Изчисляване дата на зачеване

  • 36 785
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4
Последният ми цикъл беше на 04.12.2022 г. Последните месеци времето между циклите е между 29 и 34 дни. Правих тестове за овулация и на 21.04.22г отчете положителен. Опити правихме на 18,19 и 21с приятеля ми. На 26 имах нежелан контакт. Кога е възможно да съм забременяла

# 46
  • София
  • Мнения: 35 950
Последният ми цикъл беше на 04.12.2022 г. Последните месеци времето между циклите е между 29 и 34 дни. Правих тестове за овулация и на 21.04.22г отчете положителен. Опити правихме на 18,19 и 21с приятеля ми. На 26 имах нежелан контакт. Кога е възможно да съм забременяла
Ако теста за О. е бил само един положителен, то О. е настъпила  в периода: 21-22-23-най-късно на 24.04... след О., яйцеклетката е годна за оплождане до 24часа или до 25.04. С по-голяма вероятност е, зачеването да е станало от контакта с твоя приятел.
ПП. На тестовете за О. не може много да се разчита, особено ако си с ПКЯ.
Друг начин е от датата на раждането, да върнеш 267 дни - това е ориентир за деня на зачеването при нормална бременност, но също няма голяма гаранция.
Направи ДНК тест.

# 47
  • София
  • Мнения: 4 301

Няма как да бъде изчислен точно денят на зачеване.
Просто, защото организмът на жената е различен, неповторим и едно отминало вирусче, силна емоция или стрес биха могли да променят обичайната овулация.
По принцип овулацията е 14 дни преди началото на следващия цикъл. Тя е определящата, а не МЦ. При 28 дни овулацията се пада на 14тия ден. Обикновено. Но... точно, защото всеки организъм е индивидуален и всеки ден е различен може да има промяна. Тоест овулацията може да настъпи на 6тия ден след като  свърши менструацията, може и на 20тия. Обаче нека не забравяме, че яйчниците са 2 Simple Smile
След като на 21ви си имала положителен тест за овулация е почти невъзможно да си забременяла на 26-ти, понеже овулацията трае 24 часа, хайде малко повече, защото да речем на 21ви е отчело, ама яйцеклетката не е била напълно узряла и т.е. - да кажем 23ти, 24ти... Ама 26ти няма как.
И все  пак яйчниците са 2, макар че е един на милион веднага след овулация да настъпи нова.
,

# 48
  • Мнения: 4
Наравих 4 теста за овулация от 18 ,19 и 20 бяха отрицателни. На 21 положителен. Най-много ме притеснява, че последния ултразвук показа,че бебето е със седмица по-малко от изчисленото по цикъл. За термина ми казаха 10.09.2023. ДНК теста трябва да излезе тази седмица.

# 49
  • София
  • Мнения: 35 950
Наравих 4 теста за овулация от 18 ,19 и 20 бяха отрицателни. На 21 положителен. Най-много ме притеснява, че последния ултразвук показа,че бебето е със седмица по-малко от изчисленото по цикъл. За термина ми казаха 10.09.2023. ДНК теста трябва да излезе тази седмица.
Говори с лекаря, сподели опасенията си - има си и лекарска тайна, може да го попиташ всичко, което искаш.
По-вярно е това, което показва УЗ... сравнено с тестовете за О.

# 50
  • Мнения: 4
Благодаря.Днес получих резултата.Приятелят ми е бащата.Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 4 301
Е, че то беше ясно, другото беше почти невъзможно. Следващия път поне използвайте предпазни средства, че такива неща може да "пипнете"... Здраво бебче на финала!

# 52
  • София
  • Мнения: 35 950

След като на 21ви си имала положителен тест за овулация е почти невъзможно да си забременяла на 26-ти, понеже овулацията трае 24 часа, хайде малко повече, защото да речем на 21ви е отчело, ама яйцеклетката не е била напълно узряла и т.е. - да кажем 23ти, 24ти... Ама 26ти няма как.
,
Има и още как .... и мога да обясня Simple Smile
Ако тестът за О. е положителен на 21, но е засечен при понижаване на кривата, т.е. повече към 22 и ако момичето е с ПКЯ, което предполага по-голяма база(основа) на самата крива - от там има още няколко часа.(става 23)
Нормално О. настъпва до 48 часа след пика на О. или на положителния тест за О. - добавяме още 72 часа, като изключение и става 26... яйцеклетката е годна за оплождане до 24 часа след О., а по принцип тя си е годна за оплождане още преди О. ( когато фоликула е с размер 17-18мм, предио самата О.)
Или този фертилен прозорец  може да стане и по-голям. Simple Smile Увеличих до 72 часа, но ако върна до 48ч. най-спокойно се вмества и в него .
Вашето твърдение че яйцеклетката на 21 ден не е била узряла, часове преди О. не е вярна - нали при инвитро, чрез пункция се вадят яйцеклетки точно тогава, преди ЛХ да се повиши ... то и това мога да обясня, защо е така, но е друга тема.
То хубаво да коментираме и да изказваме предположение, но е добре да сме поне малко наясно с физиологията на човек... иначе всичко друго може да си го наричаме чудо ( когато нямаме отговори и не знаем как точно се е случило).
Не искам, това мое мнение да се приема като заяждане - това е просто едно, по-различно мнение и опит да се обясни, че има и друга гледна точка, подкрепена с доказателства ( научни, от медицината... каквито може да прочетете в много учебници по медицина)

# 53
  • Мнения: 4
Нежелан контакт означава ,че не е било по мое желание ,а насила!

# 54
  • София
  • Мнения: 4 301
Нежелан контакт означава ,че не е било по мое желание ,а насила!

Извинявайте!
Надвам се, , че сте подали жалба.
Успех!

# 55
  • Мнения: 12
Направих си тест беше отрицателно последната менструация беше на 10.01 а овулацията беше на 24.01 кога да направя тест

# 56
  • София
  • Мнения: 35 950
Направих си тест беше отрицателно последната менструация беше на 10.01 а овулацията беше на 24.01 кога да направя тест
24.01 + 15/16 дни ...най-рано

Общи условия

Активация на акаунт