Свекървата се самопокани на почивка с нас

  • 27 036
  • 213
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 231
Ами... това е Simple Smile Заглавието казва всичко.

Въпросът е как един мъж излиза от тази уникално неприятна ситуация, разкрачен между мама и житейския си партньор.

I coudn't help but wonder Simple Smile....

Как да не обидиш родителя си, който е направил толкова много за теб и когото дълбоко в себе си уважаваш, но в същото време да запазиш мира, любовта, душевния комфорт и разбирателството, които властват в брака ти?

Иначе казано... как да излезеш невредим?

(уточнение - жена ми ще ми причини средни телесни повреди, ако кажа "да" на свекървата;
свекървата пък ще е люто обидена, ако я отрежа; става дума за почивка с деца, на която обаче свекървата не е необходима, няма практическа нужда от нея и на никой не му е и хрувало да я покани.... докато тя не го самонаправи Wink )

# 1
  • Мнения: 11 566
Шегуваш се, нали? Joy

# 2
  • Мнения: 18 526
Майка ти ще идва с вас на почивка?

# 3
  • Мнения: 3 231
Едитнах за детайли Simple Smile

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Малко ми напомня на онази тема, в която свекървата си прала бельото с тяхното.
Иначе многото "уникално неприятна ситуация", че свекървата иска да дойде с вас на почивка, ако не може да я отрежете, поне може да гледа децата по време на почивката, та вие да си починете. Не се ядосвайте за такива неща, като не можете да се справите с проблема, гледайте поне да извлечете максималното от ситуацията.
Родителите няма да са винаги с нас, в един момент няма да ги има, и тогава на почивка с тях няма да звучи толкова зле.

# 5
  • Мнения: 35 960
Иначе казано... как да излезеш невредим?

няма такава възможност Simple Smile

пп чупиш си крака на три места и спестяваш почивката Joy

# 6
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Обсъждаш с жена ти евентуална почивка със свекървата. Ако не стане на тази, то правите подходяща друга такава - свеки и децата в друг хотел, а вие с жената се отдавате на спокойствие, нека свеки да гледа внуците.
Казваш на майка си, че на тази почивка с жена ти ще работите за още едно дете и искате да сте само вие с децата.
Пращаш майка си с някоя нейна приятелка на почивка.
Мисли, все ще го измислиш, за да се отървеш с по-малко шамари. Laughing

# 7
  • Мнения: 18 526
Остави децата с майка си и идете с жена ти на романтична почивка.

Аз напоследък само за такава почивка си мечтая (с моя мъж, разбира се) Simple Smile

# 8
  • Мнения: 30 802
Къде е почивката? Сменете дестинацията с някаква, несъвместима за нея.

# 9
  • Мнения: 11 566
А какво мисли жена ти, тя знае ли или не още? Може пък да се съгласи.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 25 236
пп чупиш си крака на три места и спестяваш почивката Joy
Леле Joy Много хард, но пък е идейно Laughing

# 11
  • Мнения: 6 301
Вече ще дебнете ласт минит почивки, и тръгвате в последния момент. Аз на свекъра казах, че ще почиваме в чужбина в деня преди заминаването, защото той пък се разболява като ще ходим някъде, за да може синът му да стои в близост и на разположение  Mr. Green

# 12
  • София
  • Мнения: 23 079
В такава ситуация, този, чиято мама се е самопоканила, следва тактично да я саморазкара!

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Вече ще дебнете ласт минит почивки, и тръгвате в последния момент. Аз на свекъра казах, че ще почиваме в чужбина в деня преди заминаването, защото той пък се разболява като ще ходим някъде, за да може синът му да стои в близост и на разположение  Mr. Green
Малко е смешно, ама от друга страна толкова ли да го е страх човечеца, няма ли други роднини на близо?

# 14
  • Мнения: 3 231
Колкото Луната ще спре да се върти около Земята, толкова жена ми ще се съгласи. А ако кажа "да" без да го обсъдя с нея, това дори въобще не стои като опция. Това ще навреди на здравословното ми състояние.

Гледачка има. Тя е включена в пътуването. Свеки не става за гледачка. Не питайте защо и как. Просто не става. Доказано. Има жени, които стават да гледат деца. Има жени, които не стават. Тя не става. Но не го знае Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт