Юлски бебета - тема 33

  • 56 237
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 11 747
Скарлет, той ви е псувал, защото друго не може да направи. Най- вероятно е псувал и наемателите, дано си вземат бележка. Не е толкова трудно да се спазва реда.

# 676
  • София
  • Мнения: 1 483
Gemavar, знам, но знам, че аз не бих се примирила с такъв шум. На нас има ненормален 65+ годишен асоциален дебил, който не е агресивен, вярно, но е луд и не е ясно какво- как. Преди няма и месец ме събуди с чукане- предполагам, че му се е приискало да си кове пирони или да си направи ремонт точно в 1.30 през нощта. Събуди ме и спря. Тъкмо се унасях и започна отново, този път и мъжът ми се събуди. Аз не издържах, взех един чук от нашите инструменти и по пижама се качих по стълбите, застанах пред вратата и удрях с чука известно време. Мъжът ми ми каза, че съм изглеждала като от някой хорър- рошава, бясна, по пижама и с чук в ръка посред нощ. С този съсед не бих викала полиция, защото той няма никога да им отвори, но знам, че ще се нас..е от страх, ако го уплашим . Периодично се случва да се разправяме, уви.
Не е приятно да те псуват и плашат, но това не означава да си мълчим и да си страдаме тихо. Поне аз не мога така, ако ще една срещу всички да съм. Аз не преча на съседите и не искам те на мен да пречат. И като не става с молби и мили думи, то остава полицията като начин за справяне. Знам само, че с мълчание и липса на действия не става.

# 677
  • Мнения: 11 747
По този повод се сещам как на деня на Варна (15 август) бях събудена от нечовешки гърмежи, чак прозорците трепереха и алармите на колите се включваха в 00.00 часа и това продължи до 00.20ч. Двадесет минути все едно си на фронтовата линия. И не бяха пияни студенти, луди старци или мутри- парвенюта. Не. Беше кметът, който освен това ще спечели и следващите избори, защото хората си го харесват. Както и грачещия фонтан от ранна утрин до късна вечер (след 23ч.), добре, че поне той не се чува у нас, защото у много други хора се чува. Извинете, че не се стърпях да си кажа болката, знам, че темата не е затова и е досадно. Обаче какво очаквате от обикновени хорица, когато необикновените им управници сами нарушават правилата. Даже не става дума за правила, то няма логика да разтресеш жилищен район посред нощ, щото чудо невиждано, празник голям, никой няма да спи.

# 678
  • Мнения: 726
Терп, нямах предвид, че трябва да си мълчат или Скарлет да не си търсят правата, а че останалите явно са овчедушни и си кютат и се местят по стаите, наместо да му се изрепчат и те.

# 679
  • София
  • Мнения: 1 483
Да, да, аз те разбрах, но си споделях моите свръхемоции. Просто нещата не се получат с наведена главица.

Пина, безобразно е поведението на кмета ви. Ми от кавъв зор, да му се не види?!

# 680
  • Мнения: 4 708
Имаме домоуправител, написал им е предупредително писмо, това е първата стъпка, но незнайно защо не са му отворили и не могъл да го връчи. Каза ако не помогне, трябвало все пак някой собственик на апартамент да потвърди и стане свидетел. Не ставало с протокола от полицията, а защо това не знам.
Терп ето затова, защото не си трайкаме сме на това дередже  Laughing ако не стане с добро /демек с полицията/ ще търсим други начини, но това от 12 на обяд до 1-2 през нощта не мога да го издържа.
Сега пък ММ ме ядоса, ами ако искаме, да се преместим в детската, викам абе ти ремонтира ли я, ами не, аз в мухъла няма да спя, да вземем да си навлечем здравословни проблеми, заради някакви си идиоти. Щото нали ни наводни детската комшията над нас, и вече 7 месеца не може да я ремонтираме, че все го лъжат, че другият месец ще си покрият терасата. Уж последно било за този или другият месец.  #Cussing out

# 681
  • Варна
  • Мнения: 368
Момичета, да ви питам, че хич не съм наясно с тия болести и изследвания и резултати и т.н.
Пуснахме му на Елин едно ЦРП и резултата е 14,2. Това означва ли, че има бактериална инфекция, която задължително трябва да  се лекува с антибиотик?  newsm78 Преди 2 седмици пи 10дни 2 различни антибиотика. Хич не ми се ще пак да пие, но имам чувството, че е някакво дежа вю. Пак от сряда температури стигащи до 39,5С.  #Crazy

# 682
  • Мнения: 11 747
Колева, аз нищо не разбирам от тези неща и не мога да коментирам. Жалко, че не се е появил някой по- запознат, може да гугълнеш резултата и да видиш какво ще ти излезе.

Преди време бях давала линк към много любима сентенция на възгледите на Януш Корчак, които ми се иска да си препорчитам всеки месец, за да не забравям и ми се струва, че тепърва все повече ще ми трябват:

http://www.manager.bg/%D0%BD%D0%B0%D1%83%D0%BA%D0%B0-%D0%B8-%D0% … D1%87%D0%B0%D0%BA

Но днес открих и този реферат върху неговите педагогически практики и с голям кеф го прочетох. Аз четох целия, но ако нямате време, а все пак имате желание - същността започва на 6-та страница:

http://www.referati.org/qnush-korchak/62366/        (допълнете  реф  (на латиница с малки букви) след наклонената черта и ще се отвори, не зная защо не излиза линка.

