Детето не иска да се подстригва

  • 1 648
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Здравейте ще ви помоля за съвет!
Детето не иска да се подстригва след последния път. Лятото го закарах при една фризьорка и й казах да го подстриже малко по късичко,след това излязах за малко навън и след като после влязох тя го беше остригала нула номер че и ме пита дали и с бръсначката да го мине че да му било хладно. То не му стоеше зле ама после орева всичко и повече не иска да се подстригва. Сега как да го накарам, аз ли да купя машинка да го острижа иска не иска или както ме посъветваха да извикам фризьорка по домовете?

# 1
  • Мнения: 2 485
На колко години е детето?

# 2
# 3
  • Мнения: 2 485
Значи е достатъчно голямо и разбира. Сменяте фризьорката и обяснявате, че ще го подстриже само с ножица, без машинка. Може да обещаете и някоя награда след това.

От лятото до сега не сте ли го подстригвали?

# 4
  • Мнения: 61
Значи е достатъчно голямо и разбира. Сменяте фризьорката и обяснявате, че ще го подстриже само с ножица, без машинка. Може да обещаете и някоя награда след това.
И аз това му обясних и с какво ли не го залъгах но не става. Какво ли не му обясних че ще му се смеят че е като момиче, дори му казах че ако не се съгласи иска не иска аз ще го острижа нула номер но пак не.
И не съм постригвала от септември до сега все пак беше почти обръснат.

# 5
  • Мнения: 2 485
Ами понякога като не става по добрия начин, трябват с лошия. Лишете го от нещо любимо, докато не се постриже.

# 6
  • Мнения: 11 552
Хващам го и го водя на стола да го подстрижат. Да се дере колкото иска.
Беше то да му се лендзех на моя за подстригване като беше на три и ревеше от машинката.
Седнете, разгледайте някое списание, изберете заедно прическа.
Не го притискайте и не говорете само за това.
Варианти много, вие си познавате детето.

# 7
  • Мнения: 25 401
И добре вие какво бихте направила при такъв проблем ?

Първо, не бих допуснала да възникне такъв проблем. Прическата на детето е по-важна от цигарката навън.
Но да допуснем, че все пак е възникнал такъв проблем по уважителни за майката причини. Много ясно, че възрастният може да стъпи на врата на детето и да го принуди да направи нещо, което не иска. Няма лошо. Все пак всички тези психолози и психотерапевти все с нещо трябва да си изкарват прехраната.
И все пак си мисля, че малко повече емпатия от страна на майката, подчертавам – майката, може да тушира проблема още при неговото назряване, че и след това.
И не, не говоря за лиготии, а за емпатия. Лиготия е да купиш някакъв джънк в магазина, защото детето се е тръшнало. Да разбираш и да се съобразяваш със страховете му не е лиготия, а емпатия. Да намериш начина, по който да се справиш, без да травмираш повече детето си – това е ролята на отговорния родител.
Иначе и с шамар става – за който го влече...

# 8
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Детето има ли проблем с дългата коса или ти имаш?

Моето също не иска да ходи на фризьор, с дълга коса е.
На мен не ми пречи.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 976
Задължително при друга фризьорка и с дълги уверения, че ще стоя и ще следя за всяко косъмче, което режат. Може да прилъжа после с кино, сладкарница или каквото там го влече. На 7 е разумен човек почти и страхът му е напълно рационален. Никой не иска да го правят за посмешище. Вече и те си имат мнение за това как изглеждат.

# 10
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз говоря, обяснявам, обещавам - нищо не помага.
Единствено в България си хареса една фризьорка и ако го натисна много ми казва: резервирай самолетни билети, при друга не ходя 🤐
Твърди, че го дразнят късите косъмчета, които полепват навсякъде, но не вярвам това да е само.

# 11
  • Мнения: 61
Детето има ли проблем с дългата коса или ти имаш?

Моето също не иска да ходи на фризьор, с дълга коса е.
На мен не ми пречи.
Ами детето няма много проблем с това,изключваме че му пречи да гледа и му е горещо, но не мисля че е много хубаво дете момче с коса която скоро ще стане до раменете.
И може би ще помислите това за лудост,но една приятелка ми каза да му отрежа част от косата и като се види че изглежда нелепо само ще пожелае да отиде при фризьорката?

# 12
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мислиш ли, че ще оправиш една травма с друга?

Представи си, събуждаш се сутрин и мъжът ти ти е орязал половината коса, защото е решил, че с къса ще си по-секси...
Как ще се почувстваш?

# 13
  • София
  • Мнения: 7 976
Детето е травмирано от начина, по който е изглеждало предния път. Ако собствената му майка го докара до аналогичен вид, едва ли ще добие по-позитивна нагласа.
Измислете нещо, с което да го подкупите, да подобрите отношението и да остане хубав спомен.
Теоретично и с ритници може да го закарате там, но не върши работа в дългосрочен план.

# 14
  • Мнения: 61
Мислиш ли, че ще оправиш една травма с друга?

Представи си, събуждаш се сутрин и мъжът ти ти е орязал половината коса, защото е решил, че с къса ще си по-секси...
Как ще се почувстваш?
Аз съм си с къса и без това😂,но наистина не би ми било приятно. Но като не става по добрия начин?! Предложих кино,детски център, ресторант, НО не желае. Освен да поискам машинка от някоя фризьорка и да опитам да го убедя аз да го подстрижа. Все ще е по добре от последния път.

Общи условия

Активация на акаунт