Изчисляване дата на зачеване

  • 36 801
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте,

Може ли да ми помогнете с изчисляване датата на зачеването, важно ми е да знам. Вчера си направих тест, положителен. Последна менструация - 15.06. Вчера бях и на ехофрафски преглед, по изчисления съм в 5гс + 2 дни, при повторно измерване - 5 гс+6 дни.
По мои сметки, датата варира между 29.06 и 5.07. Като това дата на евентуално имплантиране или на полов контакт е?

# 1
  • Мнения: 15
До колкото аз съм запозната имплантирането става в периода от 3-7 дни някъде.Така,че това предполага,че около тези дни,които ти сочиш би трябвало да е имало полов контакт и се е получило инплантирането.Аз съм също като теб в 5-та+6 дни ☺ Леко бременеене ти желая! 😊😇😉

# 2
  • Мнения: 760
пробвай да пресметнеш с този калкулатор
http://www.calculator.bg/1/bremennost.html#imgl

ПП съжалявам за спама

# 3
  • Мнения: 30 802
Датите на половите контакти ти си ги знаеш.

С онлайн калкулатор може да си изчислиш приблизителната дата на овулацията- а може и да си я усетила.

Обаче кога точно се е оплодила яйцеклетката и кога се е имплантирала е по-трудно да се посочи точно. Може да сте правили секс преди 2 дни, след това да е имало овулация и в тръбите да е имало живи сперматозоиди, които да оплодят яйцеклетката. Така че дата на зачевене трудно се дава. Половият акт не е някаква магия, която "прави" бебето. Оплождането и имплантацията може да са напълно независими.

# 4
  • София
  • Мнения: 35 950
Здравейте,

Може ли да ми помогнете с изчисляване датата на зачеването, важно ми е да знам. Вчера си направих тест, положителен. Последна менструация - 15.06. Вчера бях и на ехофрафски преглед, по изчисления съм в 5гс + 2 дни, при повторно измерване - 5 гс+6 дни.
По мои сметки, датата варира между 29.06 и 5.07. Като това дата на евентуално имплантиране или на полов контакт е?

5 гс + 6 дни = 41 дни - 14 дни = 27 дни или преди 27 дни е вероятния ден на зачеване +/- 1-2 дни
Колко дни средно е дължината на МЦ при теб?
 

# 5
  • Мнения: 10
За съжаление всеки път различно. Варира от 30 до 38 дни. Обикновено си усещам овулацията, този месец не съм. усетих само подобна болка на 11ти юли вечерта. Със сигурност съм имала контакти на 29ти юни и 8ми юли. Като се чудя, възможно ли е да съм забременяла от контакта на 29ти или трябва да е станало по-рано...

# 6
  • София
  • Мнения: 35 950
За съжаление всеки път различно. Варира от 30 до 38 дни. Обикновено си усещам овулацията, този месец не съм. усетих само подобна болка на 11ти юли вечерта. Със сигурност съм имала контакти на 29ти юни и 8ми юли. Като се чудя, възможно ли е да съм забременяла от контакта на 29ти или трябва да е станало по-рано...
Посочих ти деня на зачеване / +/-  няколко дни/
Половият акт, до 5-6 дни преди О. и 1 ден след нея - в този интервал - може да е причина за зачеване.

# 7
  • Мнения: 30 802
Със сигурност се надявам в картинката да има само един мъж и да не се пита от кого е заченала...

# 8
  • София
  • Мнения: 4 303
Със сигурност се надявам в картинката да има само един мъж и да не се пита от кого е заченала...


Точно това се пита  Mr. Green
Иначе няма причина с такова желание да знаеш кога точно е станало зачеването Simple Smile
Иначе, авторке - зачеването може да е станало в същия миг, когато е имало полов контакт ( била си в овулация точно тогава), може да е станало и няколко дни след половия контакт (в теб е имало живи сперматозоиди, които са били годни за среща с вече узрялата яйцеклетка). Принципно сперматозоидите могат да оцелеят 72 часа във влагалището, което прави 3 дни от сексуалния процес.
Като имай предвид, че овулацията  е 14 дни преди идването на МЦ, но точно, поради факта, че тя се влияе от околната среда може да не е точно. Моят МЦ беше като календар - дойде на 7-ми и на следващия месец пак на 7-ми. На 16-ти с моя правихме секс, после до края на месеца не бяхме, обаче  овулацията ми трябваше на е на 22-ри, 23-ти, ама, явно е подранила. Сега, дали съм заченала на 16-ти вечерта, на 17-ти на обяд или на 19-ти в 6:00ч няма как да знам Simple Smile

# 9
  • Мнения: 30 802
"Принципно сперматозоидите могат да оцелеят 72 часа във влагалището"

Във фалопиевите тръби по-точно.

Наскоро имахме такава тема. Да се надяваме, че този път става въпрос за астрология.

# 10
  • Мнения: 15
За съжаление всеки път различно. Варира от 30 до 38 дни. Обикновено си усещам овулацията, този месец не съм. усетих само подобна болка на 11ти юли вечерта. Със сигурност съм имала контакти на 29ти юни и 8ми юли. Като се чудя, възможно ли е да съм забременяла от контакта на 29ти или трябва да е станало по-рано...
Посочих ти деня на зачеване / +/-  няколко дни/
Половият акт, до 5-6 дни преди О. и 1 ден след нея - в този интервал - може да е причина за зачеване.


Здравейте, може ли малко помощ и за мен? последния ми МЦ. беше на 11.11.2015, правихме секс на 15.11 и на 20 и 21.11. като на 15 -ти все още имах следи от МЦ, а към 20-ти според календара ми, би трябвало да съм била в Овулация. В момента съм бременна в 9 г. с. към дата 18.01.2016г. Възможно  ли е грешка в ехографа, да не може да определи с точност, а да е показал по- малко седмици(или по-вече), отколкото всъщност са? защото така реално излиза , че съм забременяла веднага след цикъла,(?!) а по разни онлайн тестове и календари излиза, че би трябвало да съм в 11 г.с към момента? Може ли да помогнете моля!!

Последна редакция: сб, 23 яну 2016, 05:13 от ВенитоВВ

# 11
  • Мнения: 10 874
ВенитоВВ, терминът се изчислява на база ПРМ (последна редовна менструация) - при такава на 11.11.2015 г. ВТР (вероятен термин на раждане) е 17 август 2016 г. Сега си в 10 г.с. и 3 дни, което всъщност си е 11-та седмица (имаш 10 завършени и 3 дни от 11-тата). Първата гестационна седмица (г.с.) на бременността всъщност е тази след ПРМ и оттам се объркваш (гестационната седмица е същата като календарната). Но лекарите така изчисляват срока на всяка бременност, а не конкретно за всяка жена отделно, така че при теб всичко е наред. bouquet

# 12
  • Мнения: 1 775

Здравейте, може ли малко помощ и за мен? последния ми МЦ. беше на 11.11.2015, правихме секс на 15.11 и на 20 и 21.11. като на 15 -ти все още имах следи от МЦ, а към 20-ти според календара ми, би трябвало да съм била в Овулация. В момента съм бременна в 9 г. с. към дата 18.01.2016г. Възможно  ли е грешка в ехографа, да не може да определи с точност, а да е показал по- малко седмици(или по-вече), отколкото всъщност са? защото така реално излиза , че съм забременяла веднага след цикъла,(?!) а по разни онлайн тестове и календари излиза, че би трябвало да съм в 11 г.с към момента? Може ли да помогнете моля!!

По всички онлайн календари като въведох датата на последния ти цикъл, излиза, че днес си бременна в 10 седмица + 3 дни, т.е. на 18 януари си била бременна в 9 седмица + 5 дни, което е показал и ехографа (там всеки милиметър, с който трепне ръката на оператора, може да съкрати/увеличи с няколко дни, но приблизително точно ти е показало). Календарите дават като вероятна дата на зачеване 25ти ноември, т.е. вероятно от половите актове, осъществени около 20-21 ноември. Всичко си излиза както трябва, според мен, ще споделиш ли теб какво те притеснява точно?

# 13
  • Мнения: 15

Здравейте, може ли малко помощ и за мен? последния ми МЦ. беше на 11.11.2015, правихме секс на 15.11 и на 20 и 21.11. като на 15 -ти все още имах следи от МЦ, а към 20-ти според календара ми, би трябвало да съм била в Овулация. В момента съм бременна в 9 г. с. към дата 18.01.2016г. Възможно  ли е грешка в ехографа, да не може да определи с точност, а да е показал по- малко седмици(или по-вече), отколкото всъщност са? защото така реално излиза , че съм забременяла веднага след цикъла,(?!) а по разни онлайн тестове и календари излиза, че би трябвало да съм в 11 г.с към момента? Може ли да помогнете моля!!

По всички онлайн календари като въведох датата на последния ти цикъл, излиза, че днес си бременна в 10 седмица + 3 дни, т.е. на 18 януари си била бременна в 9 седмица + 5 дни, което е показал и ехографа (там всеки милиметър, с който трепне ръката на оператора, може да съкрати/увеличи с няколко дни, но приблизително точно ти е показало). Календарите дават като вероятна дата на зачеване 25ти ноември, т.е. вероятно от половите актове, осъществени около 20-21 ноември. Всичко си излиза както трябва, според мен, ще споделиш ли теб какво те притеснява точно?

Притеснява ме факта, че ако са реално били 9 седм +5 дни това означава, че съм забременяла на 15-то число. т. е след менструацията ако ги броя по седмици? А според календара би трябвало да е към 20-то и нататък.. това ме обърка, а 5-те дни са от изкл. важност.. т.к става дума за различни мъже.

# 14
  • Мнения: 10 874
Притеснява ме факта, че ако са реално били 9 седм +5 дни това означава, че съм забременяла на 15-то число.
Всъщност не означава това, написах ти по-горе защо седмиците се изчисляват по този начин. Peace Когато и да си забременяла, лекарите приемат за първа седмица тази след менструацията ти. Никой не може да ти каже със сигурност кога точно си заченала. А и дните на контактите ти са много близки... Освен да ти пожелая късмет, друго не ми остава.

# 15
  • София
  • Мнения: 4 303
Няма начин да се разбере датата на зачеване. Терминът е относително понятие и именно затова, не е притеснително, ако бебето не се роди на датата. Може да си забременяла на 1-вия ден след менструацията, както и на 22-рия след нея, но терминът все се изчислява на база последната редовна менструация. Хайде, за 20 дни могат да видят разлика в развитието, но за 5...
Важното е бебчето да е живо и здраво и успех!

# 16
  • Мнения: 1 775

По всички онлайн календари като въведох датата на последния ти цикъл, излиза, че днес си бременна в 10 седмица + 3 дни, т.е. на 18 януари си била бременна в 9 седмица + 5 дни, което е показал и ехографа (там всеки милиметър, с който трепне ръката на оператора, може да съкрати/увеличи с няколко дни, но приблизително точно ти е показало). Календарите дават като вероятна дата на зачеване 25ти ноември, т.е. вероятно от половите актове, осъществени около 20-21 ноември. Всичко си излиза както трябва, според мен, ще споделиш ли теб какво те притеснява точно?

Притеснява ме факта, че ако са реално били 9 седм +5 дни това означава, че съм забременяла на 15-то число. т. е след менструацията ако ги броя по седмици? А според календара би трябвало да е към 20-то и нататък.. това ме обърка, а 5-те дни са от изкл. важност.. т.к става дума за различни мъже.

Виж болднатото по-горе. При стандартен 28-дневен цикъл, започнал на 11.11., овулацията ти е средно на 14-тия ден от цикъла, т.е. на 25ти. Твоят цикъл колко дневен е обичайно? Кога по принцип ти е овулацията, засичала ли си?
И последно, седмиците на бременността се броят от първия ден на цикъла, не на зачеването! И ако разчиташ на ехограф да ти засече 5 дни разлика, няма шанс, 1мм да мръдне ръката на оператора и ще се изкриви веднага с дни разлика.

# 17
  • Мнения: 15
По принцип различно, но средно по около 26 дни (октомври ми дойде на 17-ти, ноември на 11) за по 3-4 макс, дни. Овулация не съм засичала, както и не съм предполагала, че изобщо може да се случи, понеже имам много тежки операции, с отстранени тръба от ляво и яйчник от дясно..(което от своя страна категорично отхвърля и варианта за ... аборт) Изобщо стана тя мазало...  по принцип имам приятел, с който не се пазим особено, но не сме и планирали точно сега, а секса на 15-ти беше инцидентен, еднократен и от немайкъде, но при тази ситуация...явно ще се наложи  да хвърлям ези -тура и първия за ушите... драма голяма. Благодаря все пак за отговорите!

# 18
  • Мнения: 30 802
"отстранени тръба от ляво и яйчник от дясно"

Я пак оправи анатомията, като лъжеш, поне да мажеш правилно...

# 19
  • Мнения: 1 775
По принцип различно, но средно по около 26 дни (октомври ми дойде на 17-ти, ноември на 11) за по 3-4 макс, дни. Овулация не съм засичала, както и не съм предполагала, че изобщо може да се случи, понеже имам много тежки операции, с отстранени тръба от ляво и яйчник от дясно..(което от своя страна категорично отхвърля и варианта за ... аборт) Изобщо стана тя мазало...  по принцип имам приятел, с който не се пазим особено, но не сме и планирали точно сега, а секса на 15-ти беше инцидентен, еднократен и от немайкъде, но при тази ситуация...явно ще се наложи  да хвърлям ези -тура и първия за ушите... драма голяма. Благодаря все пак за отговорите!
Броят дни с менструално кървене няма отношение към овулацията, дължината на цикъла и забременяването.
Овулацията при 26-дневен цикъл е приблизително на 12-14 ден от цикъла, т.е. вероятно е била около 23.11. По учебник, е много по-вероятно да си забременяла от контактите на 21-22.11., но не е изключено да си имала ранна овулация този цикъл и да си забременяла "от немайкъде". Ще се наложи тест за бащинство след раждането. Яйчникът очевидно е запазил овулаторната си функция, щом не е отстранен напълно.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 303
Яйчникът отпуска овулиралата яйцеклетка, а ОПЛОЖДАНЕТО се случва в тръбата. Така че НЯМА шанс при ОТСТРАНЕНА лява тръба/яйчник, или дясна тръба/яйчник да се получи забременяване

# 21
  • Мнения: 15
Светулчица,  яйчника е ЧАСТИЧНО отстранен, и очевидно е запазил овулаторната си функция както каза Стич. Варианта с непорочното зачатие все пак остава Grinning

# 22
  • Мнения: 36
Здравейте мамчета има един въпрос който ме тормози страшно много.вече съм в 19 г.с. реших да си  оставя бебчето защото по изчисления на моята лекарка е от приятеля ми /К/ така ще го наричам. Датата на последната ми М беше на 19.09.2015г. с К имах контакти на 21.09,24.09,28.09,30.09 за 1.10 не съм сигурна просто веч не си спомням.с нормален цикъл от 28 дни съм.според изчисленията ми ОВУ ми е  била от 1.10-4.10. К не е  свършвал в мен,но пък не използваме никакви предпазни средства.след това на 11.10 имах контакт с бившия ми приятел Д,като с него използвахме презерватив.направих си тест на 18.10 и ми показа  EFP  на 21.10 бях на лекар гледа ми с вагинален ехограф и се видя ембриона и че е в 5w2d.по изчисления на доки е от К и няма как толкова рано да покаже теста ако е от Д.бих искала вашите  съвети . Благодаря ви предварително.

# 23
  • Мнения: 1 775
Няма как уринен тест да ти покаже + само 7 дни след зачеване, дори кръвните се правят най-рано 10-11 ден след овулация. Да не говорим пък да се види нещо на ехографа само 10 дни след зачеване. Забременяла си в самото начало на октомври.

# 24
  • Мнения: 36
Благодаря ти и дано всичко да е така както казваш и както казва доки.защото много се притеснявам,но испоред мен е станало някъде там даже е възможно да съм имала малко по-ранна овулация...но не можех да си го обясня като не е свършвал в мен как е станало.ама като чета повечето бебета стават в следствие на непротектирания полов акт.благодаря искрено вярвам че е така...

Последна редакция: сб, 30 яну 2016, 14:12 от myckata

# 25
  • Мнения: 36
Здравейте мамчета относно въпросът ми който ви зададох днес бях пак при лекарката поговорим с нея и те ми каза че има шанс дори и минимален да е станало на 11.10 сега мисля да отида и при друг лекар за второ мнение.моля ви и вас да пишете вашето мнение по въпроса ми,че това ще ме съсипе...

# 26
  • Мнения: 10 874
След като си правила тест на 18-ти и е бил положителен, според мен няма начин да си забременяла на 11-ти. Peace

# 27
  • Мнения: 36
Мамчета бях на преглед за второ мнение от друг специалист показах му всички снимки от ехограф през онова време смяташе всичко,но според него има прекалено минимален шанс да и от 11.10. Според него е станало към датите 1-2.дано всичко е така стискайте палци защото мисълта че може да съм излъгала някой ме подлудява.

# 28
  • Мнения: 8
Здравейте искам да попитам дали ще мога да си направя тест преди цикълът ми. Правихме опитт на зачеванне на 14.07, а цикълът ми последно беше на 04.07. Кога най-рано да си направя тест

# 29
  • София
  • Мнения: 35 950
Здравейте искам да попитам дали ще мога да си направя тест преди цикълът ми. Правихме опитт на зачеванне на 14.07, а цикълът ми последно беше на 04.07. Кога най-рано да си направя тест
Здравей!
Зачеването става ако има опити в дните около О. ( 3-4 дни преди нея, деня на О. и един ден след нея).
Най-рано тест за бременност, 12 дни след зачеването (или най-общо след О.).
От средната продължителност на МЦ, определяш кога е О.
или дължина на МЦ - 14 дни ... и от там си смяташ О.

# 30
  • Мнения: 8
Здравейте не знам дали темата ми е за тук но се извинявам.. Искам да разбера дали съм бременна тъй като на 04.07.2018 беше последната ми М.. На 14.07 с приятелят ми правихме секс.. Цикълът ми е 28/29 дни...  Трябваше днес да ми дойде, но не е ..Кога да си направя тест, Благодаря ви, мамита!! ;*

# 31
  • Мнения: 293
Аз бих посъветвала да мине седмица от закъснението и да направиш тест. Аз бях направила ден след закъснението и беше отрицателен, реших че не се е получуло. Но 5 дена по късно имах някакво много странно усещане че нещо не е същото и направих пак - положителен. Верно бледа втора черта ама ей ме на бременея си сега:blush: надявам се да получиш искания резултат на теста Sunglasses

# 32
  • Мнения: 8
Благодаря ви, Лека бременност ви пожелавам Kissing Heart

# 33
  • Мнения: 798
Добър ден на всички тъй като миналата година с мъжът ми загубихме бебе в началото на бременността ми подновихме опитите за бебе отново и сега последната ми дата на цикъла е 9 април като два дни преди овулацията започнахме с опитите отново а след това отново през ден като два дена не сме правили нищо тъй като и на двамата не ни беше добре та искам да попитам каква е вероятността да съм бременна отново като след тези два пропуснати дни не сме спирали с опитите овуту го усетих на 25 април моля за мнение работим по въпроса здраво всеки месец и искаме да имаме бебе

# 34
  • Мнения: 38
Здравейте!

Извинявам се за глупавия въпрос, но съм "зелена" по темата.

С мъжа ми скоро ще започваме опитите за бебче, тъй като и двамата много искаме, но ни интересува един въпрос и той е.. Веднъж месечно ли  може да ... (сещате се) по време на овулация или 5 дена преди овулация, 1 след? ..

Не се смейте..много.. моля хаха

# 35
  • София
  • Мнения: 35 950
Здравейте!

Извинявам се за глупавия въпрос, но съм "зелена" по темата.

С мъжа ми скоро ще започваме опитите за бебче, тъй като и двамата много искаме, но ни интересува един въпрос и той е.. Веднъж месечно ли  може да ... (сещате се) по време на овулация или 5 дена преди овулация, 1 след? ..

Не се смейте..много.. моля хаха
Здравей!
Ако този ден е във т.н. фертилни ( плодовити) дни/фертилен прозорец  - може да е и само един път.
Ето една картинка за ориентир

# 36
  • Мнения: 38
Здравейте!

Извинявам се за глупавия въпрос, но съм "зелена" по темата.

С мъжа ми скоро ще започваме опитите за бебче, тъй като и двамата много искаме, но ни интересува един въпрос и той е.. Веднъж месечно ли  може да ... (сещате се) по време на овулация или 5 дена преди овулация, 1 след? ..

Не се смейте..много.. моля хаха
Здравей!
Ако този ден е във т.н. фертилни ( плодовити) дни/фертилен прозорец  - може да е и само един път.
Ето една картинка за ориентир



Много благодаря!

То си било цяла математика това със зачеването хаха.

# 37
  • Мнения: 4
Здравейте,бих искала да разбера по някакъв  начин кога съм заченала.
Последният ми цикъл започна на 09.04.22
Бях няколко пъти вече на лекар и съм в 11.+4 Г.С
Правих секс точно деня преди да ми дойде и след като ми свърши няколко пъти ,дори и по време на овулация ,която е на 22-23 април…от голямо значение е да разбера дали е възможно да съм забременяла на 08.04 (ден преди цикъла ми) или след това е станало! Изключително важно е и ако някой може да ми помогне моля пишете !
Благодаря!

# 38
  • София
  • Мнения: 35 950
Здравейте,бих искала да разбера по някакъв  начин кога съм заченала.
Последният ми цикъл започна на 09.04.22
Бях няколко пъти вече на лекар и съм в 11.+4 Г.С
Правих секс точно деня преди да ми дойде и след като ми свърши няколко пъти ,дори и по време на овулация ,която е на 22-23 април…от голямо значение е да разбера дали е възможно да съм забременяла на 08.04 (ден преди цикъла ми) или след това е станало! Изключително важно е и ако някой може да ми помогне моля пишете !
Благодаря!
Здравей!
От датата на термина, определен с УЗ, вадиш 266-267 дни ... или, ако днес си 11+4г.с... това са 81 ден - 14 = 67 дни или преди 67 дни е много вероятно да е станало зачеване.
Но, имай предвид, че зачеването не е математика Simple Smile

# 39
  • Мнения: 4
Здравейте,бих искала да разбера по някакъв  начин кога съм заченала.
Последният ми цикъл започна на 09.04.22
Бях няколко пъти вече на лекар и съм в 11.+4 Г.С
Правих секс точно деня преди да ми дойде и след като ми свърши няколко пъти ,дори и по време на овулация ,която е на 22-23 април…от голямо значение е да разбера дали е възможно да съм забременяла на 08.04 (ден преди цикъла ми) или след това е станало! Изключително важно е и ако някой може да ми помогне моля пишете !
Благодаря!
Здравей!
От датата на термина, определен с УЗ, вадиш 266-267 дни ... или, ако днес си 11+4г.с... това са 81 ден - 14 = 67 дни или преди 67 дни е много вероятно да е станало зачеване.
Но, имай предвид, че зачеването не е математика Simple Smile


Благодаря за информацията,а до колко  дни става горе долу зачеването?

# 40
  • София
  • Мнения: 35 950
Скрит текст:
Здравейте,бих искала да разбера по някакъв  начин кога съм заченала.
Последният ми цикъл започна на 09.04.22
Бях няколко пъти вече на лекар и съм в 11.+4 Г.С
Правих секс точно деня преди да ми дойде и след като ми свърши няколко пъти ,дори и по време на овулация ,която е на 22-23 април…от голямо значение е да разбера дали е възможно да съм забременяла на 08.04 (ден преди цикъла ми) или след това е станало! Изключително важно е и ако някой може да ми помогне моля пишете !
Благодаря!
Здравей!
От датата на термина, определен с УЗ, вадиш 266-267 дни ... или, ако днес си 11+4г.с... това са 81 ден - 14 = 67 дни или преди 67 дни е много вероятно да е станало зачеване.
Но, имай предвид, че зачеването не е математика Simple Smile

Благодаря за информацията,а до колко  дни става горе долу зачеването?
Не разбирам въпроса?!
О. е момента в който яйцеклетката се отделя от ДФ. Оплождането ѝ става до 24 часа, на теория.
Ако половият акт е бил напр.  3-4 дни преди О. , също има вероятност да стане зачеване.

