Момчета с дълги коси

  • 19 487
  • 122
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 11 920
  Късите коси на момчетата не са открай време. Мисля, че в по-северните географски ширини до края на 19 век са приети и нормални.  В нашата страна с това горещо лято е по-скоро трудно за потдържане за момче, което би следвало да се движи по-интензивно, ако се изпотява.Иначе късата коса си е остатък тук от едни норми въведени преди години.

# 16
  • Мнения: 11 926
Мисля,че е време на авторката да си роди едно момиченце.. Wink Wink Wink Wink Wink Wink
 Mr. Green


....или да почака да се порадва на внучка  hahaha

# 17
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Много харесвам момчета/мъже с дълги коси.
Не разбирам каква е дилемата? Какво те интерсува мнението на околните. Синът ми беше с дълга коса откак се е родил, та до тази година. На 15 г. сам реши и се подстрига късо. Непознати хора са го мислели за момиче, да. Чак до 13-годишен. Но той е светъл със сини очи и нежни черти. В ДГ и училище не е имал проблеми. То и какви проблеми да има  Thinking

# 18
  • Мнения: 11 926
Но той е светъл със сини очи и нежни черти.

И моят е такъв,но с кафяви очи. Руса коса, светли мигли и вежди,нежни черти.
На 3-4г. с къса коса и сини дрехи се е случвало да ме питат момче ли е или момиче.





# 19
  • София
  • Мнения: 17 300
Светкавица, някъде преди 2 години, 13-годишен, синът ми реши, че ще си пуска дълга коса. Аз го приех много зле  Mr. Green и доста разпалено спорихме и се разправяхме. Е, сега е с дълга коса  Laughing
Неговата обаче е много дебела, черна, къдрава коса и докато реално 'падне' към раменете, както е сега, бяха 2 ужасни години (заради къдриците върви по-бавно дължината) - просто стърчеше навсякъде като кошница, едвам го издържах. Сега вече има доста симпатичен вид  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 818
Няма опция "да, въпреки, че синът ми не е дългокос (но не бих го спряла, ако пожелае да си пусне коса)". След една определена възраст трябва максимално да се дава свобода на тема външен вид. Единственото нещо, което бих възпряла, е нещо, което не може да се поправи (например татуировка, която след време може да не харесва повече, или флеш над 1 см), а дългата коса не е от този тип.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Синът ми е бил с дълга коса за кратко. В момента, ако поиска отново, не бих го спряла.
Самата аз много харесвам мъже с по-дълга коса.

Не съм гласувала, защото не ме устройват опциите. Отговорът ми е:"Да, ако синът ми го иска".

# 22
  • Мнения: 2 596
Живеем в достатъчно затворено общество момчетата с дълги коси да понасят критични погледи, както и момичетата с къси/ мъжки прически.  Whistling  За подигравки и т.н. ще ги има, но не мисля, че ще са толкова интензивни все пак момчето е голямо, смятам, че ще се справи с тях. А и когато му свикнат на вида няма да им прави толкова впечатление  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 851
Нека сам си прецени, не мама да решава до пълнолетие. Днес не е съвсем въпрос на мода, по- скоро на култура, с какви дрехи ще се облича и с каква прическа ще ходи. Съответно с каква компания дружи. Тепърва ще има да се осъзнава.

# 24
  • Мнения: 11 926
Нека сам си прецени, не мама да решава до пълнолетие. Днес не е съвсем въпрос на мода, по- скоро на култура, с какви дрехи ще се облича и с каква прическа ще ходи. Съответно с каква компания дружи. Тепърва ще има да се осъзнава.

Няма мнение по въпроса, а и е далече от пълнолетие Peace

# 25
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Майко, между другото, да те питам авиациЯта какво мисли по въпроса?

Струва ми се, на благоверния не му е сведено до знанието идеята Wink.

# 26
  • Мнения: 11 926
Майко, между другото, да те питам авиациЯта какво мисли по въпроса?

Струва ми се, на благоверния не му е сведено до знанието идеята Wink.

Тъй,тъй....никак даже Joy

# 27
  • Мнения: 375
Не виждам проблем да пробваш дали ще му отива и дали ще прояви мнение - харесва ли му или не. Лично съм пробвала да пускам коса на моя син (той е малък - на 4), но е с къдрава коса и не издържам до момента докато израсте, защото започва да мяза на ......... Харесвам момчета с дълга коса стига да е измита и поддържана, а не просто мазни спуснати косми до кръста, а това е доста често срещано явление. Имам младеж (13годишен) - съсед, който беше с дълга коса и е нежен - много добре му стоеше на детето. Сега се подстрига и не мога да го възприема така, но наистина видимо полагаше грижи и изглеждаше чудесно.
И все пак мисля, че е редно да го питаш или поне да се пробвате на фотошоп да види как би изглеждал с по - дълга коса.

# 28
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Прочетох само първа страница.

Не на всеки стои добре дълга коса. Не на всеки и къса. Най-красивите лица /и черепи/ могат да си позволят всичко. Това естетски.

Иначе не бих се на дълга коса, но не я харесвам. Едно активно момче трябва самО много да иска за да изтърпи неудобствата на дългата коса - топлина и тежест. Ако много иска, да пробва. Само ще реши колко дълга.

И за момче, и за момиче, няма да настоявеам за дължина или прическа. Не и след 3-5 годишна възраст.

# 29
  • DE
  • Мнения: 9 068
Детето трябва само да реши.
Сина ми е на 10 и досега съм го оставяла с по-дългичка коса. Отива му. Но от 1-2 години настоява да го подстригвам по-често, защото го е страх да не му се смеят, че прилича на момиче. Синеок, русокос, с дълги мигли, нежен.
Живея в чужбина и ми прави впечатление, че доста момчета веят дълги коси. Но в Бългрия обществото е доста закостеняло, особено по малки градове и села и не се знае да започнат да му се присмиват.

Общи условия

Активация на акаунт