Ваканцията след ПЪРВИ клас! :) - 2 тема

  • 27 755
  • 416
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 273
Здравейте!
Morena,   bouquet
При нас четенето тече с пълна сила. Приключи Приказен свят (стават общо три прочетени книги) и започна Писмата на един дакел. Снощи идва при мен и ми казва, че ако чете по 6 писма на ден (вчера прочете 7), до Петък ще е прочел книжката (писмата са общо 25). Така че и таблицата за умножение учим, докато четем.  Laughing
Пълната ваканция при него започва на 1 Август, когато заминаваме за Добринище за 7 дни. След това една седмица ще сме на море и после той ще ходи за 1 седмица при баба си и дядо си в Плевен.  Peace

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Контес, за дъската, моето мнение е, че е до дете - при някои върви, други не я забелязват.
Част от библиотеката на Гушкан (такава е като размер, като показаната от леля Ог и има още две) се вижда малко тук до бюрото и къта за учене. Стол за четене нямаме, затова и четенето е където ѝ падне (почти винаги на дивана) и в най-неверотни пози...  Crazy

Скрит текст:

Снимката е от първите уч. дни, сега на надстройката също има книги.
Иначе повечето книжки от предните възрастови етапи сме свалили в кашони в мазето. Достъпът ѝ е свободен до всички книги, но не пипа навсякъде, както вече писах.
Имат ли децата библиотеки, на какъв принцип подреждате книгите , криете ли /изваждате ли по-етапно заглавия или всичките детски книги включително и бебешките им са заедно и те четат каквото им се разглежда ?
Тъкмо така е у нас. Simple Smile   Някои от "бебешките" книжки остнаха и си ги разглежда/препрочита Гушкан.
mmm, книгата е показвана преди време в книжната тема, но отзиви няма за сега. Все пак, ако питаш там, е по-вероятно да получиш мнения.

За темата - моля, пак заповядайте!  Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 4 005
  Ооо, "Моите пари" е доста интересна. Купих я точно с идея да схванат децата какво са парите, богатство и бедност, някаква начална финансова култура-банки, кредити, карти и т.н. Харесва ми, хубаво е написана, като за деца, с много картинки. Четем я обаче заедно. Не мисля, че могат сами да се справят. Четем една тема-2 страници-и после обяснявам и отговарям на въпроси. Но по мое мнение е по-добра за баткото (5-6клас), много внимателно слуша и много сериозни и продължителни дискусии водим с него. Малкият се уморява и някак му доскучава, абе не я разбира направо. Може би след 1-2 години ще е по-полезна.  Peace

# 18
  • Мнения: 2 687
ето ме и мен тук Flutter

# 19
  • Мнения: 1 845
  Ама защо я учите тази таблица отсега? Нали ще я учат в училище и то чак в края на 2ри клас? Пък и не е нещо сложно-като не могат да я запомнят, ще смятат, да видят хубаво ли е!  Joy


И аз бих попитала същото... Моят син е научил до 5 докато е бил с баба си , а аз бях против, ама той все питал... Да кажем оттдава му се и не е положил кой знае какви усилия. И сега като се разхождаме само вика дай примери. И понеже е схванал механизма на умножението, ако му дам и с по-големи пак се справя. Но за мен лятото е време за почивка и игра. Достатъчно е, че всеки ден чете и си пише негови неща-примерно футболни отбори, държави, столици, писмо до Дядо Коледа...и така по 2-3 листа А4 . Колкото и да съм против и да не ми харесва Голямата ваканция към края на август трябва да я подхващаме, защото "госпожата ще проверява кой как се е справил".

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Таблицата я коментирахме някъде пролетта, та...
Някои я учат, защото класната е заръчала.
Другите са по собствена инициатива и това си е тяхна работа, също както и онези, които не я учат  си е тяхна работа.
Хора сме - различни сме.  Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 4 895
За таблицата нашата класна каза да не я учим, че какво щели да правят през годината иначе. Но ако самото дете проявява интерес, да не го спираме.
При нас засега интереса е нулев  Laughing и наблягаме на четенето.

# 22
  • Мнения: 4 204
Благодаря за темата, снимката е много приятна.

Таблицата не са казали да я учат в училище, но малкия я има на едно картонче и сам си решава понякога да научи за някое число. Знае я до 6.

Книгите като цяло са ни по шкафове. Не обичам праха и прибирам възможно най- много неща зад вратичка. Едно 10-12 книжки общо на двете деца седят на полица всекцията в  детската стая за предстоящо или настоящо четене. Периодично част се подменя с такива от шкафа.
Проблем е с поредиците на баткото, които са доста обемисти. Дълго се заседяха след като са прочетени и сега се подсещам да ги приберем.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
О, аз и книгите прахосмуча, когато пускам прахосмукачка (има си приставка за книги), макар не всеки път. Simple Smile
Гушкан реши да чете тази книжка, на харесван автор -

Скрит текст:

# 24
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
mmm, "Моите пари" е чудесна.  Peace Взех я основно за Сашо, че нали той е повече по сметките. Още не мога да кажа как ще се приеме, понеже предстои да му я нося. Но съм сигурна, че ще се хареса. Много увлекателно е направена. Peace

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 612
Привет и от мен!
Морена, благодаря за хубавата тема!
Четенето върви с пълна сила и при нас. Мария днес, утре дочита Мечо Пух и започваме следващата. Не мога да кажа, че чете с желание ама пък вече си знае след плажа обядваме и взима книгата и отива да чете. Правим и преписи, диктовките още не сме ги почнали. А и всеки ден подбирам някоя трудна задача Wink. Събота и неделя изобщо не я закачам.
Миналата седмица участва в 5 км бягане Heart Eyes
Много се гордея с детето.
И така при нас.

# 26
  • Мнения: 2 096
Нико, прочете Дакела и за пореден път каза че това е една от любимите му книжки. Сега чете Български народни приказки. И тя му хареса. От домашните задължения хвърля болклука, обира с прахосмукачка и мие чинии след храна. Помага ми и за масата когато не е зает с нещо друго, но най-вече когато умира от глад.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 227
Здравейте и от мен в новата тема Simple Smile
Морена, благодарности, че се грижиш да я пускаш и поддържаш   bouquet

При Ивайло умножението някак естествено се получи, той втора година смята дължини на ноти, та няма как Simple Smile
Смята си, когато не е сигурен, така: до 5 - сметките са лесни (събира си), за нагоре не се хаби - смята по 10 и после вади, нали до 5 си я знае  Party (например 8*7 смята като 10*7 - 2*7 = 70 - 14; за 6*7, понеже има по-сложно изваждане, смята 5*7 + 7).
Явно така му е по-лесно, отколкото да помни... Баща му беше потресен от сложността на операциите му (понеже става бавно се тия сметки наум и понякога има грешки при изваждането), но за мен е важно, че явно е разбрал що е то умножение, макар и с грешки тук - там.

Ще му взема книжката за парите, благодаря, защото е като Чичо Скруч (така го нарича брат му) - все събира, брои и пренася пари от касичка в сейф и обратно, дава ни заеми с лихви (пак брат му го светна де) и т.н.Wink

# 28
  • Мнения: 2 735
Каlka, браво на детето - впечатлена съм, bouquet моето като повърви по-дълго пеш и започва да мрънка.
И моето малко момче е Чичо Скруч - знае до стотинка, колко пари има и в касичката и при мен. И му е голяма мъка да ги харчи.  hahaha Веднъж много ме ядоса - трябваше ми монета от 50 ст., аз му дадох две по 20 и една 10 и взех от касичката му 50-те ст. Настанаха сръдни - аз сега съм му вземала стотинките, обясних, че правим размяна и нищо не губи докато схване мен ме хванаха бесовете и му се скарах. На моменти са големи егоистчета, чак се плаша. Rolling Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 4 895
Моят пък е ларж - дава всеки път, когато е помолен  Laughing Не се замисля над никакви финансови въпроси и ще му взема тази книжка  Peace
Вчера дочете басните на Езоп; продължава с "През води и гори" на Емилиян Станев.

Общи условия

Активация на акаунт