На море в Гърция 2015 - VI

  • 70 947
  • 750
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 436
Здравейте и от мен!
И аз се нареждам за впечатления за о.Евия...
Обмислям да посетим Гърция към средата на Септемви, но още се колебая дали Кефалония или о. Евия?  newsm78
А скоро трябва да избера за да направя някакви резервации...  Hug

# 31
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Привет и от мен! Продължавам да следя темата, а надявам се след месец и аз да мога да се включа с позитивни отзиви от почивката си в Гърция.
И да не е просто запис - кои други сайтове освен Booking ползвате за резервации в Гърция?

# 32
  • Мнения: 11 289
Избирам дестинация, търся хотели в/около нея чрез гугъл сърч, пиша или им звъня на координатите, оставени в сайтовете.

Има и общински/островни/на туристическите организации директории - примерно за Амулиани, Скиатос и т.н. огромна част от настаняванията на острова са събрани в общ домейн. За Халкидики също, има поне 3 такива посочени сайта на 1-ва страница. Както и за много от другите места де.

# 33
  • Мнения: 1 685
Кайлис, някъде по шубраците ли се катери да го снимаш? Много хубава снимка!
Не съм се катерила по шубраците, но мъжът ми спираше когато и където му кажа Simple Smile

# 34
  • Мнения: X
Кайлис, някъде по шубраците ли се катери да го снимаш? Много хубава снимка!
Не съм се катерила по шубраците, но мъжът ми спираше когато и където му кажа Simple Smile

Смелчага и е послушен.   bouquet Моят отказа и спря на завоя с уширението за кофите за боклук от където пък гледката беше с един кабел пред обектива. Но Петани си е Петани. В моите очи конкурира Миртос.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 3 970
Лекси, къде да Евиа отседнахте? До там само по суша ли стигнахте?



до Евия
има 3  ферибота и мост
като време и пари са абсолютно равностойни откъм БГ според зависи къде отсядате.Откъм Атина е различно - кое ви трябва?

# 36
  • Мнения: 20
Здравейте, резервирала съм в един хотел близо до Калитея, Халкидики, може ли да ми препоръчате хубави плажове на Касандра или нещо друго интересно, опитах да пусна търсачката, попрочетох и нещо назад в темите, но не успях да открия много информация  Peace

Вчера се прибрахме от там. Тръгвате към Ханиоти и търсите в ляво табела бийч бар Молос. Там са два бийч бара. Препоръчвам ти White bar ,който е много по -спокоен и има много простор между шезлонгите. Другия ,който посетихме е на около 15 км. плажа пред Крузо вилидж в същата посока. Там има горичка на плажа и е по -екзотично.

# 37
  • Мнения: 95
Здравейте, днес резервирахме апартамент в Biscoutsis apartments & studios Кавос, Корфу. Може ли някои да ми каже хубави ресторанти в района, защото сме без храна.

# 38
  • Мнения: 4 014
Благодаря за темата, Параходова!

Изпуснах те, исках да ти кажа, да сложиш на 1-ва страница някой сайт, който дава прогноза за вятъра, защото си има места и острови, за които е важно това да се следи. Аз този съм намерила, ако откриеш по-добър, сложи него http://forecast.uoa.gr/

# 39
  • София
  • Мнения: 760
И аз съм от тези с предстоящо пътуване към Евия. Имаме резервация, това което ме интересува са възможностите за 2-3 дни да отскочим до Скопелос и Скиатос. В предната тема мисля някой беше пропоръчал хотел на един от двата острова, но не успявам да го открия. Моля тези, които са пътували към островите за конкретни съвети: от къде е по - удобно/кратко/евтино достигането им - от Волос или Кими. Съвет да оставим ли колата (Волос), тъй като доста качва цената на ферито, по - изгодно ли е да се вземе кола на място или можем и без. Изобщо всякаква практическа информация ще ми е от полза.

# 40
  • София
  • Мнения: 6 606
Подпалихте ми фитилите с тази Евия. И една колежка тук ми разказва хубости.  Crazy

# 41
  • Мнения: 4 275
Водата наистина е много топла... Crazy В момента сме на плаж Портокали. Водата е супер, но плажната ивица е доста тясна. Едвам си намерихме местенце и то горе в гората. Иначе видяхме една малка красива медузка, но бях без фотоапарата. Надявам се след малко да видя пак подобна, въпреки че изпитвам ужас от медузи  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 11 289
Мегислава,
от Пефки на Евия има целодневен круиз до Скиатос. Без коли, разбира се. Пост с подробности

Цените за ферибот с кола са доста високи - около 250е отиване и връщане за кола и двама души Волос-Скиатос (това са на Хеленик, на Анес са незначително по-ниски). За само пътник е около 25 евро в посока, съжалявам, че не цитирам съвсем точно, но могат да се проверят в интернет. Във Волос паркингът на пристанището е платен и не е особено евтин, както и централните улици около морето са синя зона. Ако решите да оставите колата, ще трябва да е някъде по-навътре в града.

От Кими има ферибот само до Алонисос и Скопелос, т.е. решите ли да се прехвърлите на Скиатос, трябва оттам да гоните другата линия през Волос, за да се приберете.

# 43
  • София
  • Мнения: 760
Този вариант от Пефки ми беше убягнал. Благодаря, че ме "отвори", Параход.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 262
Мегислава, по принцип имаше и рекламки за круиз еднодневен пак от Пефки до трите острова - Скиатос, Скопелос и Алонисос, но не можах да се свържа с компанията, която го предлага и не съм сигурна точно кога го предлагат. Но и ще бъде доста по-натоварващ според мен. Не съм сигурна дали си струва упражнението. Ние правихме този от Пефки до Скиатос и сме доволни, достатъчно ми беше.

Общи условия

Активация на акаунт