Даже му търсих книгата с двете най- известни педагогически произведения, но я няма по книжарниците, от нета може да се поръча. В момента не мога, но по- натам май ще си я купя, защото ужасно много ми допадна и ми се чете още. Все едно ми е чел мислите.

# 683
  • Мнения: 726
Роси, нищо не разбирам. За съжаление Дени стана спец в тази област - питай я във ФБ групата, че тя тук май не влиза много често...

Като сме почнали с цитатите, аз сега попаднах във ФБ на едно стихотворение, което ме "блъсна" много силно за пореден път. Мисля, че е подходящо и за горе обсъжданата тема:
Скрит текст:

# 684
  • Мнения: 4 708
Мадлен, много добре написано и много вярно за съжаление  Sad
Роси нищо не разбирам и аз Confused

# 685
  • Мнения: 86
Здравейте,

момчетата са почти на 2 години и 4 месеца. Единия е 90см, другия 92см, тежат по 13кг.

Направиха 1 година на ясла. Толкова никога не сме боледвали с мъжа ми /и децата/, но поизградиха имунитет. Сега от 1 септември си ходят. В началото плакаха и лошото с боледуването беше, че дълго време не успяваха да свикнат. 2-3 дни на ясла, 2 седмци болни и после пак до обяд, пак болни и така доста месеци. Давам ехинацея, Умкалор или инфлуцид + витамини. Сравнително бързо свикнаха да не плачат и да играят с децата, а сега се сърдят като ги взимаме, че разваляме играта. Харесва им.

Между дргото с месеци не спяха в началото, плакали и не спяли, занесох им по една плюшена играчка, която ми казаха, че понякога и сега взимат за спане там. От известно време казват, че спят много добре, то им личи - после не са кисели.

Много разбират, но не говорят много. Кола, бебе, бира, вино, риба, дай, вода, айде, опа, и роднинските "подвиквания". Животните ги имитират, но много по бебешки ги назовават. Предполагам скоро ще обогатят речника, всеки ден ръсят по нещо ново и вече не им е интересно да си говорят на разбираем само за тях език.

Лошото е, че не спяхме да свалим памперса. Сутрин пишкат на гърне, в яслата също, но не казват и не търсят гърнето като са с памперс.

Simple Smile

Последна редакция: пт, 18 сеп 2015, 20:18 от M-tina

# 686
  • Мнения: 1 350
Здравейте и от мен.Не съм писала известно време ,защото като баткото е на ДГ,,аз съм на работа с Тони и някак си влизам в коловоза и нямам много време,не се организирам...Тези дни ми е много нервно,не разбирам защо... Като са заедно двамата винаги единият плаче Sad Все се карат ,все нещо има ,все  не могат да разделят нещо ...ужасно е Sad Чувствам се страшно неуверена ,сякаш не се справям.Аз също съм виновна ,знам ...снощи след разходката ги водих в магазина ,че имах малко работа.До половин час ако е - слушат ,играят си ...Но снощи какво стана не знам - крясъци ,викове,дърпат се ,бутат се ...и накрая Петьо каза ,че мрази Тони  ooooh! Право в сърцето ме прободе.Ужасно ми е на душата ....защо така се получава.В един момент са любящи братчета ,гушкат се и си играят.А в следващия - изстреля това  Sad Сякаш съм се провалила,така се чувствам.
КАто се сетя ,че има 4 почивни дни и лошо ми става.

# 687
  • Мнения: 11 747
Е, той не го мрази наистина. Просто му се е ядосал. Или се е ядосал на теб.

# 688
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Данче, Марти пък днес го ядоса Маги и той ми вика:"Ето за това ти казах, че не искам още едно бебе..."  Laughing На мен ми стана смешно  Simple Smile Малки са още и не знаят същинското значение на тези изрази и думи. А колко пъти ми е казвал, че съм лоша майка Simple Smile Но явно това е начина да каже, че не е станало неговото. Иначе и при нас е така - като са двамата постоянно се дрънкат за нещо, но няма как да е другояче на тази възраст и с тази разлика в годините.

# 689
  • varna
  • Мнения: 871
Ох, а Ема пък вече бойкотира следобедния сън, до 3 и кусур не иска да спи, а после ми залязва в 7, ужасен ужас. Сега се чудя дали да почна да я будя по-рано или да й намеря някакво изморително занимание, че така хич не става.
Иначе нашите само веднъж са ходили без мен като дете, когато сестра ми още беше бебе, направиха околосветско с кораб и тогава много им се сърдих си спомням, но сега ги разбирам хората. Аз сама ходя по сбирки на Пежо Клуба, ако ММ не е в отпуска, защото са му измислили дежурства уикендите и нямаме мърдане.

Общи условия

Активация на акаунт