На море в Гърция 2015 - VI

  • 70 948
  • 750
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 207
Малко включване от Евия Simple Smile Започва все повече да ми харесва. Макар и да има доста местни (чужденци не срещнахме днес), островът изглежда доста див. Нашата част е планинска, ветровита, но красива. В селцето сякаш времето е спряло. Вечер всички са покрай пристанището. Някак ми е ретро, спокойно.. Сутринта видяхме няколко близки плажа (благодаря за координатите) - пътищата са стръмни, лично мен ме е страх да карам. Ударихме и дънцето на колата на няколко пъти.  хубави плажове, но имаше доста хора и вятър (неделя е) и решихме да минем от др. страна на острова (30 мин). Там е равно, има друг чар, голям избор на плажчета. Яд ме е, че съм взела не този кабел, който трябва за апарата. мислех да показвам по нещичко... Понеже основно гледаме с маски, останахме приятно изненадани- има рибоци, които са по-неплашливи от тези в ситония и разни др. твари - видяхме морско конче и сепия .Дали действително е сепия (пуска мастило, мекотело е, колкото детско стъпало, плува като се свива и разпуска) https://www.facebook.com/photo

.php?fbid=10207431988547998&set=a.2254784939216.135053.1536095854&type=1&theater

Ще следя всичко за Евия пътуваме през септември и сме в западната част.Не можах да се ориентирам Вие в коя част но острова сте отседнали?

# 16
  • София
  • Мнения: 12 374
Параход, благодаря за темата!

Запис от ферибота. Бясна съм на Хеленик, бясна.

# 17
  • Мнения: 198
Параход, снимките са чудесни!   bouquet

# 18
  • Мнения: 18 744
Благодаря за темата bouquet

Много се радвам като засека любители на шнорхелинга и гмуркането. Обожавам подводния свят, за съжаление не навсякъде красотата отгоре кореспондира с морския живот отдолу. Ако някой е бил на място, където определено си заслужава да се мъкнат шнорхел, маска и плавници, ще съм много благодарна ако сподели.  Засега фаворит са ми дивите плажчета на южна Ситония и Факистра на Пелион.

# 19
  • софия
  • Мнения: 9 590
Факистра може и да ме огрее  Whistling Whistling

# 20
  • Мнения: X
Параход   bouquet

Тази година поприключихме с Гърция. Но пък изкарахме 16 незабравими дни на Йонийско море. Може би само около 22 септември ще се спуснем за малко.

# 21
  • София
  • Мнения: 783
Параход, благодаря за новата тема   bouquet

На мен тази година Гърция ми липсва, но какъв план имам за догодина  Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 660
Параход,благодаря за новата тема Simple Smile)) Следя ви от Турция ,а дъщеря ми само повтаря как и липсва Гърция,тук не и харесва,имало много монахини 😜

# 23
  • Мнения: 904
Параход, и от мен благодаря за новата тема, че предишните все ги уцелвам между 5-та и 10 -та страница.
С много хубави снимки си оформила началната страница и чудесно ме акордираха за предстоящото ни гръцко море.  Simple Smile
На теб и всички четящи хубаво лято от мен!

# 24
  • Мнения: 1 685
Благодаря за новата тема и аз!
Параход   bouquet
Все по сериозно обмислям следващото голямо пътуване до Гърция да е до някой от Цикладите...Милос, Парос. Обаче и Закинтос и Корфу звучат чудесно. Whistling Но имам доста време и ще и следя за информация. Иначе, ако тази година пак ме огрее Гръцко ще е за малко и близо до границата.
Да не е просто запис -
Petani beach, Kefalonia by , on Flickr

# 25
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
Здравейте, резервирала съм в един хотел близо до Калитея, Халкидики, може ли да ми препоръчате хубави плажове на Касандра или нещо друго интересно, опитах да пусна търсачката, попрочетох и нещо назад в темите, но не успях да открия много информация  Peace

# 26
  • софия
  • Мнения: 9 590
Кайлис, някъде по шубраците ли се катери да го снимаш? Много хубава снимка!

# 27
  • Мнения: 45
      Имаше въпрос за плажове до Керамоти. О-в Тасос е само на 30 минути с ферибот и там вече избора е доста голям. Най-близкият хубав е Макриамос според мен и последно се пращаше 3 евро вход на човек. За 40-50 минути максимум сте на плажа от Керамоти.

# 28
  • Мнения: 5 114
Лекси, къде да Евиа отседнахте? До там само по суша ли стигнахте?

# 29
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 282
Благодаря за темата, Параход!

Ние изкарахме една тридневна лежерна почивка в Каливес Полигирос.
Нямаше много хора, спокойно, основно руснаци с дребосъци и възрастни гърци имаше. Морето - толкова топла вода не бях виждала досега, имах чувството, че е с телесна температура Crazy На влизане в морето има около 2 м камъчета и после пясък. Обаче през всичките дни следобяд морето носеше и изкарваше на брега водорасли (тревообразни) и разни други боклучета. След 6 се изчистваше.

Добре, че спахме в Кулата на отиване. Сутринта в петък митничарят ни пита от къде сме минали, че пътя е затворен. На връщане - по магистралата. В неделя надвечер имаше мантинела навсякъде, монтираха оградите отстрани и маркировката беше боядисана почти до моста на разклона за Петрич. На две места вземаха проби от асфалта, иначе техника по платното нямаше.

С интерес чета пресните отзиви за Евия, че нашето море е в началото на септември там Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт