Свекървата се самопокани на почивка с нас

  • 27 032
  • 213
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 761
Не прочетох всички отговори,но много добре разбирам как се чувстваш.

Аз съм ходила на почивка и с майка ми и със свекърва ми и като се върнахме последния път с мъжа ми решихме,че за по-дълго от един ден с тях двете никъде няма да ходим.
Те са вече във възраст, в която не се променят,имат установени навици, не се съобразяват,че ежедневието ни е съвсем различно и ни изнервят.И двете.

Техните нужди и потребности някой да ги слуша какво казват /понякога едно и също нещо по няколко пъти/, непрекъснати забележки колко да спим,какво да ядем, децата какво да правят, непрекъснато да ни задават въпроси защо сме купили това или онова, правят от почивката разпит в полицейски участък.Никой не си почива така.Колкото и да са мили и добронамерени техните забележки, непоисканото мнение много бързо може да ни принуди да си измислим спешна работа, за да си тръгнем, а понкога и наистина физически да ни разболее.

Моята дъщеря е много активно дете и много бързо намира занимание на бабите си, я да разглеждат стари снимки, я да и четат книжка, да танцуват...успява да ги измори достатъчно, за да имат сили и за нас.

# 211
  • Мнения: 1 008
Мазов, излизай от форума, чакат те в операционната!

# 212
  • Мнения: X
Толкова ли не можеш да откажеш любезно и категорично, без да изпадаш в подробности? Или държиш да си измиеш ръцете с жена си? И на мен ми е малко трудно да го повярвам.
Повярвай, моят е същия. Даже я имаше и случката с морето и аз обрах негативите.

# 213
  • Мнения: 413
Ами... това е Simple Smile Заглавието казва всичко.

Въпросът е как един мъж излиза от тази уникално неприятна ситуация, разкрачен между мама и житейския си партньор.

I coudn't help but wonder Simple Smile....

Как да не обидиш родителя си, който е направил толкова много за теб и когото дълбоко в себе си уважаваш, но в същото време да запазиш мира, любовта, душевния комфорт и разбирателството, които властват в брака ти?

Иначе казано... как да излезеш невредим?

(уточнение - жена ми ще ми причини средни телесни повреди, ако кажа "да" на свекървата;
свекървата пък ще е люто обидена, ако я отрежа; става дума за почивка с деца, на която обаче свекървата не е необходима, няма практическа нужда от нея и на никой не му е и хрувало да я покани.... докато тя не го самонаправи Wink )

Не съм чела другите мнения. Това ще кажа:

Не може да няма обидени от ситуацията. Но ако не искаш всички да изгубят, един трябва да е.
След като се е самопоканила, не знам какъв е проблема да й се откаже.

Общи условия

Активация на акаунт