Момчета с дълги коси

  • 19 512
  • 122
  •   1
Отговори
# 30
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Щом детето няма претенции към момента - пробвайте ... Той сам ще си каже след месец-два как се чувства ...
Нямам момче ... ММ се пострига късо някъде към 5-6 годишнина на най-голямата щерка. След това отново си пусна дълга коса, но пак се подстрига заради спецификата на работата му ... Харесвам дългокоси мъже Simple Smile

# 31
  • Мнения: 11 967
Аз принципно не харесвам мъже с дълги коси.Дори обратното- харесвам с много, много къси или дори с никакви. В момента детето е с първи номер,ако така се казваше.

Но по-любопитно ми беше как се възприема от околните момчешката дълга коса.

Веднъж на един семинар се случи на закуска един дядо да седне на моята маса . Беше с плешиво теме и с дъълга опашка.Ами,грозна работа.

Но както писах, това лято виждам момчета с дълги коси на възраст ,най-много 12 год, тези които видях изглеждаха чудесно и си казах "Защо не".
Жалко, че не се сетих в началото на ваканцията, но пък много топло.Виждала съм деца на опашка и с фибичка/ момчета/, това вече и на мен ми идва в повече.

# 32
  • Русе
  • Мнения: 11 924
  Все по-често срещам по площадките момченца с дълги коси. Според мен вече не е толкова необичайно и не привлича вниманието. Познатите деца, които познавах с дълги коси, поискаха да се подстрижан някъде около 12 годишни, както и моето дете. Сега косата му пак е сравнително дълга обаче и по принцип му се ще да си я пусне пак по-дълга. За тренировките я връзваше на една опашка или докато беше недостатъчно дълга, връзваше само горната част отзад, както Максим Ставийски преди време.
   Доста популярни футболисти има с дълги коси, а момчетата си падат по такива идоли, така че вече не е толкова непопулярно, дори за по консервативно възпитани.
 

# 33
  • Мнения: X
 И аз не харесвам (вече) мъже с дълги коси. Дългата коса ми е до време, все пак косъма изтънява, окапва и колкото и да им се иска на някои хора да останат момчета, гледката не е приятна.
 Обаче момчетата не са мъже, деца са и хич не ми харесва, че голяма част са подстригани съвсем късо. Безлично ми е. Синът ми е малък още, но за сега не е бил с къса коса, май няма и да бъде. Срещам само положителни коментари за прическата му, отдавна не го бъркат с момиче.  Rolling Eyes Има страхотна кърдрава коса, която на всичкото отгоре расте с невероятна скорост. Чат пат го постригвам леко, особено сега лятото. Наистина е важно как би се възприел сина ти, моето мнение е силно положително за всичко различно от стандартната къса коса, стига косата да позволява, разбира се.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 223
Както и по-напред споменават, попитай сина си.

Големият ми син е на 11 г., понякога иска дълга коса, но има три въртола и като го оставя за месец без подстрижка, не може да се понася Mr. Green Освен това е с нежни черти и не мисля, че ще му отива.

Малкият е друга работа, големи букли имаше и ми беше жал да го подстрижа, понеже си знаех, че ще изчезнат. Но като стана на 3 г. го подстригах лятото, че много го запотяваше "руното" и  - сбогом къдрици.
Но той е с по-мъжки черти и въпреки "облака" на главата и дългите мигли, никога не са го бъркали за момиче.

Слагам за малко 2 снимки на малкия от "облачния" период, въпреки че темата е за по-големи момчета.
Не прилича на момиче, нали?

Скрит текст:






Последна редакция: пн, 10 авг 2015, 10:51 от daniabc

# 35
  • Мнения: 11 967
Много е сладко малкото, с тези буклички!

Моят син е със съвсем права коса.


# 36
  • София
  • Мнения: 1 017
daniabc, разкошен ти е сина, пу-пу-пу  Heart Eyes И, не, изобщо не прилича на момиче на тези снимки.
По темата, виждала съм малки момчета с дълги коси, много са ми сладки, въпреки че някакси ми е трудно да го възприема, но в крайна сметка всеки има право да прави каквото иска. Иначе за по-големи както е детето на авторката - наистина нека то си реши, а щом не е сигурен, нека пробва тя, пък детето ще си каже ако не му харесва в крайна сметка.
При мене беше обратното, майка ми дълги години ме държеше с къса коса, защото така и било по-лесно да ме реше и прочие, а аз много исках дълга коса. Пуснах си някъде в трети клас, но се наложи да ме подстрижат, защото имах въшки. Що рев беше... Така че лично аз бих оставила детето да реше каква коса иска - дълга или къса, не бих му се налагала, защото знам какво е...

