Ваканцията след ПЪРВИ клас! :) - 2 тема

  • 27 770
  • 416
  •   1
Отговори
# 45
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Ох, това с телевизора в стаята е лоша работа. Ние временно сложихме стария телевизор в стаята на Сашо и... стана страшно. Той, който не поглеждаше детски канал, а само някое друго филмче от домашната видеотека, започна да ляга и става с дистанционното в ръка. УжасТ. Та ще го махаме гарантирано. Naughty
За ремонт не ми споменавайте. ooooh! И неговата стая, и нейната си плачат за освежаване. Но след епопеята със селската къща направо не искам да мисля за ремонт в близките няколко месеца поне. Иначе идеи и двамата имат - тя иска стени на рози, той - с разни любими герои. У дома сме фенове на тапетите - някак по-уютно е, та ще трябва да се поразтърся за тематични и евентуално напролет да поосвежим пространството.  Thinking Замислила съм да подменя и библиотеката в неговата стая, че е много малка вече. Thinking

# 46
  • Мнения: 4 204
Децата никога не са имали телевизор в стаята си.
В спалнята ни има един апарат, който просто няма къде да оставим, но не го гледаме.
Всъщност у нас телевизия почти не се гледа. Само майка ми го пуска като дойде на гости.
Понякога го ползваме за гледане на филми през компютъра и толкоз.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 21 604
Благодаря, Контес, и ние си харесваме уч. кът - практично и удобно е.
Да покажеш после и ти кътчето на Бузанката.  Heart Eyes

И у нас е много повече мебел ТВто - в дневната, по другите стаи няма.
Гушкан гледа на него филми от нета - качвам ги на външен диск и го включваме в тевизора, та гледа/ме на голям екран, вместо на мониторите.
Имаме и ние един тв в спалнята, които не е настроен - така и не се оказа необходим.

# 48
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Ооо, при нас телевизията е на почит, по-специално научно-популярните канали. И не само за животните или различните места и обичаи по света. Има например една поредица, която показва как се създава нещо си - много е интересна и полезна за децата. Кога друг път например, биха видели в детайли как се изработва цигулка, електрическа крушка или шоколад. Та има и полезни неща из телевизионните канали, не е само бълвоч. Peace
Вероятно някои поредици или подобни биха могли да се намерят из торентите, но както казах у нас сме твърди противници на пиратството и всичко, което се гледа или слуша е задължително закупено и с платени авторски права. Peace

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 21 604
Е, издай канала с въпросната поредица, Лулу. Simple Smile
Ние сме без кабелна пролет и лято, ама наесен може и да погледна какво преставлява... ако я има още де.  Wink

# 50
  • Варна
  • Мнения: 3 881
Привет в новата тема. И аз съм на вълна обзавеждане, искам да пребоядисаме у нас и по този повод да се поохарча Wink ама половинката нещо се дърпа от организацията, само плаж му е в главата...

Детенце тази седмица наблегна на математика - наизкарах сборници и тестове. Обаче с баба му решили да направят някоя и друга диктовка и резултатът беше потресаващ, забравил е да пише направо! Особено ме изуми как объркал ч и ъ, защото видиш ли се пишели огледално еднакво  Crazy

# 51
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Моренка, то няма нищо кой знае какво за издаване - за Discovery говоря. Ето това е поредицата - на сайта има някои от сериите. http://www.sciencechannel.com/tv-shows/how-do-they-do-it/making-red-fireworks/ Друга интересна поредица, но за една идея по-големи деца е What Happened Next?. Тази също е много интересна http://www.discoverychannel.co.in/tv-shows/magic-of-science-2/ "Ловците на митове" пък е класика. Grinning National Geographic и Nat Geo Wild също имат изключително интересни предавания, от които децата биха могли да научат много интересни факти.
Предполагам, че голяма част се намират и в торентите, youtube или на самия сайт на каналите, така че виж и там. Peace Ще си спестиш обвързването с някой оператор. Peace

# 52
  • В офиса
  • Мнения: 4 007
И ние сме противници на торентите. Ще видя в YouTube, или vbox.
ТВ нямаме, но имаме ip TV на компютъра. Понякога със седмици не я пускаме. Понякога, обаче, ми гръмват ушите от CN, или DisneyChannel. "Грешки на растежа", ще мине. Голямата изобщо не гледа в момента. Виж, каналите в ютюб са по-страшни - DanTDM, SkyDoesMinecraft и разни ей такива, майнкрафт феновете ги знаят.

