Мама денонощно жега я мори, а в корема и безспирно НОЕМВРИйче се върти - Тема 8

  • 30 637
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 161
Добро утро!

Аз да се оплача от крампите в прасците  ooooh! Тази сутрин първо в левия, после в десния крак - сега вървя и накуцвам. До скоро крампите при мен бяха веднъж седмично, сега пък през ден, че и в двата крака. Не стига, че вече спя все по-трудно и ставам по няколко пъти до тоалетна, ами и в ранни зори крампи ме будят...
Пъпчето ми е изпъкнало в горната си част и ММ казва, че вероятно цялото ще изпъкне до раждането  Simple Smile


Самоцитирам се с вчерашния въпрос към по-опитните мами.
Момичета, чета че някои от вас купуват вече шишета, т.е. дали ще кърмим или не, шишетата ще са необходими?
Приятни почивни дни!  bouquet
Nimfea, с Алекса съм имала 2 шишета и други не са ми били необходими. Кърмих до 10 месец. Не съм замразявала кърма, а този път може би ще го направя това, за да са ми от полза при необходимост. А всъщност на Авент има контейнери, които могат да се използват с такава цел.  
КиВи, чудесни новини.
Почерпете се за новото ни жилище  newsm41

Скрит текст:

# 721
  • Мнения: 77
Ехее Бебоче добре сте напазарували. От къде взе превръзките за родилки? Аз за нощници се чудя да взимам ли изобщо. Мисля във Втора градска да раждам и хубавото е,че там не ти искат нощница. Но ако пък бебе тръгне по-рано със сигурност няма във Втора градска да ида и се чудя. Поне една май е добре да имам.

# 722
  • Мнения: 766
Мама_ заек, честита нова къща  Simple Smile Много любов, топлина и  разбирателство  да има в дома ви ...и едно ревливо бебе   Mr. Green

# 723
  • Мнения: 234
Аз имам есенни дрешки от предната бременност, та си мисля, че може и да мина без пазар. Иначе в HM или Уайкики имаше готини неща за бременни (лятото си взех панталон за 50на лв, като имам в предвид, че обикновено са около 70-100!, че и нагоре).
Киви, супер новини!
Всички пазарите и на мен ми се ходи вече на пазар за беба, ама май Октомври ще вземаме дрешки.

Ще ми се да питам мамите на зимни бебета кое е практично? Аз от Софи имам едни цели пижамки с копченца отпред, които ще станат и за беба. Ама се чудя за навън какво да вземам - космонавтче ли, може би направо 62ри размер, че иначе ще отиде за месец - два. Че и за Софи трябват есенни дрешки и обувки, ще има търчане, но пък за бебоците е най-готино да се пазарува Simple Smile

# 724
  • Мнения: 64
Благодаря за топлото посрещане момичета!
Киви прекрасни новини, поздравления!
Mira_m66 и аз съм благодарна на опитните мами, но съм убедена, че и ние ще се справим. Пък после ще разказваме забавни случки Wink. Стискам ти палци и вярвам че всичко ще е ок  bouquet Simple Smile!
Mama_zaek голямо честито за новото жилище! Само прекрасности да ви се случват там  Simple Smile
И аз съм на мнение, че багажчето за болницата трябва да е стегнато по от раничко. За мое си спокойствие. А за дрехите като цяло съм много доволна, че се намират лесно в големите вериги и са на нормални цени. Не знам преди години как са се оправяли бъдещите майки, като знам какви са цените в спец. магазини за бременни... #Crazy

# 725
  • Мнения: 234
Мами, забравих едно въпросче за женската консултация. Последно ходих на преглед в началото на август, демек 6ти месец. По план трябваше да отида в нач. на септември (т.е. 7ми месец), но ми се засича с феталната. Та понеже искам да спестя още едни 40 лв, реших направо в 33та седмица да отида, т.е. към 20ти септември, но не знам дали не пропускам така някои изследвания? Пуска ли се кръв в 7ми месец, знаете ли?