Ето една картинка, която показва деня на О. и вероятността за зачеване преди нея и след нея

# 41
  • Мнения: 3 945
Здравейте,бих искала да разбера по някакъв  начин кога съм заченала.
Последният ми цикъл започна на 09.04.22
Бях няколко пъти вече на лекар и съм в 11.+4 Г.С
Правих секс точно деня преди да ми дойде и след като ми свърши няколко пъти ,дори и по време на овулация ,която е на 22-23 април…от голямо значение е да разбера дали е възможно да съм забременяла на 08.04 (ден преди цикъла ми) или след това е станало! Изключително важно е и ако някой може да ми помогне моля пишете !
Благодаря!
Не. Ако УЗ измервания са верни, било е около 23.04.

# 42
  • Мнения: 4
Здравейте,бих искала да разбера по някакъв  начин кога съм заченала.
Последният ми цикъл започна на 09.04.22
Бях няколко пъти вече на лекар и съм в 11.+4 Г.С
Правих секс точно деня преди да ми дойде и след като ми свърши няколко пъти ,дори и по време на овулация ,която е на 22-23 април…от голямо значение е да разбера дали е възможно да съм забременяла на 08.04 (ден преди цикъла ми) или след това е станало! Изключително важно е и ако някой може да ми помогне моля пишете !
Благодаря!
Не. Ако УЗ измервания са верни, било е около 23.04.


А ако на 08.04 съм правила секс и на другия ми ден е дошло и цикъла ми е 4,5 дни възможно ли е да съм забременяла след цикъла от акта на 08?

Извинявам се за глупавите въпроси ,но съм в много сложно положение и ми е много вачжо да разбера дали е възможно от 8 да е станало нещо или се е случило след актовете около овулацията! Докторите ми казаха ,че нямало как с точност да ми кажат ! Sad(((((

# 43
  • Мнения: 3 945
Не, ако беше станало около 8ми, бебето щеше да отговаря на 13+ г.с.

# 44
  • Мнения: 4
Не, ако беше станало около 8ми, бебето щеше да отговаря на 13+ г.с.

Добре ,благодаря…. Много се надявам да е така наистина

# 45
  • Мнения: 4
Последният ми цикъл беше на 04.12.2022 г. Последните месеци времето между циклите е между 29 и 34 дни. Правих тестове за овулация и на 21.04.22г отчете положителен. Опити правихме на 18,19 и 21с приятеля ми. На 26 имах нежелан контакт. Кога е възможно да съм забременяла

# 46
  • София
  • Мнения: 35 950
Последният ми цикъл беше на 04.12.2022 г. Последните месеци времето между циклите е между 29 и 34 дни. Правих тестове за овулация и на 21.04.22г отчете положителен. Опити правихме на 18,19 и 21с приятеля ми. На 26 имах нежелан контакт. Кога е възможно да съм забременяла
Ако теста за О. е бил само един положителен, то О. е настъпила  в периода: 21-22-23-най-късно на 24.04... след О., яйцеклетката е годна за оплождане до 24часа или до 25.04. С по-голяма вероятност е, зачеването да е станало от контакта с твоя приятел.
ПП. На тестовете за О. не може много да се разчита, особено ако си с ПКЯ.
Друг начин е от датата на раждането, да върнеш 267 дни - това е ориентир за деня на зачеването при нормална бременност, но също няма голяма гаранция.
Направи ДНК тест.

# 47
  • София
  • Мнения: 4 303

Няма как да бъде изчислен точно денят на зачеване.
Просто, защото организмът на жената е различен, неповторим и едно отминало вирусче, силна емоция или стрес биха могли да променят обичайната овулация.
По принцип овулацията е 14 дни преди началото на следващия цикъл. Тя е определящата, а не МЦ. При 28 дни овулацията се пада на 14тия ден. Обикновено. Но... точно, защото всеки организъм е индивидуален и всеки ден е различен може да има промяна. Тоест овулацията може да настъпи на 6тия ден след като  свърши менструацията, може и на 20тия. Обаче нека не забравяме, че яйчниците са 2 Simple Smile
След като на 21ви си имала положителен тест за овулация е почти невъзможно да си забременяла на 26-ти, понеже овулацията трае 24 часа, хайде малко повече, защото да речем на 21ви е отчело, ама яйцеклетката не е била напълно узряла и т.е. - да кажем 23ти, 24ти... Ама 26ти няма как.
И все  пак яйчниците са 2, макар че е един на милион веднага след овулация да настъпи нова.
,

