Какво мислите за приказките на Х. К. Андерсен?

  • 2 922
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
Харесвам ги!!!

Като си спомня как ми палеха фантазията, как си представях картини, пейзажи... Тъжно ми беше, но не разбирах всичко...  Или поне не в началото. Понякога карах майка да измисля хубав край на приказките.
Малко автори пишат толкова хубави приказки колкото Андерсен...

За много хора мненията са противоречиви. Казват, че Бенджамин Спок никога не е имал деца... Има и много други примери.

За мен приказките на Андерсен са много ценни, те са част от детството ми, от мечтите ми, от фантазията ми.

# 16
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Много са тъжни, винаги сам плакала на тях, но определено развиват чувствителността на децата, учат ги на съчувствие, жал и т.н. Красиви са, макар и мрачни...

# 17
  • Мнения: 35 968
според мен са изключително неподходящи за деца!

# 18
  • Мнения: 237
Много тъжни понякога приказки, но определено носят много богато светоусещане и много дълбок смисъл. Прекрасни са. Според мен обаче не стават за четене на дете преди сън например. То е същото като да му чета приказките на Улайд за лека нощ.

# 19
Да, тъжни са прказките на Андерсен, но както се вижда всички сме ги чели, а и не само ние ами и по целия свят. Явно имаме нужда от "Андерсеновата тъга". Тази година в градината на сина ми нямаше 8-мартенско тържество. Сега (средата на април) ще правят спектакъл по приказките на Андерсен. Обещавам да споделя впечатленията си, както и как са се чувствали децата.

# 20
  • Мнения: 3 926
И аз ги харесвам, но живот и здраве ще ги спестя на детето в началото. Малката кибритопродавачка се учеше в трети клас - що рев съм хвърлила... Добре, че майка ми се зае сериозно да ми поясни за света на фантазиите и измислиците и за смъртта... Още ми е тежко като прочета нещо такова, но сега вече е друго. Аз по принцип съм си била чувствително дете и нашите с доста труз са ми обяснили, че на филмите актьорите не умират наистина Wink Но всяка майка си знае как да подходи и кога детенцето е готово да приеме някаква житейска реалност.
Но за малки деца Перо и братя Грим са къде по-подходящи Grinning

# 21
Цитат на: Assinka
И аз ги харесвам, но живот и здраве ще ги спестя на детето в началото. Малката кибритопродавачка се учеше в трети клас - що рев съм хвърлила... Добре, че майка ми се зае сериозно да ми поясни за света на фантазиите и измислиците и за смъртта... Още ми е тежко като прочета нещо такова, но сега вече е друго. Аз по принцип съм си била чувствително дете и нашите с доста труз са ми обяснили, че на филмите актьорите не умират наистина Wink Но всяка майка си знае как да подходи и кога детенцето е готово да приеме някаква житейска реалност.
Но за малки деца Перо и братя Грим са къде по-подходящи Grinning


Точно така! newsm10
Съгласна съм напълно с твоето мнение.

# 22
И аз смятем, че приказките на Андерсен са чудесни, но са за малко по-големички деца.
Въпреки това...веднъж взех да чета на дъщеря си "Храбрият оловен войник". Хайде - казах си - не е ЧАК толкова тъжна...

Детето беше на 5 години....
На финала аз плачех и едва-едва с пресеклив глас четях..а тя си стоеше и ме гледаше любопитно..... Дали защото беше твърде малка за да схване символиката, дали защото все пак само едно оловно войниче загина там.... не и се стори чак толкова тъжна че да се разплаче....

А когато аз самата бях малка и майка ми четеше приказките на Андерсен....изпитвах смесени чувства към тях.... хем ме омайваха, хем ме разплакваха....

Като че ли в крайна сметка опира до темперамент и нагласа...
Дъщеря ми плака страшно много когато свършихме книжката за Моливко и Сръчко...защото историята свършила и вече нямало да се радва на любимите си герои Simple Smile

Това е - май зависи от детето....

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Аз имам едно старо издание на  "Дивите лебеди" с много красиви картнки, които дъщеря ми харесва. Когато и чета приказките, обаче почти винаги ги преиначавам малко.Тя много харесва "Грозното патенце"-май-една от малкото, която няма тъжен край. Иначе смятам, че трябва да е по-голяма за другите му приказки.

Общи условия

Активация на акаунт