За стаята, имаме една, която в момента ползваме за склад, но сме се заканили да я стегнем за обитаване. А аз непрекъснато й сменям предназначението - стая за тийнката, за младежа, или да я приобщим към хола, че без друго всички сме там, когато не сме по леглата. Обаче голям проблем ни е мухълът. Има приобщена тераса, която на етажа над нас си е външна и студена, отдолу са гаражи и пак е студено, стените са с вътрешна изолация, а дограмата само в тази стая е пластмасова (навсякъде другаде ни е дървена) Така хубаво сме се пакетирани там, че е рай за мухъла и трябва първо да измислим как да се преборим с него. Сега двамата със сестра си делят една стая, която на всичкото отгоре вече им е бебешка, не като обзавеждане, мебелите са дървени и до голяма степен класически, но по стените съм рисувала герои от любими анимационни филми и книги. И направо си плаче да сложим вече "бебетата" в нея, а на големите да им направим по-тийн стая.

За книги предпочитам откритите рафтове. И много мразя да слагам книгите на два реда, защото винаги забравям какво има отзад, но се налага. Чат-пат са подредени тематично - енциклопедиите на един рафт, класиката на ИК Труд на друг, тийн книгите, на Стефан книгите, по-детските.... На "бебетата" само книгите са в един шкаф, едно че лесно си ги вадят, друго, че изобщо не ги подреждам вътре, само ги събирам на купчини. И да кажа, че издателство Ентусиаст имат промоция на книгите на Туборн Егнер. http://bookstore.enthusiast.bg/product/500/komplekt-puk-i-chuk-tuborn-egner.html Вече ги четем с малката, а баткото ще си ги чете сам  Twisted Evil

Последно, понеже чета, че всички деца нещо се занимават, да успокоя, ако има родители, чиито деца нищо не правят. Моят е от тях. По цял ден игра. Има басейн в къщата на селото на баба им и е станал като циганин черен. Събират се с други хлапета. Яд ме е само, че не му закарахме колелото.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 727
У дома сме фенове на тапетите - някак по-уютно е, та ще трябва да се поразтърся за тематични и евентуално напролет да поосвежим пространството. 
И ние обичаме тапетите, особено за жилища с високи тавани много добре обират кънтенето в стаите. Но в чудо се видяхме миналото лято, като правихме подмяна на бебешките тапети. По магазините има по 2-3 вида тапети (максимум). Можеш да си поръчаш Спайдър мен, Колите, Леденото кралство и разни други бълвочи от Италия срещу 30 лева ролката. И да чакаш 2-3 седмици доставката.
Накрая се спряхме на едни тапети за баня с пладноходки. Дори нямаше достатъчно еднакви ролки и се наложи да направим две стени светло сини, и две стени - тъмно сини. Стана много добре, но бях искрено учудена, че изборът на тапети клони към 0.

Филмите от типа "Как се прави" и у нас са много на почит. Гледали са всички серии по 3-4 пъти. Има и едни - "Теория на глупостта" - и те са много добри. Гледат и една поредица за едни пичове, дето търсят злато в някакви ледове и една друга за едни, които купуват затворени контейнерни клетки на търг и после гледат от кой боклук какви пари могат да спечелят. ("Контейнерни войни" май се казва)

# 54
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Узи, това с различните цветове на стените е супер - на Сашо стаята в момента е така. Аз си реших проблема с липсата на избор при тапетите с разни стикери, които също поръчвам от чужбина - получава се приятно. Другият вариант с поръчката на тапети наистина излиза скъпо, но е някаква опция. Thinking
Тинкърбел, и моите са от нищонеправещите - диви и щастливи.  Mr. Green

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 21 604
Благодаря, Лулу!  Hug
Намерих във  vbox епизоди "Как се прави" - кои с аудио, кои със суб...  Има и "Теория на глупостта", ама струва ми се трябва първо аз да гледам... имаше предупреждение за "смущаващи сцени".

А по темата имаме тази много хубава книжка:



Ето за нея:

“Разкази за това, което те заобикаля”  М. Илин, Е. Сегал – Обикновена книга за обикновените неща.

С много илюстрации – качествени, смислени, разказващи.

В нея се говори за света около нас. За тетрадката и молива,...
Скрит текст:
... за чаената чаша и ножчето, за дрехите, за обувките, за триона и чука, за часовника и електрическата крушка, за къщата, за автомобила, за влака и автобуса.

И леко, приятно, запомнящо се детето научава, че тетрадката израства в гората, ризата на нивата, галошите /ха, помните ли ги?/ са от стърготини, чаената чашка и тухлата са роднини…

Дори играчките като онова човече с олово отдолу, дето все не можеше да го свалим да легне, могат да разкажат защо, например, корабите не се прекатурват.
Историите са простички – как зърното става жито, то брашно, а от него правят хляба.
Или как отваряш крана у дома, а водата идва отдалеч вв кухнята.
Що е близо и що е далеч.
Къде има изкуствени морета.
Как се създават нови сортове плодове, зеленчуци, зърно.
Как се прави язовир, защо, как се получава токът, как отива до нас."


Иначе напоследък повече от vbox тегля (много добро качество, а малък размер и не ми заема място), отколкото  торенти, ама от едното или  другото - едно и също ми се струва.

Книгите и при нас са почти тематично, по поредици и други критерии... Simple Smile
Ето детската библиотека, има още една такава, но са пръснати по рафтове в различни шкафове.

От тази снимка нататък...

Последна редакция: пт, 31 юли 2015, 20:25 от Morena

# 56
  • София
  • Мнения: 1 634
"Как се прави" и в къщи е на почит.
До сега не съм попадала на смущаващ епизод, но може и да има.
Най- много се смущава от новините, когато е при нас по това време.

Тия дни е прал одеала в корито и е джапал в него.
Било е мнооого забавооо. Laughing

Нямаме място, за такава библиотека. Лекинко завиждам. Wink
А моите книги са при мама и чесно казано вече са наредени на два три реда и съвсем не знам какво имам. А там имам голяма библиотека.

# 57
  • Мнения: X
Леле ,Моренка ,каква красота е тази библиотека и какви стари и хубави заглавия виждам !!  bouquet

Много завид за нея .На нас всичките ни детски български книги са из България и надали някога ще ги видим събрани така Sad

И аз обичам тапетите ,но не мога да ги слагам ,а мъжа ми е така затрупан с конструктивна работа ,че не искам да му усложнявам ежедневието още повече. Та боядисах шарениите и двете стени бели и днес е ред на спалнята .

ТВ имаше в предишната си стая за няколко месеца .Но там си гледаше ДВД-тата и имаше една детска програма от кабелната ,но сега в новата стая прави пак уговорки да има ТВ. Обещахме й ,че нашия ТВ ,когато го сменим с по-голям за хола ще бъде за нея .Аз обожава да гледам ТВ ,но избирам програмите ,които гледаме  когато тя е наоколо и за нея също се пускат 2-3 програми и другото по кабелната не съществува .

# 58
  • Мнения: 7 149
Последно, понеже чета, че всички деца нещо се занимават, да успокоя, ако има родители, чиито деца нищо не правят. Моят е от тях. По цял ден игра.
О, да! Чаках да прочета това. Не да се успокоя, ами да се "престраша"да пиша в темата. Joy
При нас положението е: игра, игра, игра.
Насила чете в момента Патиланско царство.
Ами...това е.

Моренка,   bouquet за темата.

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 21 604
Eе, Фран, вясвай се по-честичко де.  Hug

Моята пък днес започна втората книга на Паул Маар -



А после ще я изненадам с филмите по двете книги. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт