Ваканцията след ПЪРВИ клас! :) - 2 тема

  • 27 787
  • 416
  •   1
Отговори
# 60
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Последно, понеже чета, че всички деца нещо се занимават, да успокоя, ако има родители, чиито деца нищо не правят. Моят е от тях. По цял ден игра.
О, да! Чаках да прочета това. Не да се успокоя, ами да се "престраша"да пиша в темата. Joy
При нас положението е: игра, игра, игра.
...

И при нас е същото. Прочете си енциклопедията за бунтовниците в "Междузвездни войни" вчера и сега нямало какво да чете...айде, бе! Веднага му напомних, че Пипи го чака  Twisted Evil

# 61
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
привет и в новата тема Simple Smile

Моренка, мерси  Hug

изчетох ви внимателно, подготвих си отговор по всяка тема и всеки пост - и все дълбокомислени и много умни отговори бяха, Flutter вервайте ми, но ме напече и ги забравих  Hug


таблицата не я учи наизуст, запомня принципите и се оказа, че си смята без проблем наум. не обяснява как - дава направо отоговора.

не иска да решава задачи, не иска и да чете. не си попълва и читателския дневник. когато го притисна, вдига ръце нагоре и започва да се прави на Пагане - призовава който бог е най-близо да види каква несправедливост се извършва с него и да го спаси.
после сяда, решава задачите или чете, но с подсмърчане и плачлив глас, та само се ядосвам.

един ден ми писна и му казах да не чете изобщо, аз ще му почета.
започнах тази книга. спрях на десета страница и казах, че имам работа. сега си чете сам  Blush но не знам какво ще обяснявам на бъдещата класна, когато започне да я разказва в клас  Blush

# 62
  • София
  • Мнения: 1 635
st. Dobri освен да кажеш истината, друго не ти остава. А именно, че на съвременните деца са им интересни по- различни приказки.  Wink

# 63
  • Перник
  • Мнения: 4 863
st. Dobri освен да кажеш истината, друго не ти остава. А именно, че на съвременните деца са им интересни по- различни приказки.  Wink


Да, ние известно време се приспивахме с "Хобит"  Wink

st. Dobri , това с призоваването на боговете и при нас го има. Като бонус се оплаква на баща си как го тормозя (карам го да се къпе и да си  мие зъбите) и постоянно обяснява колко му е тежък живота  Laughing

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 613
Е, ясно е! На една вълна са. И аз вчера бях обвинявана в тормоз ooooh!

# 65
  • sf
  • Мнения: 10 156
Вие сте добре , аз преди години ги приспивах с Хорейшо и "От местопрестъплението"  Joy
На закуска обсъждахме медициниски и убийствени похвати  ooooh! , мъж ми глдаш така  Shocked
 hahaha

# 66
  • София
  • Мнения: 4 899
Вие сте добре , аз преди години ги приспивах с Хорейшо и "От местопрестъплението"  Joy
Ама как не! Моят е луд фен на Хорейшо.
Традиция е при нас почна ли да гладя да се пуска по серия или две.
После в следващите два часа разследва убийства в стаята си и я прави с краката нагоре  hahaha

# 67
  • На морето!
  • Мнения: 5 760
При нас актуални са сериите за оцеляващи по НГ или Дискавъри. От там научава и шокиращи за другите неща, които не пропуска да им каже /напр. кои обриви се тушират с урина и кои буболечки са богати на протеини, но само определени части на тялото им, които са ядливи/.
Относно четенето- при моят син върви тегаво. В момента дочита 4та приказка от "5 приказки на Валери Петров", прочете "Приказки по телефона", "Български народни приказки" и "Приказки на Андресен", а аз им чета вечер "Писмата на един дакел"- интересно му, когато чета аз, иначе сам не му се захваща. Чакат ни "Ние врабчетата" и "Пипи", както и още 2-3 по-малки книжки, за които въобще не знам дали ще стигне времето. Има и сборник със задачи за решаване, но т.к. това поне му доставя удоволствие ще го пратя на гости при баба му за седмица заедно със сборника. Лятната ваканция се старая да е повече разтоварваща, по-малко задължения свързани с учебния процес, но поне задължителната литература се надявам да прочетем.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 2 328
Чак сега видях новата тема и да се включа да ви успокоя - и Мартина е фен на Кости, Касъл и От местопрестъплението ("от местоплението" както го наричаше, когато започна да го гледа). Снощи братовчедите й (на 9,5 и 5г) искаха да гледат H2O ли беше, Русалки ли, а тя: "Добре, но в 9 почва Кости и тогава ник'ви русалки повече, да сме наясно! Аз съм си у нас, така че... Crossing Arms". В следствие на това и двете с леля й Shocked. И в един глас гракваме: Лелята: "Марти, какви са тия Кости? Не си ли малка за такива филми?", а аз: "Бебе, не говори така на братовчедите си, моля те, няма да искат да ти идват на гости като се държиш така!" Joy Последва едно дълго обяснение от Мартина как това са само филми и нищо не е истинско, че няма трупове а много добре гримирани актьори и изкуствени манекени и т.н. Накрая заключи - "аз ако можех да рисувам по-добре, определено щях да стана такава дето ги прави тия трупове!" ooooh!

# 69
  • Мнения: 2 989
Последно, понеже чета, че всички деца нещо се занимават, да успокоя, ако има родители, чиито деца нищо не правят. Моят е от тях. По цял ден игра.
И при нас е така - четенето на книгите по списъка е със зор и подканяне - прочела е само Хитър Петър, мъчи от един месец Небивалиците на Д. Бисет и със зор чете по една история от Патиланско царство, ама не всеки ден. Хич не виждам да изчете всички книги.
Иначе ние изкарахме седмица на хлад в планината и днес като се върнахме в Сф ми се видя ад. Ама сме на работа и няма как. Надявам се на още малко почивка...
Забравих да пиша, че също съм много впечатлена от Мария на Калка, браво за маратона. Моята така мънка като я караме да ходи по екопътеките, ужас просто.
За телевизията - гледа и то много, каквото й попадне - детски, русалки, макар че също много харесва Кости и подобни... Като е при баба си и турските сериали гледа с нея, добре че е рядко. Няма телевизор в стаята, обаче, и няма да получи скоро в никакъв случай.
Втори клас първия срок ще е втора смяна. На занималня няма да ходи, не е приета в училището и ще мислим съчетания, тъй като тя обича да си поспива сутрин и няма смисъл за два часа да плащам за частна.

# 70
  • Мнения: 1 984
Привет и от мен, момичета! Heart Eyes
Поизпуснах ви, но и ние покрай децата караме истинска ваканция...Почти не сме ги виждали, откакто не са на училище и определено оценяваме и ние, най-после, наличието на баби и дядовци, желаещи да гледат внучета!
Те не се спряха въобще до момента - морета, басейни, провинциални изживявания...въобще живот! Младежът прави опити да чете, но е такава мъка, че....А и като не ни е под ръка и нямаме кой знае какъв контрол и влияние. Поуспокоявам се, че не само той изживява истинско мъчение, като трябва да се заеме с четмото...
Моренка Hug, благодаря за темата и дано всички да имате весели летни дни! Sunglasses

# 71
  • Мнения: 32
И ние попадаме в кръга на нежелаещите да четат,пишат и смятат.Моята дъщеря просто не обича някой да й казва какво да прави.До сега беше под контрола на баба си-разбирай игри,телевизия и друго нищо,та за две седмици успях поне да я накарам Пипи да довърши.За таблицата не иска и да чуе.Каза ми,че ако сега я научи ще скучае цяла година.Мислех си,че с "Децата от улица Тряскаджийска" ще успея да запаля искрата на четящото дете,каквото аз бях,но не...Явно детето си има друго виждане и подхода ми не е верен.Дайте идея как да мотивираме децата да заобичат книгите?!

# 72
  • София
  • Мнения: 1 285
И ние попадаме в кръга на нежелаещите да четат,пишат и смятат.Моята дъщеря просто не обича някой да й казва какво да прави.До сега беше под контрола на баба си-разбирай игри,телевизия и друго нищо,та за две седмици успях поне да я накарам Пипи да довърши.За таблицата не иска и да чуе.Каза ми,че ако сега я научи ще скучае цяла година.Мислех си,че с "Децата от улица Тряскаджийска" ще успея да запаля искрата на четящото дете,каквото аз бях,но не...Явно детето си има друго виждане и подхода ми не е верен.Дайте идея как да мотивираме децата да заобичат книгите?!

Аз опитвам с книги, които на нея са и интересни и сама се заглежда да разбере какво пише в тях.
Важно ми е да може да чете гладко, не знам дали ще обича книгите като нас и сестра си. Използвам всеки проявен интерес: енциклопедии, приказки с повече картинки, списания за момиченца, Замръзнало кралство, задачки от ваканционните книжки. Далече сме от постиженията на наборите в темата, но напредваме с по-малки стъпки. Мисля, че ако успява да прочита гладко, това ще събуди интерес към все по-сложни произведения.

Сега се сещам, че едно от важните приложения на четенето са текстовите задачи, чиито брой ще расте в следващите класове. Важно е да прочитат внимателно и да записват съкратено условието, а след всяка сметка да записват с думи какво точно е получено.

# 73
  • София
  • Мнения: 1 262
Привет и от нас Simple Smile
Отдавна не съм се включвала, но караме чудна ваканция с много игра, умерено четене и никакви задачи Wink Мисля да се върнем към ученето след средата на август като се приберем в София   bouquet

# 74
  • Мнения: 1 258
Здравейте  Simple Smile Ние с книгите за лятото почти по приключихме. Остана само една. Сега мисля да го " зарибя" по книга- игра. Въпроса е, че не съм засичала на пазара подобни скоро и се чудя дали пък някъде из интернет няма да има такива. Все си мисля, че ще му е интересно. Пък да видим.

Общи условия

Активация на акаунт