# 726
  • Мнения: 844
КиВи, браво ...герой си Simple Smile
Мама заек, честито жилище Simple Smile
Аз продължавам да съм " нищо не купила ", но нямам муза, само гледам .... все си викам, че има време Wink

# 727
  • Мнения: 919

Ина, моят доктор ми каза, че в 28-седмица се пускат изследвания, но аз съм в 29-та на преглед и съответно тогава ще ги пуснем, та сигурно не е фатално. Мой важоното е да са в третия триместър, че май важат само три месеца. Така че може би няма проблем малко по-късно.

Марианчето, взех ги от аптеката, питах си за превръзки за родилки.

Мама заек, честит нов дом! Нека само щастливи мигове да имате там!

# 728
  • Мнения: 556
Браво Киви! На това се надявах и очаквах. Друго си е в къщи. Разбира се, когато се налага и каквото се налага ще се прави.
Мама Заек - честито жилище. Само хубави неща да ви се случват.
Аз сега се притесних - не съм купила нито подплънки за гърди, нито крем за зърна, а влизам в болница. Но се надявам в аптеката в болницата да има. Ще има време да купя, като ми кажат кога ще е секциото вероятно. Превръзки съм взела един пакет нощни на Олуиз. Ако трябва още един пакет ще взема. Дали ще са достатъчно за след секцио. По спомен се оправях с нощни превръзки - не се налагаше нещо по-плътно.

# 729
  • Мнения: X
Киви браво мила, все такива новини !!
Честит нов дом мама Заек, много щастливи мигове !

# 730
  • Мнения: 77
Пуска ли се кръв в 7ми месец, знаете ли?
Аз ще давам кръв ,урина и микробиология в 29та седмица.

# 731
  • Мнения: 996
Здравейте дами!
Да питам откъде се сдобивам със списъкът за болницата? Май трябва да се поразровя в сайта или ми го дават от ЖК?  newsm7
Нощници ми казаха едва ли не да ги купя почти накрая,че има риск да не мога да се нацедя в тях,кръстницата ми наскоро преми през това,в болницата се обръщали към нея с "Ей сексиии" ,понеже й била супер тясна и къса  Grinning
Купих си от Н&М един панталон за бременни ,много се суетях и не го исках,ама май не сгреших.Още нямам кой знае колко голям корем ,27г.с съм.  
Аз с това лежане така съм се омързилявила,че не знам,дните ми минават така.
Хубава вечер от мен!

# 732
  • Мнения: 1 308
КиВи, чудесни новини! Все така и занапред!
mama_zaek, честит дом! Да го изпълните с щастие, спокойствие и благоденствие!

Аз съм на 2 ампули магнезий дневно от няколко месеца, но очевидно не помага много за крампите. Същото е и с желязото - хемоглобинът си е все така нисък Tired
Благодаря ви за споделената информация относно шишетата.
Ние днес купихме първото спално комплектче за креватчето, лека-полека ми идва желанието да пазарувам бебешките неща
Heart Eyes
На мен ми дадоха списък от клиниката и искат 4 нощници и 2 сутиена за бременни. Според мен е излишно - по-скоро бих взела по-широки нощници с копчета.

Аз кръв и урина правя всеки месец, а микробиология ще правя след около седмица-две. Не знаех, че има значение в коя седмица се правят.

# 733
  • Мнения: 971
Ина на мен ми ги пусна в 24-та седмица изследванията, но ти си по-напред от мен. Не знам кога ще ми пуска другите.

Мама Заек честито жилище. С любов и щастие да го запълните Simple Smile.

# 734
  • Мнения: 234
Ина на мен ми ги пусна в 24-та седмица изследванията, но ти си по-напред от мен. Не знам кога ще ми пуска другите.

Мама Заек честито жилище. С любов и щастие да го запълните Simple Smile.

Ами аз горе долу 24та бях на консултация, ама предполагам, че ще ми пусне всичко, когато отида.

Общи условия

Активация на акаунт