му? Пропуснала съм нещо...

Криста,
Скрит текст:
Един и същ човек са  Peace Още от 1 ия епизод имах сериозни съмнения, но сега вече...
че той не помни сестра си?! Много тежък случай. Виж да оставим всички подсказки и джокери, най-малкото видя го на снимките как изглежда и сега как изглежда. Ам че той не е мръднал. А колко години са минали? Минимум 15 г. даже и повече. И се появи точно в подходящия момент, когато Елиът възстанови изтритото си минало, колко удобно... Всичко е в главата му. Всякаква друга развръзка вече губи смисъл и ще е разочароващо. Simple Smile


Всъщност, за мен такова развитие би било разочароващо, защото вече сме го гледали.

# 44
  • Мнения: 1 793
Всъщност, за мен такова развитие би било разочароващо, защото вече сме го гледали.

И за мен, ама май натам вървят нещата. В сцената със счупенето на огледалото
Скрит текст:
се мерна лицето на мр. Робот като лице на Елиът за малко, може би и други лица имаше?

ЗА Елиът -
Скрит текст:
не ми се вярва човек с толкова сериозен психиатричен проблем да може да ходи на каквато и да е работа, да не говорим за отговорна и стресова.

Общи условия

Активация на акаунт