# 48
  • Мнения: 4
Наравих 4 теста за овулация от 18 ,19 и 20 бяха отрицателни. На 21 положителен. Най-много ме притеснява, че последния ултразвук показа,че бебето е със седмица по-малко от изчисленото по цикъл. За термина ми казаха 10.09.2023. ДНК теста трябва да излезе тази седмица.

# 49
  • София
  • Мнения: 35 950
Наравих 4 теста за овулация от 18 ,19 и 20 бяха отрицателни. На 21 положителен. Най-много ме притеснява, че последния ултразвук показа,че бебето е със седмица по-малко от изчисленото по цикъл. За термина ми казаха 10.09.2023. ДНК теста трябва да излезе тази седмица.
Говори с лекаря, сподели опасенията си - има си и лекарска тайна, може да го попиташ всичко, което искаш.
По-вярно е това, което показва УЗ... сравнено с тестовете за О.

# 50
  • Мнения: 4
Благодаря.Днес получих резултата.Приятелят ми е бащата.Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 4 303
Е, че то беше ясно, другото беше почти невъзможно. Следващия път поне използвайте предпазни средства, че такива неща може да "пипнете"... Здраво бебче на финала!

# 52
  • София
  • Мнения: 35 950

След като на 21ви си имала положителен тест за овулация е почти невъзможно да си забременяла на 26-ти, понеже овулацията трае 24 часа, хайде малко повече, защото да речем на 21ви е отчело, ама яйцеклетката не е била напълно узряла и т.е. - да кажем 23ти, 24ти... Ама 26ти няма как.
,
Има и още как .... и мога да обясня Simple Smile
Ако тестът за О. е положителен на 21, но е засечен при понижаване на кривата, т.е. повече към 22 и ако момичето е с ПКЯ, което предполага по-голяма база(основа) на самата крива - от там има още няколко часа.(става 23)
Нормално О. настъпва до 48 часа след пика на О. или на положителния тест за О. - добавяме още 72 часа, като изключение и става 26... яйцеклетката е годна за оплождане до 24 часа след О., а по принцип тя си е годна за оплождане още преди О. ( когато фоликула е с размер 17-18мм, предио самата О.)
Или този фертилен прозорец  може да стане и по-голям. Simple Smile Увеличих до 72 часа, но ако върна до 48ч. най-спокойно се вмества и в него .
Вашето твърдение че яйцеклетката на 21 ден не е била узряла, часове преди О. не е вярна - нали при инвитро, чрез пункция се вадят яйцеклетки точно тогава, преди ЛХ да се повиши ... то и това мога да обясня, защо е така, но е друга тема.
То хубаво да коментираме и да изказваме предположение, но е добре да сме поне малко наясно с физиологията на човек... иначе всичко друго може да си го наричаме чудо ( когато нямаме отговори и не знаем как точно се е случило).
Не искам, това мое мнение да се приема като заяждане - това е просто едно, по-различно мнение и опит да се обясни, че има и друга гледна точка, подкрепена с доказателства ( научни, от медицината... каквито може да прочетете в много учебници по медицина)

# 53
  • Мнения: 4
Нежелан контакт означава ,че не е било по мое желание ,а насила!

# 54
  • София
  • Мнения: 4 303
Нежелан контакт означава ,че не е било по мое желание ,а насила!

Извинявайте!
Надвам се, , че сте подали жалба.
Успех!

# 55
  • Мнения: 12
Направих си тест беше отрицателно последната менструация беше на 10.01 а овулацията беше на 24.01 кога да направя тест

# 56
  • София
  • Мнения: 35 950
Направих си тест беше отрицателно последната менструация беше на 10.01 а овулацията беше на 24.01 кога да направя тест
24.01 + 15/16 дни ...най-рано

Общи условия

Активация на акаунт