# 37
  • Мнения: 546
И аз съм на мнение, че детето само трябва да си реши. Пробвайте! Ако не се чувства добре и не е неговото амплоа, винаги можете да скъсите косата отново  Wink Нямам момченце, но не бих била против дълга коса. Виждала съм достатъчно дългокоси сладури. Моите девойки обожават да са различни. Често експериментират с прическите, включително и с къса коса. Аз си ги харесвам с дълга повече, но не съм им се налагала. Днес даже каката ще си прави цветни краищата на косата. Не е решила още дали лилави, червени или някакви други. Нямам проблем. Най-вероятно до училище цвета ще падне, а и винаги може да ги отреже. Само година е по-голяма от твоето момче  Wink

# 38
  • Мнения: 4 418
Гледам нещата практично, тоест къса коса бих избрал.

Ако кажем, че поддръжката и заниманията с дълга коса ги категоризираме, като хоби, пак му звучи доста лимитиращо, има къде къде дейности, които имат дълбочина и развиват човешкото мислене, креативност и идейност.

От финансова гледна точка една къса коса излиза доста по-тънко.

# 39
  • Русе
  • Мнения: 11 924

Ако кажем, че поддръжката и заниманията с дълга коса ги категоризираме, като хоби, пак му звучи доста лимитиращо, има къде къде дейности, които имат дълбочина и развиват човешкото мислене, креативност и идейност.


    И това го има. С дългата коса, всеки ден по два пъти висяхме да прибираме и да вързваме опашки, което си е време, когато бързаш да хванеш последната минута. От връзването пък се опърпа косата и трябваше да мислим за разни масла за подхранване. Но пъс сега ако не всеки месец, то поне през месец тичаме да оформяме. Единствения път, когато го подстригахме по негово желание съвсем късо , преди три години, беше доста зле - косата му е лизната отпред и отзад на темето и има два върха. Отвсякъде стърчи нещо, не подлежащо на оправяне. Тогава и той беше загубил самочувствие и не повтори вече този избор.

# 40
  • Мнения: X
Гледам нещата практично, тоест къса коса бих избрал.

Ако кажем, че поддръжката и заниманията с дълга коса ги категоризираме, като хоби, пак му звучи доста лимитиращо, има къде къде дейности, които имат дълбочина и развиват човешкото мислене, креативност и идейност.

От финансова гледна точка една къса коса излиза доста по-тънко.
Е Тофи, кое му е евтиното на късата коса? Все пак една прическа изисква поддръжка, която струва пари. За мен дългата коса на момче не изисква средства, това не е жена да маже балсами, да прави прически и прочие. Ти си мъж, така че гледната ти точка е типична за нашите ширини - машинката и готово. Сравнението ти с хоби е интересно, но доста лишено от логика, ама вярвай си, както се казва.

# 41
  • Мнения: 14 654
Обикновено децата искат същите прически, с каквито се носят техните идоли. За момчетата това най-често са футболните звезди и затова масово се подстригват като Роналдо. Надали някой 10-годишен младеж ще се захласва по Юрая Хийп, че да поиска дълга коса Wink
Освен това на 10 още нямат изявените мъжествени черти, които да ги отличат от момичетата и 100% учителите ще го бъркат с момиче и ще се обръщат към него с "тя", което ще го засрами пред класа. Да не говорим, че ако детето е закръглено, червенобузо и русо, една дълга коса ще му седи като на свинче звънче.
Лично аз дълга коса на момче не бих поддържала, само защото на мен ми харесва. Когато порасне и каже, че иска дълга коса, да си пуска и да си я отглежда. Големият ми син това лято не отиде да се подстриже нито един път и в момента е докарал прическа като Ринго Стар на младини. Щом не му е жега с този калпак, да си го носи, не се намесвам.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 10 612
Твърдо Нье  Mr. Green

Един мъж/момче трябва да е подстриган единствено и само сержантската  Mr. Green

# 43
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Твърдо Нье  Mr. Green

Един мъж/момче трябва да е подстриган единствено и само сержантската  Mr. Green

Освен ако това не му стои Simple Smile Почти голата глава е за красива глава.
Много красота скрива дългата коса и фокусира погледа върху себе си.


Момчета на кок даже съм виждала. Малки, ама...

# 44
  • Мнения: X
Аз лично не харесвам дълга коса на момчета/мъже.

Общи условия

Активация на акаунт