(Без)Перспектива?

  • 11 802
  • 352
  •   1
Отговори
  • Мнения: 363
От 2г. имам връзка, от няколко месеца живеем заедно в неговото жилище (по негово изрично желание, аз имам свое собствено, в което той не искаше да дойде, някой може да помни темата). От този месец смятахме да съберем доходите си на едно място и съответно да имаме общ бюджет и общи спестявания. Нямаме финансови проблеми, всеки от нас има добри доходи. Вчера се скарахме за дреболия, но от там стана буря в чаша вода, при което в разгара на спора в един момент той ми отговори с репликата "Като не те устройва, вземай си багажа и се махай". Честно казано аз не се чувствам на мястото си в този дом, защото съм забелязала тенденцията той да дели всичко на мое и твое. И не от стиснатост (даже напротив, щедър е), а просто сякаш да си подсигури, че нищо не ми дължи на принципа "чисти сметки, добри приятели", да няма никаква зависимост между нас (респективно и взаимност). Та в по-разгорещени спорове често се е случвало разговора да приключва с "въпрос на време е да приключим", "ти си пътник така или иначе" или "като не те устройва, да ти помогна ли да си събереш багажа". На следващия ден се извинява и обяснява, че просто бил емоционален и го казал под афект. Но след като за пореден път се повториха тези думи вчера в караница, на мен ми светна голям червен светофар. Замислих се, че може би наистина нямаме общо бъдеще и днес вече ми изглежда абсурдно да имаме общ бюджет, общи спестявания и т.н. Замислих се, че ако ние заедно (например) направим ремонт на банята, през това време моят апартамент си стои празен и в един момент при това положение ако просто се разделим, аз ще се върна в моя апартамент и вместо да съм влагала в него, ще съм влагала в жилище, в което той ще си живее с някоя друга. Основната ми идея е, че от начало аз чувствам несигурност с този мъж. Все го отдавах на това, че съм по-импулсивна, по-смела, той по-неуверен, повече премисля. Но започнах да се замислям дали не е по-правилно да се върна в моето жилище, защото вече веднъж бях "дългогодишното гадже" в 5-6 годишна връзка без перспектива, последвана от раздяла след годеж и той добре знае това, но с него усещам, че се завъртам в същата спирала. Иначе много добре знае, че аз държа на брака, имам традиционни убеждения, уж и той, уж има планове.. но добре знам, че понякога хората казват това, което знаят, че искаш да чуеш. Все си мисля дали не съм сгрешила и този път. Искрено вярвам в безусловната Любов, но и имам обеца на ухото. Замислям се ако това беше Човекът за мен, така несигурна ли щях да се чувствам.. Темата тръгна от общ бюджет, но докато я писах си изясних какво всъщност стои зад колебанията ми и за да не ме обвините, че съм материалистка, ще кажа, че за мен материалното стои на последно място и никога не си правя сметки, не ми е проблема колко ще вложа, даже преди 2 месеца изтеглих кредит, който ще изплащам 2 години за скъп подарък за  рождения му ден (който знаех, че искрено ще го зарадва)... та не ми е проблема в това какво и колко ще вложа материално в тази връзка, а дали като цяло има смисъл да продължавам да влагам.. чувства, любов, емоции, надежди, мечти.. за едно неясно бъдеще..

# 1
  • Мнения: 31 647
Да, няма да имаш розово бъдеще.
Човека е манипулатор.
Как си мислиш да имате общи доходи, а той да дели всичко и през ден да ти казва, това е само мое, ти се махай.
Да влагаш в ремонти на неговия дом е безумие.
За да влагаш, трябва да имате сериозни и стабилни отношения. Дори нямате брак.
Изчезвай докато е време.

# 2
  • Мнения: 1 267
Въобще не изглежда добре това, което прочетох. Поведението му те кара да си несигурна и с право. Ти реши дали искаш да прекараш живате си така. Дали искаш да се чувстваш по този начин непрекъснато? Това е твоят живот, това си ти, не прави прекалени компромиси!

# 3
  • Мнения: 29 313
Сама казваш, че "големият червен светофар" вече ти се е появил. Щом си пуснала темата, значи и ти си наясно, че нещата не са съвсем в ред.
Не смятам, че това е материализъм, а реален поглед и усещане, че това не е "твоя човек".

Сама помисли колко време имаш да губиш с него.

Ако все пак решиш да дадеш шанс на връзката ви, постави му ясно въпросът за това дали жилището е и твой дом, защото, ако някой ти каже да си събираш багажа, значи положението не е розово.....

# 4
  • Мнения: 2 749
Спомням си предишните ти теми. Още тогава ти казаха, че това не е твоят човек. Чуя ли такова нещо, да си събирам багажа, ще го направя на момента.

# 5
  • Мнения: 46
Според мен думи като "въпрос на време е да приключим", "ти си пътник така или иначе" говорят, че този човек е обмислял раздяла. В такъв случай, не бих инвестирала в негово жилище.



# 6
  • София
  • Мнения: 12 630
Аз за Денито съм обещала да не давам мнение повече, щото видях колко няма сериозност за промяна, но се записвам да следя как й увира главата Joy

# 7
  • Мнения: 14 833
Дени, не искам да ти шокам канчето, симпатична си ми много, но истината е, че 99% от жените ти казахме в предната тема, че така ще стане и ще стане, защото мъжът не е на необходимото ниво като интелект, поведение, произход, манталитет, че да е подходящ за теб.
А това ти е трета тема за този хубостник.

Този мъж е на години, 35+ ли беше?, ако досега не се е научил на увереност, да си държи простотиите зад зъбите, да те уважава - няма да се случи тепърва.  

Съжалявам, че видимо бавно ти увира главата, както казва Лъвица, и ще теглиш още с този.

# 8
  • Мнения: 363
Сама казваш, че "големият червен светофар" вече ти се е появил. Щом си пуснала темата, значи и ти си наясно, че нещата не са съвсем в ред.
Не смятам, че това е материализъм, а реален поглед и усещане, че това не е "твоя човек".

Сама помисли колко време имаш да губиш с него.

Ако все пак решиш да дадеш шанс на връзката ви, постави му ясно въпросът за това дали жилището е и твой дом, защото, ако някой ти каже да си събираш багажа, значи положението не е розово.....
Водили сме разговори по повод тази реплика и на следващия ден винаги се извинява, бил емоционален, казвал го под афект. Но след тези моменти аз започвам да казвам "у вас съм", "купих за у вас", при което той ме поправя, че това бил нашият дом. Но там е работата, че при всеки конфликт ме заплашва с репликата за багажа.

# 9
  • Мнения: 6 930
Правилен ти е светофара. Той няма нужда от теб, нито ти от него, нито ви е по-приятно заедно.

# 10
  • у дома...
  • Мнения: 3 079
но се записвам да следя как й увира главата Joy
Дали?

# 11
  • Мнения: 5 442
Абе, Дени, ти още ли си с този?! Помним всичко, и евентуалната бременност, и дърпането да дойде в твоя апартамент, ти уж си изясни нещата в предишната тема, сега пак отначало. Записвам се и аз, да видим този път докъде ще стигнем. Техните поне изнесоха ли се?

# 12
  • София
  • Мнения: 17 276
Това с апартамента със свекърите ли беше, или бъркам потребителките?

# 13
# 14
  • Варна
  • Мнения: 36 597
Що не дойдеш да живееш у нас? Ще ми купуваш скъпи подаръци с кредити, ще се включваш в сметките и ремонтите на моя дом, а аз като съм крива ще те навиквам, ще те наричам с обидни думи и на другия ден ще се извинявам, защото ще знам, че това е достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт