(Без)Перспектива?

  • 11 804
  • 352
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 467
Скрит текст:
Какво е това с евентуалната бременност? Да не би да не иска деца?

Иска, иска. На Дени ѝ закъсняваше 10 дена и той подскочи от радост, което пък нея я вбеси. За това беше първата тема.
Не просто подскочил - момичето имаше някакви здравословни проблеми и затова беше притеснено, а той, великият грижовен, вместо да се притесни за нея, й се беше смял в лицето колко е хубаво, че е бременна.
Е, не беше така, тя се притесняваше именно от бременност, после, след 100 мнения вече започнаха да изскачат другите неща. В тази тема обаче виждам напредък - директно представя нещата в по-реална светлина, не се мотаем 20 страници, докато започне да изплюва камъчета.

Дени, според мен закъсняваш да прекратиш връзката и губиш време. След като стана ясно, че този ми ти момък не го бива, на теб също ти стана ясно, ти взе, че се нанесе при него. Тези намеци, че си пътник и че си на негова територия, са много обидни. Това означава, че той те има за временно пребиваваща там. Защо се натискаш само да стоиш при наличие на собствено жилище, умът ми не го побира.

# 31
  • София
  • Мнения: 986
ДениЩе визирам само сегашния казус -  а именно ще цитирам Opossum
Цитат
Правилният човек никога, ама никога не би казал, че нещо е негово, камо ли да натяква. Няма такива измъчени неща, живеенето заедно става естествено и почти безпроблемно.
Вслушай се внимателно в себе си, какво ти казва вътрешното чувство?
За себе си ще кажа, че не съм имала никакви съмнения в моя човек. Това не попречи във времето на връзката ни да преминем през много катаклизми, но доверието ми остана ... Така си мисля, че опре ли до усещане, че не си желан, я пиши бегала работата ...

Последна редакция: пт, 30 юли 2021, 12:33 от pilito

# 32
  • Мнения: 633
От предишните ти теми се сещам, че и ти самата много държеше на финансовата и т.н. разделност, всичко да се дели по равно и никой да не е ощетен. Може би ти вече искаш да минеш на друг етап от връзката, а той още си кара по инерция така?

Иначе виждала съм хора, за които думите не значат много и редовно в емоционални моменти са способни да изпляскат някоя глупост, която нямат наистина предвид (или имат само по време на спора, после им минава). Честно казано и аз не мога да свикна с такова нещо и би ми било много обидно да ме гонят при всяко дребно спречкване. Не е добре изобщо, че те заплашва по този начин. Не знам точно какво сте говорили, но се опитай да му покажеш по-ясно колко те наранява. Нека види, че от необмислени думи има последици.

Когато заживях в жилището на приятеля ми, всичко стана много естествено. Аз първоначално се чувствах като гост, казвах "у вас", "в неговото жилище", но той никога не е делял нещата. Не е имало мое-твое, всъщност изобщо не сме обсъждали такъв въпрос. Карали сме се, но не е и намеквал да ходя някъде си - може би само един-два пъти на майтап. Не съм изпитвала несигурността, за която говориш. Знаела съм, че си зависи от мен.

# 33
  • Мнения: 2 580
Дени, прочети какво си написала за твоята връзка и нормалната е точно обратното. И да ти разказваме не можеш да си го представиш. Като ти се случи, веднага ще го разбереш.
Човек като е щастлив и не му се описва по форумите. Не ти трябват нашите истории, освен ако не пишеш статии за женски сайтове. Намери половинката си и създай своята щастлива история. Иначе ние можем и 10 твои теми да четем и да коментираме, интернет и време имаме достатъчно. Не очаквай обаче да си изливаме душите и автобиографиите в тези теми.
Общо взето никой не е напуснал такава връзка заради съвети. Рано или късно такива връзки приключват от само себе си, защото на единия му писва от едни и същи драми и случки. Дано при теб да е по-рано.

# 34
  • Мнения: 14 843
На мен не помня да са си позволявали да ми се репчат по този начин. Черта съм теглила с мързелива, инертна личност, неразбиране и неуважение към моите желания и идеи, вечно отлагане.
Аз самата съм казвала на мъж, повече от един, да си хваща пътя. Хванаха го и после ми се молиха да се събираме. Не се хваля, лично аз смятам от днешна гледна точка, че тези връзки са били грешка в моята преценка, което никак не е за хвалба.
Имала съм възможност да си дам гъ*а за живот с мъж в негово или на родителите му жилище - не е за мен това. По-добре на хляб и сол в квартирата, отколкото да се примирявам с човек, с когото не се чувствам ок и се държи като маниак.
А да имам собствено жилище и да търпя такъв... Не знам как се съгласяваш, наистина.

Е, не беше така, тя се притесняваше именно от бременност, после, след 100 мнения вече започнаха да изскачат другите неща.
Точно така беше, но понеже майчински настроените квачки се умилиха , че мъж бил искал дете, видиш ли, та почнаха да шокат на Дени канчето колко е проста, неориентирана, глупава, колко рядко се намират такива съкровища и ама как тъй не е доволна на това златенце.
Мен тогава ме беше втресло от реакцията му - тя притеснена и уплашена, той не стига, че не я пази, ами се подхилква като пу*ьо , че била бременна.

Тоя човек трета тема Дени, въпреки видимото си старание да го оправдае, го обрисува като с психически отклонения.

# 35
  • Мнения: 10 993
Аз живея в жилището на мъжа ми и съм я чувала тази реплика. Да кажем, че е била в моменти, когато е нямало как да си тръгна. Вече не я чувам. А ти защо точно седиш при тоя, на мен не ми е ясно. Нямате деца, излишно се мъчиш.

# 36
  • Мнения: 1 580
Само като прочетох за общите спестявания и ми настръхна косата. Защо ще го правиш?
Нито сте женени, нито имате дете, нито общ имот. Ако утре реши да те изгони и направи мизерия да изтегли всички пари ще останеш само с кеша в портмонето. Историята помни и такива случаи.

И изобщо не искам да звуча нравоучително, но щом още в началото се държи така за дреболия, представи си колко е лабилен, ако се появи сериозен проблем. А той все някога идва.
На твое място още след първия такъв скандал да съм се замислила, след втория вече да събирам багажа.
Имаш си доходи, имаш си собственост, за какво си тровиш живота с такъв мъж?

# 37
  • Мнения: 217
Моета мнение е същато. Цитирам дамата преди мен. "Според мен думи като "въпрос на време е да приключим", "ти си пътник така или иначе" говорят, че този човек е обмислял раздяла. В такъв случай, не бих инвестирала в негово жилище."
Ще допълня, че смятам, че за две години, ако е искал да създаде семейство с теб вече щяхте да сте сгодени. Един мъж ако обича една жена ще иска да прекара живота си с нея. Загубила си преси доста години с предишния ти годеник.
Моят съвет е да премислиш добре дали ще си щастлива с този човек. Според мен не.
Съжалявам, че съм толкова директно.

# 38
  • Мнения: 363
Знам, че сте прави. И в предишните теми бях наясно, но се надявах, че грешите, че греша... че всичко може да е по-различно. Може би съм го идеализирала прекалено много. Всъщност, преди 1-2 месеца започнах да ходя на психолог, защото осъзнавам, че след предишната ми раздяла се опитвам да компенсирам, да докажа, че мога да имам сполучлива връзка, че по някакъв начин развих страх от изоставяне. Още след втората сесия ми се отрази много добре. Започнах да преосмислям отношенията си, даже работата, града, в който живея. Започнах да се замислям за коренна промяна. Но той явно усети и започна да ме убеждава как за мен това е излишен разход, как нямам нужда. Въпреки че отидох точно, защото като се карахме той казваше, че имам нужда от психолог и исках да разреша проблемите в себе си. Та така спрях да го посещавам. Като за начало смятам да започна отново. А тази вечер вероятно ще се прибера в моето жилище.

# 39
  • Мнения: 2 749
Момиче, ти и тогава виждаше червените лампи. Да си във връзка не трябва да е самоцелно. Нещата трябва да се случват лесно. Почнеш ли да се "бориш" за една връзка, пиши я бегала. Хората не се променят, някои само се прикриват до един момент.

# 40
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Много е просто- когато обичаш някого и той ти отвръща със същото няма съмнение вътре в теб, няма го това ослушване и търсене на червени лампи, усещаш само че си на правилното място с правилния човек независимо къде живеете. Естествено след това идва и желанието да градите заедно и дом и сем. и всичко. Не се делите кой колко е дал, защото работите и вървите в една посока и най-важното и за двама ви е да постигнете мечтите си заедно, с общи услилия.
С мм се събрахме много млади и зелени, голи като мишки , нищо от никъде не сме имали. В един момент аз съм давала повече, в друг всичко е било от него, никога не сме делили кой какво и колко е дал за общото ни бъдеще. Важно беше единствено да сме заедно и да вървим напред.

# 41
  • Мнения: 14 843
Дени, номерът не е да си мерите инатите и жилищата, а да се напаснете. Този човек не иска да се напасва и те плаши, само дето не е познал - ти имаш къде да отидеш. Той няма.
Събирай куфарите, пали колата и се прибирай у вас.
Че той май и котката ти не щеше. Психо.

# 42
  • Мнения: 2 580
Но той явно усети и започна да ме убеждава как за мен това е излишен разход, как нямам нужда. Въпреки че отидох точно, защото като се карахме той казваше, че имам нужда от психолог и исках да разреша проблемите в себе си.
Най-вероятно не ти е казвал, че имаш нужда от психолог от загриженост за теб и за да ти се помогне, а за да ти внуши, че не си наред с главата и да се усъмняваш в преценките си. Изобщо не му е било цел да отидеш наистина на психолог, май си го изненадала неприятно.
Трябвало е да не ходиш, за да може да ти казва и че си луда, и имаш голям късмет, че те търпи в дома си.

# 43
  • Мнения: 9 697
Не искам темата да се превръща в препратка към предишна. Бихте ли споделили как сте се чувствали, когато сте заживели с човека до вас в негово жилище? Позволявал ли си е да ви казва нещо подобно в момент на гняв ако жилището е негово? Изпитвали ли сте неувереност в началото на връзките си? Просто разкажете според вас как би трябвало да протичат нормално взаимоотношенията, къде е границата, където бихте теглили чертата.. какво е отношението на мъжете до вас? Как разбрахте, че това е правилния човек за вас?
То, това да не е да попълване лексикони в 4-ти клас втория срок. Как и защо е станало при нас не те грее теб. Дали ще те препращаме или не към предишните ти теми - също. Причините да ги пускаш са различни, но момъкът не. Замисли се малко повече, прочети си заглавието пак и си отговори сама.
*Да теглиш кредит за подарък на накой си е сигнал за ОГРОМНА дупка във финансовата ти култура, а и не само там.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Аз говоря от другата страна - на собственик на жилището. С бившия като се събрахме много съм внимавала да не изтърва някоя реплика като "моето жилище" или тия изцепки дето можело да си хване багажа и утре да не е там. Точно понеже съм си давала сметка колко много ще го жегне това, а към тогавашния момент съм искала той да се чувства като у дома си. Когато аз самата си обърнах езика да му кажа да си събира багажа от моето жилище, това беше, защото краят беше дошъл.

Изводите си ги направи сама.

Общи условия

Активация на акаунт